μερικα ασχετα «αστειακια»

Συζήτηση στην κατηγορία 'Γενικά' που ξεκίνησε ο χρήστης DarkGoth, 21 Νοε 2016.

?

πως σας φανηκαν τα «αστειακια»;

πολυ εξυπνα ηταν... γελασα πολυ... 2 vote(s) 50,0%
δεν ειμαι σιγουρος/η οτι καταλαβα... για σπαστα, και ξαναριχτα... 0 vote(s) 0,0%
ανοιχτε τον καταψυκτη, να μπω μεσα, να ζεσταθω!... ξεπαγιασα εδωπερα!... 2 vote(s) 50,0%

1. Tο κομμάτι αυτό, ήταν και ένα μουσικό θέμα στο game "Alone in the dark 1", ήταν το πρώτο στη σειρά παιχνίδι των Alone in the dark που είχε κάνει πάταγο στην εποχή του. Πρόκειται για το πρώτο 3d game, ήταν δύσκολο στον χειρισμό (πληκτρολόγιο). Επίσης ήταν (νομίζω), το πρώτο παιχνίδι με θέμα τον Κθούλου. Τον Κθούλου, τον βρίσκεις στο τέλος σαν τελικό εχθρό στο υπόγειο, ενώ το σπίτι είχε γίνει κατάληψη από τα ζόμπι. Ανάλογο θέμα με τον Κθούλου, είχε και ένα δεύτερο πολύ καλό game, που λεγόταν The Legacy, που όμως σχετικά δεν πήγε καλά. Τα Alone in the dark συνέχισαν μέχρι το 5, και έφτασαν μέχρι το Sony Playstation II (το 5). To 4 που δοκίμασα και έχω, κόλλησα σε ένα σημείο, όπου ένα ζόμπι δεν παλεύεται δυστυχώς. Έχει κόλπο που δεν το ξέρω, η κάτι δεν καταφέρνω καλά. Φυσικά, παίζονται σε εξομοιωτή DOS, (1,2,3), 4,5 μπορεί να είναι στο Steam.
  2. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

τα ζομπι θα τα μαμουσα τ'ανασκελο... τον ΚΘΟΥΛΟΥ δεν θα τον πειραζα :p:eek:
  3. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

αυτο ειναι η ΚΑΝΟΝΙΚΗ μουσικη κηδειας :D:p ... κατσε, καπου εχω ενα τετοιο, αλλα πιο συντομο και λιγο διαφορετικο στυλ (συμφωνικο)... να'το... τσακω το:...

και μιας που πλησιαζουν χριστουγεννα, τσακωτε αλλο ενα :D:p θα εκπλαγειτε... ευχαριστα :p:eek: :...

4. εεεεππ τι επαθες; πολυ χαρουμενο δεν ειναι αυτο; αφου πλησιαζουν τα χριστουγεννα παρε το καταλληλο κομματι να συνελθεις :D

5. 400 ευρά για ρούχα θα τά'δινα μόνο αν ήταν αλεξίσφαιρα. Πάντως για γκοθάδες είναι όντως λίγα. Οσο για τα ποντίκια, αν δεν είναι ξυρισμένα και με τατού τη σβάστικα, καλύτερα να τα αφήσεις στην ησυχία τους. Πάντως τα παιδιά που ξέρω κι είναι γκοθάδες, παρόλο που είναι αντιφάδες και σ'όλα μέσα, ξοδεύουν πολλά για ρούχα. Αφού τους αρέσει πάω πάσο. Ασε που έχει την πλάκα του να ανεμίζει το βικτωριανό παλτό στα οδοφράγματα :)

Προσωπικά, παρόλο που είμαι σπισιστής (θεωρώ το δελφίνι ανώτερο από τα υπόλοιπα είδη), δεν πιστεύω ότι έχουμε το δικαίωμα να σκοτώνουμε ζώα (εκτός από φασίστες) για το δέρμα ή το κρέας τους. Προτιμώ λοιπόν συνθετικά παπούτσια, χωρίς κρεπ στη σόλα για να μη λιώνουν όταν πατάς βενζίνες και διάφορα αξεσουάρ αυτοπροστασίας (σπασουάρ, προστατευτικά δοντιών, ελαφρύ ποδηλατικό κράνος, μάσκα αερίων κλπ) σε μαύρο χρώμα για πρακτικούς λόγους, όλα μαζί 150-200 ευρώ. Αν δώσω άλλα 200 για αντιπυρική στολή, έγινα μπάτμαν :) Η "ποζεριά" φαίνεται μόνο στου φασίστα το κεφάλι :)

Μιας και πιάσατε τα χριστουγεννιάτικα, προσθέτω ένα ακόμα που δεν είναι goth, δεν είναι metal αλλά είναι 100% αλητεία. Γιατί αριστουργήματα βγαίνουν απ'όλα τα είδη μουσικής:
  6. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

ναι γιατι απλα παιρνω, μονο κατι που με αρεσει, οχι οτιδηποτε για να επιδειχθω. γιατι υπαρχουν και οι ποζερογκοθαδες που ειναι εμφανιση, επιδειξη, και μονο. λιγοι, αλλα υπαρχουν.

