Πώς τα πάει η σύνδεσή σου? Τι γίνεται στη περιοχή σου?

Συζήτηση στην κατηγορία 'Internet-ADSL-Πάροχοι-Διαμοιρασμός' που ξεκίνησε ο χρήστης constantinos, 5 Ιαν 2012.

1. Εγώ μπαίνω στο ρουτεράκι μου, είναι ενσύρματο, δεν χρησιμοποιώ ασύρματα. Το Zyxel ISDN Ρ-600 είναι ένα μικρό κουτάκι. Λοιπόν μπαίνοντας μέσα βλέπω κατά μέσον όρο 8 Mbps, σε μια σύνδεση που ονομαστικά είναι 24 Mbps. Είναι ΟΤΕ, και γενικά είμαι ευχαριστημένος. Double Play, περίπου 80 Ε ανά δίμηνο πληρώνω. Το πακέτο έχει δωρεάν τηλέφωνα σε αστικά και υπεραστικά Ελλάδας, και ένα όριο σε κινητά. Παραπάνω ταχύτητα δεν χρειάζομαι. Θα το κρατήσω λόγω της καλύτερης (;) τεχνικής υποστήριξης, λέω, διότι από φίλους μου με άλλους παροχείς έχω ακούσει άσχημα πράγματα, και τα έχω δει και ο ίδιος (helpdesk που δεν απαντάνε, και όχι πληροφόρηση). Η σελίδα της OTEnet παλιά έδινε πολύ καλές πληροφορίες, δυστυχώς καταργήθηκε, και η νέα σελίδα είναι μια απογοήτευση.
  2. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

το ιδιο απο τον πΟΤΕ εχω και εγω. 24 και πιανει ανετα 17-19 (πραγματικη ταχυτητα μετρημενη σε κατεβασμα απο ftp με native network tools του λινουκς). ουτε εγω την αξιοποιω πληρως, αλλα καμια φορα (οπως προχθες που ειχαμε μαζευτει 7 ατομα με λαπτοπ και κινητα) αποδεικνυεται χρησιμη. και το ασυρματο δεν ειναι απαραιτητα κακο. εχω εγω ασυρματο και ανοιχτο κιολας (εχω λαπτοπ μπαζονετμπουκι και κινητο). το χρησιμοποιουν απο τη γειτονια που και που. δεν εχω καποιο προβλημα σε αυτο, μιας που και παλι δεν φτανει στη μεγιστη ταχυτητα του, ουτε και με εμποδιζει σε κατι αφου η χρηση του ειναι περιστασιακη, ουτε μπαινει κανεις σε περιεργες αηδιες.
  3. Screenshot.png

καποτε με forthnet!
  4. cyta αυτη την στιγμη κεντρο Λαρισα....
    Συγχρονισμο εχω φτασει μεχρι 30 mbps...
    γραμμη vdsl 35
    και κατεβαζω με 2 μεχρι 3 mb/s (3 συνηθως βραδυ...)