Εδώ τα καλά Καλωσορίσματα Νέων μελών, έχω-έχω λέμε...

Συζήτηση στην κατηγορία 'Καλωσόρισμα Νέων Χρηστών' που ξεκίνησε ο χρήστης Opanos, 7 Νοε 2013.

1. με την σειρά μου λοιπόν και εγώ σας χαιρετώ. Παρακολουθώντας καιρό το site, βρέθηκα και σε αυτην την πολύ όμορφη γωνιά του. Τα υπόλοιπα έν καιρώ..
    Αρέσει σε Maria Afentouli
  2. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Εμείς να δεις πόσο θερμά σε χαιρετούμε :wavex , valkanios_agrotis:
    :welc

Κι εσύ μας παρακολουθούσες, ε; :eek:

Σ' ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια. Όντως είναι απολαυστική η παρέα του osarena :D .

:coola
  3. η αλήθεια είναι ότι δίσταζα να γραφτώ στο φόρουμ τόσο καιρό μιας και είμαι σχετικά νέος στην "κουλτούρα" που το site προτάσει. βέβαια αποφάσισα ό,τι το καλύτερο "σχολείο" είναι η επικοινωνία οπότε χιαρ αι αμ..
  4. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Έχε χάρη που έγραψες την τελευταία πρόταση (αυτή περί του καλύτερου «σχολείου» ντε), αλλιώς θα σε επέπληττα :p.
    Ακούς εκεί δίσταζες...
    Εδώ δεν διστάζουμε, δρούμε. (Τα ίδια λέω και στους μαθητές μου· αμ αν ήταν να διστάζαμε σε κάθε τι άγνωστο, ποτέ δεν θα εξοικειωνόμασταν, ποτέ δεν θα μαθαίναμε, ποτέ δεν θα διευρύναμε τους ορίζοντές μας ακόμα και με την απλή ανταλλαγή απόψεων.)

Σε ποια «κουλτούρα» αναφέρεσαι;

:clap
    Το 'σωσες τελευταία στιγμή :eek:.
  5. αναφέρομαι στην κουλτούρα εκείνη που με λίγα λόγια λέει ό,τι τα πάντα είναι να για να μοιράζονται και ό,τι η γνώση είναι δύναμη. άλλωστε για χρόνια η υπογραφή μου είναι ό,τι "το αίσθημα της ευτυχίας γίνεται ανατρεπτικό όταν είναι συλλογικό"..
  6. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Σωστά, η πιο μαγευτική κουλτούρα, δε νομίζεις;
    Υπάρχει τίποτα πιο όμορφο από το να διαμοιράζεσαι;
    Η γνώση ΠΡΕΠΕΙ να μοιράζεται, ελεύθερα, ανοιχτά· διαφορετικά, χάνει και την δύναμή της, και την αξία της.
    Αρέσει σε valkanios_agrotis
  7. Καλημερα/Καλησπερα,
    Και καλως σας βρηκα. Διαβαζω τα αρθρα κανα χρονο αλλα τωρα ειπα να δω τι παιζει στο φορουμ και να κανω και καμια ερωτηση που και που.
  8. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Ε καλά τώρα, αφού (κι εσύ ο ίδιος το παραδέχτηκες πως) μας έχεις βρει εδώ και καιρό :D.

Κι εσύ μας παρακολουθούσες, ε; Καλάααα... :eek:

Να κάνεις, γιατί να μην κάνεις. Και μία και δύο και όσες θες :coola· αν δεν ρωτήσουμε, πώς θα μάθουμε;

Σε καλωσόρισα, δεν σε καλωσόρισα (και «επισήμως» δηλαδή, μιας και είσαι ήδη στην παρέα μας εδώ και κάνα χρόνο)· θα επανορθώσω πάραυτα:
  9. χαιρετω την ομορφη και πολυ χρησιμη για εναν ασχετο σαν κι εμενα σελιδα σας. Να εχουμε ολοι μια καλυτερη χρονια με αγαπη και υγεια :)
  10. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Γεια σου Γιώργο.
    Σ' ευχαριστούμε πολύ για τα καλά σου λόγια· μα στην ασχετοσύνη, σε τρώω λάχανο :eek:.

Να έχουμε, γιατί να μην έχουμε; :coola

Αααα, και να είδες, με έπιασες στην φλυαρία :eek: και θα το ξεχνούσα:
    Καλωσήρθες στην παρέα μας.
  11. καλημέρα και από εμενα .καλως σας βρηκα!
  12. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Τώρα, τέτοια ώρα που το είδα, μάλλον για καλησπέρα το βλέπω.
    Καλησπέρα λοιπόν, tzacool.