ΛΟΛ!!!... αυτη η φωτογραφια ειναι ακριβως λες και βλεπω εμενα :p:eek: ... ρε κουναβια, τι γινεται εδω; με κατασκοπευετε; :p:eek:

οσο για τα ποντικια, οχι δεν ηταν ξουρισμενα, ουτε ειχαν τατου σβαστικες ( :D:lolx:p:rolfx ) . αλλα βγηκαν απο το υπογειο διπλανου σπιτιου που πλημυρισε, και κανανε ντου, για να μπουν στο υπογειο στο δικο μου σπιτι. (που εχω μεσα απο τενεκεδες λαδι, μεχρι ρουχα). προκειμενου να τα προλαβω να μην μπουν μεσα, αρχισα να ποδοπαταω (εχει μεγαλο κενο η πορτα αποκατω, οποτε δεν θα τα εμποδιζε να μπουν)
  7. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

εκεινο ηταν πιο «φασαριοζικο», ενω αυτο ειναι ηρεμο. αυτοι ειναι οι παλιοι lacuna coil, η, ειναι αλλο συγκροτημα; δεν ξερω, υπαρχουν ακομα οι lacuna coil;

8. Εγώ τι να σου αφιερώσω; Ας πούμε το απόσπασμα:

9. :eek: dark goth αληθεια δεν ξερεις τους coil; εισαι «νεος» στη dark σκηνη; με αιφνιδιασες...

debianass μπορεις να προτεινεις καμια καλη αντιασφυξιογονα μασκα;
  10. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

τους ξερω, αλλα δεν ξερω αν ειναι οι παλιοι lacuna coil, και απλα το απλοποιησανε σε coil, (οπως οι "fields of nephilim" που για ενα διαστημα το αλλαξανε σε σκετο "nephilim") η, αν ειναι αλλο συγκροτημα. δεν το εχω ψαξει το συγκεκριμενο θεμα. γιατι οι ονομασιες γενικα εχουν πνευματικα δικαιωματα, και δεν μπορεις να ονομασεις κατι αλλο με παρομοιο τροπο.
  11. Εδώ που τα λέμε ήταν δύσκολη η θέση σου, γιατί τι να έκανες, να τα έπιανες με το χέρι και να τα πέταγες μακριά; Αστεία αστεία αν φας δαγκωνιά από ποντίκι, αυτά έχουνε σοβαρές αρρώστιες και παράσιτα, το μόνο που μπορούσες να κάνεις, είναι να έβαζες ένα κουρέλι στριφογυριστό και να φράξεις την χαραμάδα της πόρτας από κάτω.
  12. Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στο θέμα ντυσίματος και ρούχων. Και εγώ είμαι αντικομφορμίστας στο ντύσιμο, και προτιμάω τα ξεθωριασμένα και παλιάς εποχής. Να φανταστείς φόραγα για τρεις Χειμώνες ένα παλιό στρατιωτικό παλτό εποχής 1950, ήταν μεταχειρισμένο, και τελικά από τα πολλά πλυσίματα διαλύθηκε, σκίστηκε δηλαδή. Λοιπόν αυτά τα ρούχα ήταν πιο ανθεκτικά από τα σημερινά. Ωραία ήταν και τα παλτά τύπου Μοντγκόμερι.

Μου αρέσει ντύσιμο όπως τις ταινίες του Αγγελόπουλου, και μεγάλα γυαλιά σοβιετικής εποχής. Ακόμα, είμαι της σχολής ρούχων από μπαρμπάδες μακαρίτες, αλλά και της νοοτροπίας να φοράς το ρούχο μέχρι να τα φτύσει. Μετά, τα κάνω δωρεές σε αστέγους, η στο καταφύγιο αδέσποτων.

Τον κομφορμισμό είχαν προωθήσει στη δεκαετία 90 τα περιοδικά, στη νεολαία, αρκετοί τσίμπησαν. Ο λόγος ήταν και τα χρήματα των διαφημίσεων.
  13. DarkGoth Παιδί για τις δουλειές του Forum

χμμμ... ναι... τωρα καταλαβα γιατι τα μπερδευα... απο lacuna coil εχω ακουσει λιγα πραγματα (απο coil ακομα πιο λιγα, αλλα τους εχω πολυ ακουστα σαν συγκροτημα), απο κατι stream με gothic που εχω (εχω 3-4 απο δαυτα), και για καποιο λογο με φανηκαν παρομοια (ισως ηταν τα συγκεκριμενα τραγουδια), και ηταν και η ονομασια, οποτε καταλαβες :p:D

