Ευχές για όλα τα μέλη του OsArena

Συζήτηση στην κατηγορία 'Γενικά' που ξεκίνησε ο χρήστης Pragma_linux, 25 Δεκ 2016.

1. Εύχομαι σε όλα τα μέλη του OsArena με τα οποία λογομάχησα, τσακώθηκα, γέλασα, διάβασα άρθρα τους, πείραξα, έπρηξα και με πρήξαν με φλυαρίες, μοιράστηκα μαζί τους ανυσυχίες περί ελεύθερου λογισμικού:
    Μαρία, Κωσταντίνο, Έλεν, ΝτάρκΓκοθ, Ντέμπιανας, Ασύνορο, Πράο, Σ.Ρέ'ι'ν, Χάρη, Αυτεξούσιο, Αλίνα, Μικές και πολλούς άλλους που μου διαφεύγουν.
    ΚΑΛΕΣ ΓΙΟΡΤΕΣ, ΥΓΕΙΑ, ΕΥΤΥΧΙΑ, ΕΙΡΗΝΗ, ΕΥΗΜΕΡΙΑ!
    Σε σας και στις οικογένειές σας.
    Αρέσει σε lewnidas_, Χάρης, asinoro και 2 άλλους
  2. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Pragma_linux,
    Υπέροχος όπως πάντα.

Σ' ευχαριστούμε πολύ. Να είμαστε πάντα και όλοι καλά.
    Χρόνια Πολλά σε όλους.
    Και πάντα έτσι, να τα λέμε και να μοιραζόμαστε τις σκέψεις μας, και να είμαστε όλοι μαζί - καλή ώρα τώρα :D.
  3. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Άσχετο, μα αυτό σου το ποστ δεν φαίνεται από το «Πρόσφατη Δραστηριότητα» όταν κάποιος αναγνώστης δεν είναι συνδεδεμένος.
    Αν δεν έκανε λάικ ο Αυτεξούσιος, πιθανότατα δεν θα το έβλεπα καν το θρεντ σου (γιατί συνδέομαι μόνον αν έχω κάτι να κάνω συνδεδεμένη).
    Αν θέλεις λοιπόν να φαίνονται τα ποστς σου και από το «Πρόσφατη Δραστηριότητα», θα πας στις «Ρυθμίσεις Απορρήτου σου» (εδώ στον λογαριασμό σου στο φόρουμ), και στο:
    «Receive your news feed:» (να το έχεις τικαρισμένο) - που είναι το 3ο πριν το τέλος, θα πρέπει να επιλέξεις: «All Visitors».
    Άρα:
    Απόρρητο > Receive your news feed > All Visitors

ΥΓ: Αν δυσκολευτείς σε κάτι, πες μου να στα δείξω με screenshots (σκρινσότς).
    Αρέσει σε Pragma_linux
  4. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

εσυ δεν επρηξες κανεναν, ουτε τακωθηκες, ουτε τιποτα. μια χαρα ηρεμος εισαι. εμεις μαλλον σε πρηξαμε (εγω ειδικα με αυτον τον αναθεματισμενο τον εξομοιωτη)... επισης:...

...σε εναν γκοθα ποτε δεν μοιραζεσαι χαρουμενες ευχες.... ποτε... μοιραζεσαι ΘΑΝΑΤΟ:... :D:p:lolx:rolfx ... τον λες πραγματα οπως:... χρονια κακη ψυχρη και αναποδη (αληθεια τωρα που ειπα ψυχρη και αναποδη, που να βρισκεται τωρα ο ομωνυμος παπαντζας αραγε :lolx:rolfx ) , κακο σου ψοφο και καλο κατευωδιο, να σε πανε για θυσια στον ΚΘΟΥΛΟΥ, να σε καει το dvd και τα ποντικια να μασουλησουν ολα σου τα δισκακια... τετοια ωραια... :D:p:lolx:rolfx. πλακα-πλακα παντως οι ευχες ποτε δεν ειδα να πιανουν. παντα γινονται τα αντιθετα απο αυτα που ευχομαστε. μπας και τελικα να το παρουμε οντως απο την αναποδη; :D:lolx

