Η Σουηδική θεωρία της Αγάπης

Συζήτηση στην κατηγορία 'Ντοκιμαντέρ - Ταινίες -Μουσική - Βιβλία - Τέχνη' που ξεκίνησε ο χρήστης Speaky, 10 Ιουλ 2016.

1. Εμένα πιο πολύ μου άρεσε που δεν παρέλειψες να πεις ότι οι Σουηδοί φλερτάρουν. Έχεις δίκιο. Εδώ μόνο στις πουτάνες πάμε.
  2. Άντε γιατί πολλή Σουηδία έχει πέσει εδώ μέσα.:)
  3. Hellena Παιδί για τις δουλειές του Forum

4. ΓΙΟΥΡΓΙΑΑΑΑΑΑΑ

Πάμε παλληκάρια μου γιουργιαααααα!
  5. Το ζητούμενο στο ντοκυμαντερ, επαναλαμβάνω, είναι το ζήτημα της μοναξιάς σε μια πραγματικά ανεπτυγμένη τεχνολογικά χώρα, από αυτοματισμό το προσπερνάμε και αρχίζουμε συγκρίσεις δύο Λαών και βάλε, το σωστό θα ήταν αυτά τα σχόλια (της δικής μας ταυτότητας στην μοναξιά) να αφορούσαν ένα νέο θρεντ με τίτλο ''Η Ελληνική θεωρία της Αγάπης'' τότε και μόνο τότε θα είμαστε on target.

Αν θέλετε να το ανοίξουμε, αφού πρώτα βρούμε και υλικό που το πραγματεύεται. ;)
  6. Μου ζητάει εγγραφή για να παίξει.
  7. Είπαμε βρε παιδιά έχουμε τα στραβά μας σαν λαός.
    Γίναμε ο αποδιοπομπαίος τράγος των σούπερ ντούπερ εντάξει,πάντως εδώ θα κόλλαγε αυτό με τον ΠΑΡΘΕΝΩΝΑ και τα ΒΕΛΑΝΙΔΙΑ.Σαν άμυνα ξέρεις τώρα αντανακλαστικά είναι αυτά.
    Δηλαδή όπως ο Έλληνας θέλει τον Αλβανό του έτσι και ο Δυτικοευρωπαίος θέλει τον Έλληνα του.
    Απλά έχω μια απορία γιατί ο Έλληνας είναι ρατσιστής και όχι ο Δυτικοευρωπαίος .....τον ακτιβισμό μου μέσα.
  8. Hellena Παιδί για τις δουλειές του Forum

Το έκανε ιδιωτικό. Ήταν ένας οδηγός λεωφορείου που κατέγραφε το γιουρούσι που ορμάει κάθε μέρα μέσα και το πως.

Το έβαλα σαν αντιπαραβολή για τις ουρές στην Σουηδία, επομένως αυτά που έβαλες Αυτεξούσιε από τις ΗΠΑ είναι άκυρα για δυο λόγους:

1. Αν έχεις την εντύπωση πως στις ΗΠΑ υπάρχει πολιτισμός, είσαι πολύ μακριά νυχτωμένος.

2. Οι ουρές που δείχνεις και τα όσα συμβαίνουν, δεν γίνονται κατά την είσοδο σε ένα λεωφορείο, μα είναι απο black fridays & sundays που σαν κτήνη εκτινάζουν την καταναλωτική τους μανία.
    Που και αυτό αν το σκεφτείς, οφείλεται στον τεράστιο ταξικό διαχωρισμό της χώρας που αντίστοιχος είναι στην ελλάδα.

Πάντως, για να σου ικανοποιήσω και την περιέργεια, ούτε στις ουρές των λεωφορείων στις ΗΠΑ δεν συμβαίνει αυτό (χωρίς να λέω πως δεν υπάρχουν περιπτώσεις που γίνεται) που γίνεται στην ελλάδα και στην Αφρική (δεν υπάρχουν διαφορές, τα εχω ζήσει).

Είναι θέμα κοινωνικής κουλτούρας που κάπου λάμπει δια της απουσίας της.
  9. Τώρα συμφωνούμε.:)
  10. Έχεις δίκιο εκτροχιαστήκαμε αλλά ........:osr1