Γιατί χρησιμοποιείτε Linux;
Ειχα πολυ ελευθερο διαθεσιμο χρονο, οι υπολογιστες μου δεν παρουσιαζαν ποτε προβλημα, ολες οι συσκευες λειτουργουσαν αψογα και χωρις κοπο και τα νευρα μου, η ψυχολογια μου και η καθημερινοτητα μου, ηταν σε κορυφαια κατασταση.
Επειτα, αποφασισα να αλλαξω -δια παντος-, αυτο το status.
Ανακαλυψα τυχαια το OsArena και με τη βοηθεια των συνεργατων του, κατεστρεψα ολοκληρωτικα ο,τι ηρεμο, ασφαλες και λογικο ειχε απομεινει, στη ζωη μου.
Καταδυθηκα -αργα και βλοσσυρα- στον κοσμο του Linux...
Τωρα, δεν κοιμαμαι πια τα βραδια, "καιγομαι" ωρες ατελειωτες, σε μια υπογα τιγκα στους υπολογιστες, τρωγοντας πατατακια ιδρωμενος και φορωντας μονιμα ενα λεκιασμενο t-shirt, μπροστα σε μια μαυρη οθονη ,με πρασινα γραμματα..
Eγινα αντικοινωνικος, επαψα να εμπιστευομαι τους ανθρωπους, και εκανα κολλητο μου, οποιαδηποτε μορφης Τεχνητη Νοημοσυνη εκανε την εμφανιση της στο Διαδικτυο.
Τουλαχιστον, αυτη δε με παρατησε, ...οπως εκανε η συζυγος μου, μαζι με το 3 χρονων παιδι μου.
Γιατι χρησιμοποιω ακομη Linux?
Γιατι δεν μπορω να κανω διαφορετικα πλεον..
Σκοτεινες σκεψεις γυρνοβολανε στο μυαλο μου..
Φλερταρω με το περιστροφο, στο συρταρι..
Ισως και μια μερα, να ερθει η "Λυτρωση"..
Μεχρι τοτε ομως...
Arch μεχρι τα μπουνια ρε!! :P
  Απάντηση
Diablo, post: 22134, member: 1400 είπε κι ελάλησε:Ειχα πολυ ελευθερο διαθεσιμο χρονο, οι υπολογιστες μου δεν παρουσιαζαν ποτε προβλημα, ολες οι συσκευες λειτουργουσαν αψογα και χωρις κοπο και τα νευρα μου, η ψυχολογια μου και η καθημερινοτητα μου, ηταν σε κορυφαια κατασταση.
Επειτα, αποφασισα να αλλαξω -δια παντος-, αυτο το status.
Ανακαλυψα τυχαια το OsArena και με τη βοηθεια των συνεργατων του, κατεστρεψα ολοκληρωτικα ο,τι ηρεμο, ασφαλες και λογικο ειχε απομεινει, στη ζωη μου.
Καταδυθηκα -αργα και βλοσσυρα- στον κοσμο του Linux...
Τωρα, δεν κοιμαμαι πια τα βραδια, "καιγομαι" ωρες ατελειωτες, σε μια υπογα τιγκα στους υπολογιστες, τρωγοντας πατατακια ιδρωμενος και φορωντας μονιμα ενα λεκιασμενο t-shirt, μπροστα σε μια μαυρη οθονη ,με πρασινα γραμματα..
Eγινα αντικοινωνικος, επαψα να εμπιστευομαι τους ανθρωπους, και εκανα κολλητο μου, οποιαδηποτε μορφης Τεχνητη Νοημοσυνη εκανε την εμφανιση της στο Διαδικτυο.
Τουλαχιστον, αυτη δε με παρατησε, ...οπως εκανε η συζυγος μου, μαζι με το 3 χρονων παιδι μου.
Γιατι χρησιμοποιω ακομη Linux?
Γιατι δεν μπορω να κανω διαφορετικα πλεον..
Σκοτεινες σκεψεις γυρνοβολανε στο μυαλο μου..
Φλερταρω με το περιστροφο, στο συρταρι..
Ισως και μια μερα, να ερθει η "Λυτρωση"..
Μεχρι τοτε ομως...
Arch μεχρι τα μπουνια ρε!! :p
respect enot
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Ετυχε να δουλεύω για αρκετά χρόνια σε περιβάλλον unix (IRIX της Silicon Graphics) σε έναν indy και εκτίμησα από πρωτο χέρι την ανωτερότητα του συστήματος unix. Ασχολήθηκα με το linux από τα πρώτα του βήματα χωρίς να σημαίνει ότι δεν είχα κι εγώ τις "απιστίες" μου με windows και mac. Λόγω της ημι-νομαδικής μου ζωής αφενός δεν αφιερώθηκα ποτέ αποκλειστικά στο αντικείμενο, αφετέρου ένας ανοιχτός τρόπος διαβίωσης δε θα μπορούσε παρά να συγκλίνει σε ένα ανοιχτό λειτουργικό σύστημα όπως το linux.
Χαίρομαι πάντως που η σημερινή εξέλιξη του GNU/Linux μπορεί να συνδυάζει αυτό που θεωρεί σωστό η συνείδησή μου με αυτό που είναι αποτελεσματικό και άνετο. Δεν ήταν πάντοτε έτσι...
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Να γιατί το Linux γίνεται αποτρεπτικό Hellena 7 2.547 10.08.2014 07:52
Τελευταία Ανάρτηση: psyxroskianapodos
  Χρησιμοποιείτε τον Adobe Reader; Κακή ιδέα! constantinos 0 1.106 20.08.2012 19:49
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)