σε μια αλλη σελιδα που μπαινω, οχι με λινουκς και τετοια. ασχετη, γενικου περιεχομενου. κατι χριστουγεννα οντως το ειχαμε κανει αυτο (και καλα αναποδες κακιασμενες γκοθικες ευχες :D:eek: ). το θεμα ειχε τιτλο «χριστουγεννα για γκοθαδες», η, κατι τετοιο. το τι ψοφολογηματα πεφτανε εκειμεσα, τι καμμενες αφιερωσεις γκοθομεταλ, που να τα ακους και να νομιζεις οτι αυτος που τραγουδαει ειναι ο οξαπωδω την ωρα που πνιγεται με πινεζες. εγινε το θεμα «της κοινης επι χρημασι κυριας το σιδηρουν κιγκληδωμα». ειχαμε ριξει τετοιο γελιο που δεν περιγραφεται :D:p:D:p θα το ψαξω να το βρω. πιστευω να θυμαμαι καλα τον τιτλο.
    Αρέσει σε mikeius666p, debianass, Pragma_linux και 2 άλλους
  5. Χρονια πολλα παιδια,καλες γιορτες σε ολους
    Αρέσει σε mikeius666p, Pragma_linux, lewnidas_ και 3 άλλους
  6. [IMG]
    μέρι κρίστμας μαδαφάκας!

*(FN Mag 60-20 (M240) 7.62x51mm NATO - 1.000 rds/min - Range: effective 800m, Maximum on tripod 1500m)
    Αρέσει σε mikeius666p, Pragma_linux και Αυτεξούσιος
  7. Καλές γιορτές και από μένα σε όλους. Θα ευχηθώ να απαλλαγούμε από την οικονομική κατοχή. Χρόνια πολλά! :p
  8. Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία...!!!
    Όλα τα άλλα μπορούν να να γίνουν...

Καλές γιορτές να έχετε.
    Αρέσει σε Pragma_linux και asinoro
  9. καλες γιορτες , υγεια και καλη ψυχολογια και πολλα μελομακαρονα να φατε :D
  10. Μαρία η μοναδική ρύθμιση που είχα αλλάξει είναι το αν θα φαίνομαι online ή όχι. Το ξετσεκάρισα μήπως κάποιος μου κάνει διάλογο και δεν έχω χρόνο να απαντήσω. Όλα είναι όπως τα προκαθορισμένα. Επίσης δεν έχω κανένα μπλοκαρισμένο άτομο. Μήπως εννοείς ν'αλλάξω κάτι στο "Άτομα που θα μπορούν...." εκεί έχω "μόνο μέλη".
  11. Χάρη η απάντησή σου μου έδωσε την ιδέα να προτείνω θέμα μετά τις γιορτές του τύπου " Τι θα θέλατε για την καινούργια χρονιά" ή "Πως θα θέλατε να δείτε την κοινωνία που ζείτε στο μέλλον" όπου όλοι μπορούν να γράψουν το όραμά τους. Π.χ " Ονειρεύομαι μια Ελλάδα με δωρεάν τσίπουρο, μπριζόλες και ρεμπέτικη μουσική για όλους" χεχεχε. Από πολιτικά μέχρι γαστρονομικά και βάλε οράματα! Θέλεις να το ανοίξεις εσύ;
    Αρέσει σε Maria Afentouli και debianass
  12. Γκοθ φίλε μου σου εύχομαι ο Βασίλης ο Γέτης να σε διορίσει υπεύθυνο πωλήσεων ! Να ερωτευθείς μια γκοθού με κίτρινο κραγιόν που της αρέσει ο Νταλάρας και ο Μαργαρίτης και να κάνετε πολλά μικρά γκοθάκια. UTF-8 να πιάνεις UTF-1 να γίνεται ! Τέλος να σου ψοφήσουν τα τονάκια και όλο το χρόνο να πιάνεις μόνο κοκοβιούς και χελούδες !
    Αρέσει σε Maria Afentouli
  13. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Pragma_linux,
    όταν λες:
    εννοείς ότι ξετικάρισες το:
    Προβολή της κατάστασης σύνδεσής σας
    έτσι;
    Όχι, αυτό δεν έχει να κάνει με το ότι δεν φαίνονται τα ποστ σου.

