Δοκιμαστική αλλαγή skin στο forum

Συζήτηση στην κατηγορία 'Ιδέες - Προτάσεις - Ανακοινώσεις osarena' που ξεκίνησε ο χρήστης administratoras, 16 Σεπ 2016.

1. administratoras Διαχειριστής

Ίσως λιγότερο κομψό από το προηγούμενο, μα μάλλον πιο καθαρό και πιο εναρμονισμένο με την εμφάνιση του blog.
    Κάθε άποψη δεκτή.

Παρόλα αυτά, από το κάτω αριστερό μέρος έχετε την δυνατότητα να επιλέξετε το skin που θέλετε και να επιστρέψετε στο προηγούμενο αν επιθυμείτε.
    Ή, για συντομία, κάντε κλικ εδώ: ΑΛΛΑΓΗ SKIN.
    Αρέσει σε Αυτεξούσιος
  2. ναι κι έμενα μου αρέσει πιο πολύ το νέο skin.. εύγε!!
  3. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Όταν λες το «δεύτερο»;
    Μιλάς με γρίφους :eek: mike. Είναι που γίνονται συνέχεια δοκιμές και όλα γίνονται live, οπότε... αν δεν πεις συγκεκριμένο χρώμα, εφέ κλπ, μιλάς με γρίφους :p.
  4. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

οχι ρε παιδια!... οχι ρε παιδια!... οχι αυτα τα κακογουστα κινουμενα, στυλ leet haksor / script kiddie γραφικα. ολα τα αλλα μια χαρα, αλλα οχι αυτα. μην κανουμε οτι κοροιδευαμε αλλου. βαλτε το φοντο αυτο το σκουρο πρασινομπλε που ηδη υπαρχει, σκετο. ειναι και πιο ομορφο και δεν αποσπα την προσοχη.

κατα τα αλλα μια χαρα καλο ειναι. αν προσθεθει και λιγο πορτοκαλουλι (για να δινει μια αντιθεση με το σκουρο πρασινομπλε φοντο) θα ειναι τελειο:...

5. Soulrain Falls Ο Αντμινιστράτορας

Τι είναι αυτά; Πορτοκαλούλι εσύ; Δε θα προτιμούσες λίγο μωβ θανατί;
  6. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

egv
    εγω θα το προτιμουσα σιγουρα, για εσας τους υπολοιπους δεν ξερω :D:lolx
  7. Soulrain Falls Ο Αντμινιστράτορας

Για σένα δε λέω κι εγώ; Άσε τι κάνουν οι υπόλοιποι.
  8. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

αν εβαζα εγω εδωμεσα τετοια χρωματα, και να τα βλεπουν ολοι, δεν νομιζω οτι θα με συνεφερε να πω, «ασε τι κανουν οι υπολοιποι». γιατι το πρωτο που θα θελανε να κανουν θα ηταν να με σκοτωσουν φριχτα :D:lolx
  9. Soulrain Falls Ο Αντμινιστράτορας

Όχι εδώ μέσα, τοπικά σε εσένα. Να υποθέσω δηλαδή ότι δεν το έχεις πειράξει το css; Ούτε ένα πλοκάμι, ένα μηριαίο οστό, τίποτα;
  10. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

εδω τοπικα σε εμενα το css μπορω να το πειραξω, αλλα πως θα αποθηκευσω τα αποτελεσματα, ωστε να τα ξαναφορτωνω οταν μπαινω εδωμεσα?
  11. Soulrain Falls Ο Αντμινιστράτορας

Υποθέτω ότι ρωτάς σοβαρά και απαντάω σοβαρά: πρώτα θα βάλεις στην αλεπού αυτό το addon. Αυτό φτιάχνει ένα φάκελο userContent.css.d μέσα στο φάκελο chrome του προφίλ της αλεπούς. Εκεί μέσα θα πετάς τα αρχεία με τις αλλαγές, τα οποία πρέπει να έχουν ονομασία τάδε.css. Βασικά κάνει την ίδια δουλειά με το Stylish, απλά δεν έχει sqlite βάση και μπορείς να παίξεις με τα αρχεία όποτε θέλεις. Για το forum εδώ θέλεις αυτό
    Κώδικας:
    @namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml);
    @-moz-document domain('forum.osarena.net'){
    ΕΔΩ ΟΙ ΑΛΛΑΓΕΣ

ΕΔΩ ΑΛΛΕΣ ΑΛΛΑΓΕΣ
    }
    μέσα στο css που θα φτιάξεις. Εμπειρικά όλα αυτά, μη φανταστείς ότι είμαι κανένας ειδικός.

Υ.Γ. administratora, μη διαβάζεις. Πλάκα κάνουμε, θα μας αρέσει το skin στο τέλος, θα δεις.
  12. administratoras Διαχειριστής

Ανεβάστε τα css εδώ, να τα δοκιμάζουμε.
  13. Καλημέρα. Εμένα μου αρέσει πολύ:) Συγχαρητήρια:cool
  14. Εμένα δεν μου αρέσει, ούτε λειτουργικά, ούτε αισθητικά. Μην πω κιόλας πως ολόκληρο το site μου άρεσε πολύ περισσότερο την εποχή προ Drupal. Το νέο skin έχει πρόβλημα όταν κάνω login, το κουτάκι του ονόματος γίνεται μαύρο, και έτσι επειδή και τα γράμματα που πληκτρολογεις είναι μαύρα, δεν βλέπεις τι γράφεις. Δεν αντιλέγω πως η πρόθεση είναι καλή, να ομορφήνει, αλλά ο χρήστης δυσκολεύεται.
  15. Όντως υπάρχει πρόβλημα με το login και με το μαύρο κουτάκι που δε βλέπεις τι γράφεις!
    Φυσικό όμως είναι να υπάρχουν και κάποιες ατέλειες σε ένα καινούργιο στήσιμο ιστότοπου και εφόσον τις επισημαίνουμε είναι θέμα χρόνου να φτιαχτούνε;)
  16. administratoras Διαχειριστής

Διορθώθηκε το κουτάκι του login. μαύρο φόντο με άσπρα semi-bold γράμματα.
  17. Soulrain Falls Ο Αντμινιστράτορας

Παιδιά, αναφέρετε τυχόν λειτουργικά προβλήματα που βλέπετε για να διορθώνονται. Η διαδικασία έχει δρόμο ακόμα.
  18. Δοκίμασε κάποιος το κουίζ «πόσο καλά γνωρίζεις το Linux;»? εμένα μου άρεσε και μου έβγαλε «wow είσαι και γαμώ τους λινουξάδες». Ωραίες προσθήκες έχει το forum τελευταία.
    Αρέσει σε nith1717 και Maria Afentouli
  19. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

mikeius666p, για περισσότερα κουίζ εδώ: quiz.