skrill πληροφοριες

Συζήτηση στην κατηγορία 'Internet-ADSL-Πάροχοι-Διαμοιρασμός' που ξεκίνησε ο χρήστης blackm76, 2 Μαρ 2016.

1. καλησπερα σας.

παιδια διαβασα αρκετα και γραφτηκα στο skrill.

προσθεσα μια καρτα απο εναν λογαριασμο μου και εκανα και την επαληθευση και μου κρατησε 1.24 ευρω.

1)τωρα πανω σε αυτο ηθελα να ρωτησω κατι πολυ σημαντικο.υπαρχει κινδυνος να μου τραβηξη μονο του λεφτα απο τον λογαριασμο μου ανεξελενκτα;;;
    2)αυριο θα παω να βαλω 20 ευρω για να παραγγειλω την πλαστικη καρτα ωστε να αγοραζω απο το ιντενετ.

νομιζω καλα τα καταφερα μεχρι εδω ετσι δεν ειναι;;;

3)μπορω κανονικα μολις ερθει η πλαστικη καρτα να την συνδεσω στο paypal σωστα;;;

4)και κατι που δεν εχω καταλαβει απο την αρχη......
    αφου το skrill εχει εδρα την αγγλια πως με αφηνει και την φορτωνω με λεφτα;;;
    παραξενο μου φαινεται αλλα αφου γινεται με βολευει ωστε να μπορω να αγοραζω απο το ebay παραδειγμα.

5)κατι ακομα......δεν θα επρεπε με το που γραφτηκα να μου δωσει εναν αριθμο λογαριασμου;;;;δεν βλεπω πουθενα κατι τετοιο.
    η αναγκαστηκα μονο με την καρτα μπορω να αγορασω απο το ιντερνετ;;;

6)και κατι παρα πολυ σημαντκο που μολις ειδα,οταν θελω να φορτωσω λεφτα μου ζηταει τον αριθμο ταυτοτητας μου.γιατι;;;;;ειναι φυσιολογικο;;;;
    περιμενω την απαντηση σας συντομα.ευχαριστω.

7)Αν η skrill βασίζεται σε λογαριασμό της Πειραιώς τότε πως μπορείς να κάνεις αγορά από το εξωτερικό αφού δεν επιτρέπεται να στείλεις λεφτά έξω;

Παιδιά να σας πω ακριβώς τι θέλω να κάνω.

Λοιπόν εγώ θέλω να κάνω αγορές από το ίντερνετ όπως e-bay και διάφορες σελίδες με κινητά τηλέφωνα. Και λόγο των capital control κατέληξα να κοιτάω αυτές τις εταιρείες αν και πριν με το PayPal ήμουν μια χαρά.
    Πριν δω την skrill είχα δει την revolut αλλά έλεγε ότι μπορείς να την φορτώσεις μέχρι 500 ευρώ το μήνα ενώ η skrill έχει μεγαλύτερο όριο.

8)Ενημερώστε με σας παρακαλώ ως αναφορά την revolut. Ισχύει όντως αυτό το όριο;
    9)Δεν έχει τόσες πολλές χρεώσεις όσο η skrill;
    10)Και κάτι ακόμα, στην skrill από ότι είδα τα λεφτά φορτωνονται άμεσα. Στην revolut λέει θέλουν 3-4 μέρες για να φορτώνουν. Ισχύει κάτι τέτοιο;
    11)επισεις τι είναι το neteller;
    12) εάν όπως λέτε βασίζεται σε λογαριασμό της Πειραιώς γιατί όταν πήγα στην Πειραιώς το πρωί και ρώτησα αν γνωρίζουν τίποτα για την skrill δεν ξέρανε τίποτα μου είπαν;
    13)γενικά πείτε μου σας παρακαλώ πως λειτουργούν αυτές οι εταιρίες και τι ακριβώς είναι και κάνουν γιατί δεν πολυκαταλαβα. Και ποια θα μου συστηνατε γιατί έτσι όπως μου τα λέτε εμένα η σκέψη μου ξαναγυρναει στην revolut.
  2. παιδια μηπως γνωριζει κανεις τιποτα;;;
  3. γεια σας παιδια.εγω ακομα φοβαμαι λιγο να κανω λογαριασμο στην skrill η στην revolut.ειχα κανει στην skrill και τον εσβησα.
    σημερα το ειχα παρει αποφαση να κανω τελικα λογαριασμο στην revolut και να ζητησω να μου στειλουν και την καρτα.
    ειτε συνδεετε ειτε οχι στο paypal μπορω να αφοραζω απο την ιδια.

αλλα τελικα παλι δεν εκανα γιατι εμαθα απο εναν γνωστο οτι αγορασε κανονικα με paypal οπως παλια ενα redmi note 3 kai apo το ebay 3 ρολογια.πως γινετε αυτο;;;με δουλευει;;;;

εγω μεταφερω τωρα λεφτα απο εναν αλλο λογαριασμο σε εναν αλλο που εχω συνδεδεμενο στο paypal gia να δοκιμασω να δω αν μπορω να αγορασω οπως παλια.εσεις γνωριζεται τιποτα η με δουλευει ο γειτονας μου;;;
  4. Evi

Η skrill είναι μια κάρτα που ξεκίνησε για τα παιχνίδια τζόγου και στην ουσία σου δίνει μια masrercard. Είναι το πρώην Μοneybookers και κάνει τα ίδια με την Paysafe, αν και κάπως πιο πολύπλοκο.
    Δεν έχουν ακουστεί προβλήματα.
    Από εκεί και πέρα, δεν μπορεί κανένας να δώσει συμβουλές σε αυτά. Προσωπικά, έχω 2 λογαριασμούς e-banking και στον έναν μεταφέρω τα ποσά που χρειάζονται όποτε χρειάζεται να κάνω μια δικτυακή αγορά.
  5. Κώδικας:
    Προσωπικά, έχω 2 λογαριασμούς e-banking και στον έναν μεταφέρω τα ποσά που χρειάζονται όποτε χρειάζεται να κάνω μια δικτυακή αγορά. 
    προ capital control και εγω ετσι εκανα αλλα τωρα δεν γινετε και για αυτο εψαξα να βρω αλλες λυσεις οπως η skrill αλλα εχω δει και την revolut που πολοι μιλανε για αυτην.

δεν ξερω.