Χμμμ..., ναι εγώ στο είπα όπως ήταν στα αγγλικά, πριν.

Πάνε στο:
    στις Ρυθμίσεις του λογαριασμού σου, στο «Απόρρητο», και στο:
    «Να μάθουν τα χαμπέρια σας:» (να το έχεις τικαρισμένο) - που είναι το 3ο πριν το τέλος, θα πρέπει να επιλέξεις: «Όλοι οι επισκέπτες».
    Άρα:
    Απόρρητο > Να μάθουν τα χαμπέρια σας: Όλοι οι επισκέπτες > Αποθήκευση[IMG]
    Αρέσει σε Pragma_linux
  14. Χρόνια καλά & καλές γιορτές! Υγεία σε όλο τον κόσμο! :cool:
    Αρέσει σε asinoro και Pragma_linux
  15. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

:D:lolx φχαριστω πααααρα πολυ!!!... (ειδικα για τα τονακια ... ΚΑΤΩ ΟΙ ΤΟΝΟΙ!...). ολες ειναι απο βαθος (κυριολεκτικα ομως) καρδιας :p:rolfx. αλλα αυτη που με επιασε πραγματικα απροετοιμαστο, ηταν αυτη:...

πως το σκεφτηκες αυτο; δεν ειχα καν ιδεα οτι υπαρχει UTF-1 :D:lolx
    Αρέσει σε Pragma_linux και Maria Afentouli
  16. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Ho! Ho! Ho! ΔΕΝ με ρίχνεις :eek:.
  17. Χρόνια πολλά σε όλους με υγεία...!!!
    Αρέσει σε Pragma_linux και asinoro
  18. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

που θα με πας;... θα σε ριξω... ΔΕΝ με γλιτωνεις... θα επιμεινω μεχρι ΘΑΝΑΤΟΥ!... :D:lolx:haros θα σε κανω βαμπιρογκοθου και ατονη σαν εμενα :vampire :D
    Αρέσει σε Pragma_linux και Maria Afentouli
  19. Maria Afentouli Παιδί για τις δουλειές του Forum

Καλή η αισιοδοξία, δε λέω, μα όχι και οι φρούδες ελπίδες :eek:.
    Αρέσει σε Pragma_linux
  20. Μόλις τώρα είχα μια φλασιά: Ήτανε λέει ο Γκοθ ντυμένος με την καλή του μακριά, μαύρη καμπαρντίνα και με ένα μαύρο ηλεκτρικό βιολί έκανε καντάδα κάτω από το παράθυρο της Μαρίας το πολύ παλιό τραγούδι, σε slow rock, σε χαμηλά ντεσιμπέλ.

" Θα 'θελα να'μουν εκείνος π'αγαπάς. Αυτός που σε'κανε στ'αλήθεια να πονέσεις. Θα' θελα να'ξερα που βρίσκεσαι που πας, γιατί εσύ όσο καμιά μ'αρέσεις"

Τότε η Μαρία νωχελικά και με αηδία του πετάει ένα τάμπλετ από το παράθυρο. Ο Γκοθ με απορία το μαζεύει και στη σπασμένη του οθόνη καταφέρνει να διαβάσει το άρθρο "Ο Μπραντ Πητ χρησιμοποιεί λίνουξ! Δείτε τη φωτογράφησή του με μαγιώ ένω γράφει κώδικα στη λίνουξ κονσόλα του!" Ο Γκοθ συνεχίζει τότε το λυπημένο του σκοπό.

"Μέσα στο τάμπλετ σου διαβάζω την αλήθεια... Δεν είμουν τίποτε για σένα στη ζωή...Με ένα λίνουξ σε προσέγγισα μια νύχτα και όπως ήρθα θα φύγω το πρω'ί'."

Πάω καλά από φαντασία ;
    Αρέσει σε Maria Afentouli