Πρόβλημα στην αλλαγή Avatar.

Συζήτηση στην κατηγορία 'Ιδέες - Προτάσεις - Ανακοινώσεις osarena' που ξεκίνησε ο χρήστης sudo, 13 Σεπ 2016.

1. Προσπαθώ να αλλάξω avatar , ενώ μου γράφει "image uploaded successful" δεν κάνει τίποτα, παραμένει το παλιό. Δοκίμασα .png και .jpg
  2. Και εγώ, μια εικόνα του χαζοΤουξ με γυαλιά ηλίου που πίνει φραππέ....:p
  3. τι γίνεται με αυτό το bug; προσπαθώ επί ένα χρόνο να ανεβάσω εικόνα στο avatar μου και δεν γίνεται τίποτα απολύτως. Έχω προσπαθήσει και με τις δύο επιλογές που δίνονται αλλά δεν
  4. Soulrain Falls Ο Αντμινιστράτορας

Υπάρχει πρόβλημα με τις εικόνες στο forum και υποθέτω ότι επηρεάζει και το uploading των avatars. Την κατανόησή σας και μη βαράτε πολύ.

Για τη δεύτερη επιλογή του Gravatar, θα πάτε εδώ:https://en.gravatar.com/, θα κάνετε κλίκι-κλίκι στο μπλε κομβίον που λέει «Create Your Own Gravatar», εγγραφή με το mail που χρησιμοποιείτε εδώ, βάζετε την εικόνα σας ωραία και καλά, επιστρέφετε εδώ, πάτε να αλλάξετε το avatar, επιλέγετε Gravatar, εισάγετε το mail σας και θα (πρέπει να) εμφανιστεί η εικόνα. Ο τρόπος αυτός έχει το πλεονέκτημα ότι παρακάμπτει τα τεχνικά προβλήματα του forum αλλά και ότι η εικόνα που θα βάλετε θα ακολουθεί το mail σας οπουδήποτε.
    Αρέσει σε Pragma_linux και asinoro
  5. κοίτα να δεις που χρειαζόταν μόνο μια χαζορύθμιση και καθόμουν και παιδευόμουν τόσο καιρό λολ. Τελικά συμπέρανα ότι δεν είναι κάτι δύσκολο να αλλάξουμε εικόνα και ούτε χρειάζεται να αναφέρεται. Απλά όπως είπε ο φίλος, κάμεις την διαδικασία μέσω gravatar και αυτό με την σειρά του έχει την δυνατότητα να παρακάμπτει τα εμπόδια του forum
  6. Με το Gravatar το εκανες;
  7. ναι και είναι πολύ εύκολο μάγκες
  8. asinoro Banned

Πράγματι ευχαριστούμε Soulrain Falls!!!!
  9. Καλησπερα, εχω προβλημα και εγω με το upload image και επισης με την αλλαγη του μαιλ στο προφιλ. Ετσι δεν μπορω να χρησιμοποιησω το gravatar, αφου εχω αλλαξει μαιλ.