Καλώς μας βρήκες :D.
    Να, κοίτα την χαρά όλων μας που μας βρήκες, και την θερμή υποδοχή που σου επιφύλασσε η παρέα του osarena:
  13. Καλησπερα και απο εμενα. Νεος χρηστης σε kodi και διαβαζω το πολυ ωραιο forum σας για να ξεστραβωθω. :)
    Θεοδοσης το ονομα μου και χαρηκα εκ των προτερων.
  14. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Καλώς τον Θεοδόση.

Σ' ευχαριστούμε πολύ, Θεοδόση, για τα καλά σου λόγια· μας έκανε πάλι και ροδίσαμε :oops:.

Εμείς να δεις :barmy .
    Και δες, όχι δες, τι υποδοχή σου επιφυλάσσαμε:
  15. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

ασχετοι, ε; σας τρωω για πρωινο γατακια. δεν εχετε γνωρισει εμενα, γι'αυτο το λετε :D:p . εδω την ομαδα διαχειρησης της σελιδας, 3-4 φορες τους εχω κανει να τρεχουν και να μην φτανουν απο κατι μαλακιες που εκανα και bugαρε η σελιδα :D:p . και στην αρχη ανεβαζα και ολα μου τα αρθρα ατονα, και χωρις κεφαλαια στην αρχη των προτασεων (ακριβως δηλαδη οπως γραφω τωρα). και ολο και καποιος εμπαινε στο χωσιμο μετα απο λιγο, για να φτιαξει και να σουλουπωσει, (με βρισιδια στα ενδιαμεσα), τις μαλακιες που μολις ανεβασα :D:p:D:p
  16. Καλως όρισες κι από εμένα φίλος!!! Μαρία,μήπως γίνεται να αφαιρέσω τις ειδοποιήσεις για συγκεκριμένο ποστ;
  17. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

πανω δεξια, εχει ενα λινκ που λεει "παυση παρακολουθησης", οποτε δεν θα σε βγαζει ειδοποιησεις για το συγκεκριμενο θεμα. για ποιον λογο το θελεις αυτο; σε βγαζει παρα πολλες ειδοποιησεις για καποιο θεμα, και σε μπερδευουν;
  18. Ναι! μου βγάζει κάτι εντελώς άσχετες ειδοποιήσεις για συζητήσεις στις οποίες δεν θέλω να συμμετέχω.Παρόλο που είμαι καιρό στο φόρουμ,κάποιες επιλογές δεν τις γνωρίζω ακόμα
  19. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Μάικ, εκτός από το:
    Παύση Παρακολούθησης
    που υπάρχει πάνω δεξιά σε κάθε thread (νήμα συζήτησης), υπάρχει τρόπος να ρυθμίσεις και τις ειδοποιήσεις σου:

Πάνω δεξιά, ακριβώς δίπλα (και αριστερά) από το «Αποσύνδεση», θα δεις να αναγράφεται:
    Ειδοποιήσεις
    Ακουμπώντας τον κέρσορά σου εκεί (δεν χρειάζεται καν να κάνεις κλικ), θα δεις ένα υπομενού να ανοίγει προς τα κάτω. (Δεν θα επιλέξεις αυτό που βλέπεις αριστερά και που λέει «Δείτε τις Όλες...», μα ακριβώς δίπλα και δεξιά του:) Θα επιλέξεις αυτό το λινκ:
    Επιλογές Ειδοποιήσεων
    Εκεί, από προεπιλογή (νομίζω πως) είναι όλα τικαρισμένα (για να μην χάνει κανείς τυχόν χρήσιμες ειδοποιήσεις). Οπότε, εσύ
    ξετικάρεις όποιες από αυτές δεν θέλεις.

Άρα,
    - ή για όποιο νήμα δεν θέλεις να έχεις ειδοποιήσεις, επιλέγεις πάνω δεξιά το λινκ:
    Παύση Παρακολούθησης

- ή γενικά ρυθμίζεις τις ειδοποιήσεις σου πηγαίνοντας:
    Ειδοποιήσεις > Επιλογές Ειδοποιήσεων > ξετικάρεις όποιες από αυτές δεν θέλεις.
    Αρέσει σε mikeius666p
  20. Καλησπέρα κ από εμένα! Kudos σε όσους στηρίζουν την ιστοσελίδα συγκεντρώνοντας και προβάλλοντας θέματα με ιδιαίτερο ενδιαφέρον.