εφαρμογές σε εξωτερική κάρτα SD
καλημέρα θα ήθελα να ρωτήσω αν υπαρχή τρόπος να περάσω μεγάλες εφαρμογές στην external_sd ... έχω δοκιμάσει με το gl to sd και directory bind αλλά δεν λειτουργούν σωστά ... υπαρχή τρόπος μεσώ sdk ?

Η συσκευη μου ειναι [SIZE=12px]Vero Tablet A9724 (root)
Εκδοση android 4.0.4
  Απάντηση
Συνήθως αυτές οι «εργασίες», χρειάζονται δικαιώματα root (διαχειριστή). Αυτό που λέμε να το έχεις ρουτάρει.
Ψάξε στο μαρκετ για app to sd.
Δύο εφαρμογές για αυτή τη δουλειά είναι app2sd (δεν θέλει root), link2sd
https://old.osarena.net/app-2sd-elefther...ndroid-sas
[SIZE=2]#[SIZE=2] Αν το Θέμα-Πρόβλημα που δημιουργήσαμε [SIZE=2][B][I][SIZE=2][Λύθηκε], παρακαλώ ενημερώνουμε για να σημειωθεί στον τίτλο.[/I][/B]
[SIZE=2]# Δεν 2,3,..πλο-ποστάρουμε για λόγους οικονομίας του forum, παρά επεξεργαζόμαστε την τελευταία δημοσίευσή.
[SIZE=2]# Για παράθεση κώδικα και εντολών χρησιμοποιούμε το κουμπάκι Code.
[SIZE=2]# Τα παραπάνω δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά βοηθάνε στη διαχείριση της σελίδας.
  Απάντηση
η συσκευή μου είναι root και το πρόβλημα μου δεν είναι να περάσω πρόγραμμα στην sd αλλά στην external sd
  Απάντηση
Μαλλον κατι μπερδευεις και μας μπερδευεις. Τι εννοεις external sd? Ποσες sd καρτες εχει το tablet δλδ, 2?
  Απάντηση
το tablet έχει την nand flash 16gb και παίρνει extra micro sd το app2sd τα στέλνει στην nand flash
  Απάντηση
giasas tha boroysa na exo boithia apo kapion gia mia ma....kia poy ekana sto htc !!!!!!!
  Απάντηση
argiris, post: 8119, member: 775 είπε κι ελάλησε:giasas tha boroysa na exo boithia apo kapion gia mia ma....kia poy ekana sto htc !!!!!!!
Γράψε πρώτα το πρόβλημα που έχεις. Όσο πιο αναλυτικά το γράψεις, τόσο σωστότερη και γρηγορότερη απάντηση θα πάρεις. :)
[SIZE=2]#[SIZE=2] Αν το Θέμα-Πρόβλημα που δημιουργήσαμε [SIZE=2][B][I][SIZE=2][Λύθηκε], παρακαλώ ενημερώνουμε για να σημειωθεί στον τίτλο.[/I][/B]
[SIZE=2]# Δεν 2,3,..πλο-ποστάρουμε για λόγους οικονομίας του forum, παρά επεξεργαζόμαστε την τελευταία δημοσίευσή.
[SIZE=2]# Για παράθεση κώδικα και εντολών χρησιμοποιούμε το κουμπάκι Code.
[SIZE=2]# Τα παραπάνω δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά βοηθάνε στη διαχείριση της σελίδας.
  Απάντηση
Και αν γραψεις και ελληνικα θα ειναι ακομα καλυτερα.
  Απάντηση
Κάνοντας root χάνεις την εγγύηση, αν όμως έχει λήξει ρούταρε το κανονικά ΄-)
  Απάντηση
για και παλη το προβλιμα με το htc λιθικε αλλα εχω ενα θεμα με το root!!!
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Ξεφορτωθείτε περιττές εφαρμογές jerichoriginal.21 2 1.165 25.09.2012 00:44
Τελευταία Ανάρτηση: jerichoriginal.21

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)