Υ.Γ:... τελικα υπαρχουν ακομα οι lacuna coil :D:p:eek:

βαζουμε και τετοια, αλλα αν σε πω, οτι μια φορα ενα, το ειχαμε βρει τρυπημενο; (σκισμενο απο ποντικι)
  14. Ανάλογα τι θες να κάνεις. Για να μπορείς να σταθείς σε περιβάλλον με χημικά καπνού (δηλαδή καπνογόνα-δακρυγόνα, όχι φυσούνες), το "μερμύγκι" είναι αρκετό.
    Το βρίσκεις στα 10-15 και φίλτρο του κοστίζει άλλα 5 ευρώ. Οταν δε χρησιμοποιείται πρέπει να βγαίνει και να μπαίνει σε αεροστεγή σακούλα (αυτές με τρόμπα που ρουφάει τον αέρα για φύλαξη ρούχων) γιατί το φίλτρο καταναλώνεται από τους ατμοσφαιρικούς ρύπους όσο μένει εκτεθειμένο.

Για να μπορείς να τρέχεις σε τέτοιο περιβάλλον χρειάζονται καλύτερα φίλτρα που λειτουργούν με μεγαλύτερη ροή μολυσμένου αέρα.
    Ενα τέτοιο για προστασία από καιόμενα και μη τοξικά αέρια (π.χ. εντομοκτόνα, ασφυξιογόνα, φυτοφάρμακα, σπρέυ μπογιάς, φυσούνα μπάτσου) κοστίζει γύρω στα 15-20 ευρώ ενώ η μάσκα κοστίζει γύρω στα 100.

Ενας τρόπος να την αποκτήσεις είναι να την απαλλοτριώσεις από ΜΑΤατζή. Καλό πλύσιμο με detol (είναι γνωστό τι έχουν κάτω από τα κράνη τους) και οπωσδήποτε αλλαγή φίλτρου. Επειδή οταν την αφαιρέσεις από ΜΑΤατζή καμιά φορά τα λουράκια μένουν στο κράνος του, μπορείς να προμηθευτείς τέτοια από μαγαζί με καταδυτικό εξοπλισμό, για μάσκες κατάδυσης ή για μαχαίρι ποδιού (1-3 ευρώ). Δεν είναι τα ίδια λουράκια αλλά προσαρμόζονται τέλεια. Απλά δε θα μπορείς να τη βάζεις-βγάζεις φορώντας το κράνος.
    Και αυτό το φίλτρο φυλάσσεται σε αεροστεγές δοχείο ή σακούλα όταν δεν το χρησιμοποιείς.
  15. Εννοείται. Επιπλέον θα γίνει αφίσα, από αύριο θα σε ξέρει όλη η Αθήνα.
  16. Μπορείς να γίνεις μπάτμαν ακόμα και με μοντγκόμερυ :)
    Φτιάχνεις εσωτερικά τσέπες στα μανίκια, ώμους, πλάτη και βάζεις D3O, το μαγικό υλικό που απορροφά όλα τα χτυπήματα https://www.d3o.com
  17. Πάρε ένα γκαζοτενεκέ, του τυριού, με μεγάλο κυκλικό άνοιγμα πάνω. Ρίξε μέσα αρκετό ελαιόλαδο να καλύψει τον πάτο βάλτον στο υπόγειο. Βρές μια σανίδα και κάνε "γέφυρα" από το πάτωμα στο χείλος του γκαζοτενεκέ. Περίμενε λίγες ώρες και μετά κλείσε το γκαζοτενεκέ με το καπάκι. Ολα τα ποντίκια θα βρίσκονται εκεί μέσα*, λαδωμένα αλλά ζωντανά.
    Μετά βρες κανένα φασίστα, κανένα χουντόγερο, κανένα γιαπάκι και άδειασε το γκαζοντενεκέ σπίτι του. Καθάρισες!

*Οι ποντικοί είναι έξυπνα ζώα, άμα είναι πάνω από 5-6 θα μπούν στο γκαζοτενεκέ γιατί ξέρουν ότι μπορούν να βγούν σχηματίζοντας πυραμίδα για να βγεί ο πρώτος κι οι άλλοι να σκαρφαλώσουν στην ουρά του. Ατυχώς γι αυτούς, το σχέδιο δεν αποδίδει όταν λαδωθούν. Γλυστρούν τα πόδια τους και δε μπορούν να σκαρφαλώσουν ο ένας πάνω στον άλλο.
  18. debianass
    θενξ για τα τιπς. αυτο με το φιλτρο και τη σακουλα κενου αερος πολυ ενδιαφερον :good
  19. Στη φετεινή αφίσα της 6ης Δεκέμβρη έχεις την τιμητική σου γκοθά :)