Δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το username μου στο blog

Συζήτηση στην κατηγορία 'Ιδέες - Προτάσεις - Ανακοινώσεις osarena' που ξεκίνησε ο χρήστης kouros17, 8 Ιουν 2016.

1. Όταν προσπαθώ να σχολιάσω κάποιο άρθρο του blog δεν μπορώ να χρησιμοποιήσω το username που χρησιμοποιώ στο φόρουμ (kouros17). Όταν το γράφω στο πεδίο του ονόματος μου λέει ότι "το όνομα ανήκει σε κάποιον εγγεγραμμένο χρήστη" και δεν μου επιτρέπει τη δημοσίευση. Μπορώ μόνο να δημοσιεύσω ως ανώνυμος. Υπάρχει κάποια λύση;
  2. Hellena Παιδί για τις δουλειές του Forum

Πρέπει να κάνεις login για να δημοσιεύσεις με το nick σου αφού έχεις ήδη δημιουργήσει λογαριασμό στη σελίδα
    http://osarena.net/user
  3. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

kouros17,
    - Πας εδώ (για να βάλεις σχόλιο στο blog, ως εγγεγραμμένος χρήστης, πρέπει πρώτα να συνδεθείς· και για να συνδεθείς, πας εδώ):
    http://osarena.net/user

- Βάζεις [ως username / όνομα χρήστη το: «kouros17» (έτσι είσαι εγγεγραμμένος και στο blog) και]
    τον κωδικό σου. Αυτό ήταν, συνδέθηκες :).
    - Αν δεν θυμάσαι τον κωδικό σου, επέλεξε «ανάκτηση κωδικού».

ΥΓ: Για οποιαδήποτε απορία, ρώτα.
  4. Εγώ έχω την εξής απορία, που ανησυχούσα μερικές μέρες να τη δημοσιεύσω μήπως χρησιμοποιηθεί κακόβουλα από κάποιον. Υπάρχει έλεγχος όταν γίνεται post στο blog ότι το post, το nickname και το e-mail address της εγγραφής στo forum αντιστοιχούν, ή μόνο του κειμένου (όταν γίνεται αναμονή για έγκριση) . Μήπως κάποιος κάφρος κάνει post στο blog και κάνει φασαρία χρησιμοποιώντας το δικό μας nickname χωρίς να είναι loged in στο forum ας πούμε. Ελπίζω να έδωσα να καταλάβετε τι εννοώ.
  5. Hellena και Μαρία ευχαριστώ πολύ!
    Όλα εντάξει. :barmy
  6. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Pragma_linux, δεν υφίσταται τέτοιο θέμα.
  7. Eυχαριστώ Μαρία ! :)
  8. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Να 'σαι καλά Pragma_linux.
    :wavex
  9. Το πρόβλημα ξαναεμφανίστηκε. Αν και στο φορουμ μπορώ και κάνω κανονικά login, δεν μπορώ να κάνω το ίδιο στο blog. Επίσης χθες το βράδυ έγραψα το mail μου για να μου σταλεί ο κωδικός, αλλά τίποτα ακόμη.

10. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

η βασικη σελιδα την εχει ακουσει παλι. αυτη τη στιγμη εγω δεν μπορω να μπω καν. βγαζει οτι «συνδεεται» αλλα δεν κανει τιποτα. μπορει να εχει να κανει και αυτο. επειδη ψοφαει αρκετα συχνα, να μην μπορει να αποσταλει το μειλ επαναφορας.
  11. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

kouros17, ο πανταχού παρών, και τα πάντα πληρών,Soulrain Falls στο έφτιαξε ήδη. Σίγουρα θα δοκίμασες και θα είδες ότι μπορείς να μπεις τώρα πλέον.
  12. Ναι όντως μου το έφτιαξε αλλά η σελίδα του blog δεν ανοίγει με τίποτα (από το μεσημέρι). Είναι η πρώτη φορά μετά την επαναλειτουργία του blog που έχω αυτό το πρόβλημα πάλι.
  13. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Θα αρχίσω να δουλεύω και εδώ με κόλπα, όπως κάνω και στους μαθητές μου.
    Λοιπόν, είναι απλούστατο :angy :
    Όταν η κεντρική σελίδα δεν σας ανοίγει (μας παίζει σκληρό κρυφτούλι τον τελευταίο καιρό), μπορείτε να ανοίξετε κανονικά τα άρθρα. Πώς; Αν θυμάσαι τον τίτλο του, τον βάζεις στην μηχανή αναζήτησης πχ της Google, και στο εμφανίζει.Ή ένα οποιοδήποτε άρθρο που θυμάσαι. Από κει και πέρα, η αναζήτηση (πάνω δεξιά) στο osarena, δουλεύει κανονικά για να ψάξεις ό,τι άλλο θέλεις.
    Με κλικ πάνω του, ανοίγει κανονικά -τα επιμέρους άρθρα ανοίγουν, η κεντρική σελίδα του blog είναι που μας κάνει την δύσκολη.
  14. Χα, χα..ναι έχεις δίκιο Μαρία, να είσαι καλά. :)
    Αρέσει σε Maria Afentouli
  15. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Κολπάκια αυτή; Κολπάκια :connie κι εμείς :D.