Επαγγελματικο προγραμμα για επεξεργασια video ?
Υπαρχει καποιο επαγγελματικο προγραμμα για επεξεργασια video ? οχι openshot kdelive κτλ.
Κατι σαν premiere ή avid ή εστω σαν το pinnacle ή το imovie
  Απάντηση
Υπαρχουν πολλες επιλογες:Cinelerra,Avidemux,PiTiVi,VLMC (VideoLAN Movie Creator).
[Εικόνα: archlinux_banner.png]
  Απάντηση
apache, post: 5923, member: 107 είπε κι ελάλησε:Υπαρχουν πολλες επιλογες:Cinelerra,Avidemux,PiTiVi,VLMC (VideoLAN Movie Creator).

Δες παλι την ερωτηση μου.
  Απάντηση
karanik, post: 5924, member: 254 είπε κι ελάλησε:Δες παλι την ερώτηση μου.
Επειδή έχω ασχοληθεί εκτενώς με το θέμα, λογο του οτι έκανα non-linear editing των OSArenaTV με το Kdenlive. Η απάντηση είναι μονολεκτική : ΟΧΙ
Δεν υπάρχουν ακόμα επαγγελματικό πρόγραμμα για επεξεργασία video επιπέδου premier, sony vegas. Αναμένεται όμως το LightWorks τον ερχόμενο Οκτώβριο, το οποίο είναι επαγγελματικό, έχει λάβει βραβεία και έχει χρησιμοποιηθεί σε ταινίες όπως ‘The King’s Speech‘ και ‘Hugo‘. https://www.omgubuntu.co.uk/2012/09/osca...in-october
  Απάντηση
Salih Emin, post: 5925, member: 10 είπε κι ελάλησε:Επειδή έχω ασχοληθεί εκτενώς με το θέμα, λογο του οτι έκανα non-linear editing των OSArenaTV με το Kdenlive. Η απάντηση είναι μονολεκτική : ΟΧΙ
Δεν υπάρχουν ακόμα επαγγελματικό πρόγραμμα για επεξεργασία video επιπέδου premier, sony vegas. Αναμένεται όμως το LightWorks τον ερχόμενο Οκτώβριο, το οποίο είναι επαγγελματικό, έχει λάβει βραβεία και έχει χρησιμοποιηθεί σε ταινίες όπως ‘The King’s Speech‘ και ‘Hugo‘. https://www.omgubuntu.co.uk/2012/09/osca...in-october

tnx για την απαντηση. Το προγραμμα που λες φαινεται πολυ καλο.
  Απάντηση
Ότι έχει σχέση με video post production, Computer Graphics/CGI, VFX, Animation, Special Effects, 3D Modelling κλπ .... δεν υπάρχει τίποτα. Για την ακρίβεια υπάρχουν κάποια προγραμματάκια που δεν φτάνουν όμως για επαγγελματική εργασία. Η Autodesk είναι μονόδρομος εδώ, καθώς επισής αν θες για montage θα χρειαστείς να μάθεις ένα από τα παρακάτω:

Adobe Premiere
Sony Vegas
AVID
Cinema4D

συνεπώς είτε θα βάλεις Mac είτε Windows. Όχι Linux :(
[SIZE=2]Collecting data is only the first step to our wisdom, but sharing data is the first step to our community. What he learns - we all learn. What he knows - we all benefit from. The Future is Open. He 's name is Linux.
  Απάντηση
Κάποια από αυτά μπορούν να παίξουν μέσω wine ή καλύτερα μέσω του πολύ καλού interface playonlinux. Δεν το έχω δοκιμάσει σε αυτά βέβαια μόνο σε μια παλιά έκδοση του photoshop που είχα από ένα περιοδικό η οποία έπεξε μια χαρα και απλά την δοκίμασα για πειραματισμό.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Πρόγραμμα μετάφρασης γλώσσας στο Linux Mint mikeius666p 3 1.258 31.01.2017 02:59
Τελευταία Ανάρτηση: debianass
  πρόγραμμα έκδοσης κοινοχρήστων sokel 9 5.974 01.11.2016 16:45
Τελευταία Ανάρτηση: Giorgo-anes
  Δυνατό πρόγραμμα για δίσκους dirosis 20 1.846 23.05.2016 17:15
Τελευταία Ανάρτηση: dirosis
  g-editor πρόγραμμα επεξεργασίας κειμένου Nick 6 832 05.09.2012 18:28
Τελευταία Ανάρτηση: Nick
  Everest like πρόγραμμα για Ubuntu Alexandros Tellidis 1 979 24.06.2012 21:04
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)