Γιατί χρησιμοποιείτε Linux;
γιατι ειμαι πολυ alternative!
  Απάντηση
filippos.xf, post: 5356, member: 403 είπε κι ελάλησε:Αυτό που μου έκανε εντύπωση στο Linux είναι η φιλοσοφία που έχει και οι άνθρωποι γύρω από αυτό. Λόγο της Open Source φιλοσοφίας βλέπεις ανθρώπους που δεν γνωρίζονται μεταξύ τους να έρχονται σε επικοινωνία, να συνεργάζονται, να βοηθάει ο ένας τον άλλον και να μοιράζονται την γνώση έτσι απλόχερα.

Πραγματικά έχω ενθουσιαστεί,εδώ και λίγες μέρες μπαίνω σ'αυτό το φόρουμ κι είναι σαν τον Καναδά του διαδικτύου!:)

Όσο για το γιατί Λίνουξ..Αρκετά σημαντικό θεωρώ το θέμα των ιών γιατί είμαι αρκετά απρόσεκτη o_O
Αλλά και μόνο που είναι εντελώς δωρεάν με νόμιμο τρόπο..αξίζει!
~Τα παραμύθια δεν είναι αλήθεια αλλά τουλάχιστον δεν είναι ψέματα~
  Απάντηση
Stef, post: 5807, member: 697 είπε κι ελάλησε:Πραγματικά έχω ενθουσιαστεί,εδώ και λίγες μέρες μπαίνω σ'αυτό το φόρουμ κι είναι σαν τον Καναδά του διαδικτύου!:)
xoxoxoxo, αυτή την παρομοίωση δεν θα την σκεφτόμουν ποτέ!

Stef, post: 5807, member: 697 είπε κι ελάλησε:Αλλά και μόνο που είναι εντελώς δωρεάν με νόμιμο τρόπο..αξίζει!
Ελεύθερο, όχι απλά δωρεάν...
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Γιατί δεν υπάρχει, κάτι καλύτερο!!!!!
Body Mind Spirit
  Απάντηση
Πλέον μόνο για developing και αν βαριέμαι να κάνω reboot βλέπω και καμιά ταινία.
  Απάντηση
μου τα εβαλε ενα παιδι σε καταστημα συνοικιακο,αφου σε 6 μηνες ειχα πληρωσει 3 50ευρα για φορματ.....εκανε το μεγαλυτερο του λαθος δεν ξαναπατησα στο καταστημα του!!περα απο την πλακα ειναι πολλα τα καλα του linux αλλα τα κυριοτερα για μενα ειναι η ελευθερια,το νομιμο του λειτουργικου δωρεαν και οι ιοι που δεν ξερεις τη ειναι και δεν ασχολησαι ποτε!Επισης για εναν ασχετο σαν και εμενα πολυ ευκολα εγκατασταση του λειτουργικου χωρις να πληρωνεις να σου τα βαλουν αν παθεις κατι.......
  Απάντηση
Γιατί κάποτε άκουσα πως ο Μπιλάκος κατονόμασε τους χρήστες Linux αναρχοκομμουνιστές. Δεν ξέρω αν είναι αλήθεια, πάντως κρίνοντας από το χιούμορ των μαύρων συνθημάτων στους τοίχους, έκρινα πως καλό πρέπει να 'ναι.
  Απάντηση
Σχεδόν για όλα όσα προαναφέρατε και συγκεκριμένα γιατί ήθελα ένα λειτουργικό σύστημα, ανοιχτό, ελεύθερο, δωρεάν, να έχει προοπτική να εξελίσσεται στο χρόνο και να είναι προσιτό για το κάθε χρήστη. Ήθελα επίσης να είναι παραμετροποιήσιμο μέχρι αηδίας, να το στήνω όπως ακριβώς εγώ θέλω και να εγκαθιστώ τις εφαρμογές και τα πακέτα που μόνο χρειάζομαι. Να το ενημερώνω και να το προσαρμόζω σύμφωνα με τα γούστα μου και όχι νέα δεδομένα που ορίζουν τα συστήματα κλειστού κώδικα. Γι' αυτό και κατέληξα στη διανομή Arch Linux, που ανταποκρίνεται στις απαιτήσεις μου και με αναγκάζει να διαβάσω.
  Απάντηση
Γιατι πολυ απλα και με λιγα λογια το linux ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΕΛΛΟΝ!!!
  Απάντηση
Γιατι μπορω...:D
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Να γιατί το Linux γίνεται αποτρεπτικό Hellena 7 2.540 10.08.2014 07:52
Τελευταία Ανάρτηση: psyxroskianapodos
  Χρησιμοποιείτε τον Adobe Reader; Κακή ιδέα! constantinos 0 1.106 20.08.2012 19:49
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)