Οι 100 πλουσιότεροι θα μπορούσαν να δώσουν ένα τέλος στην παγκόσμι
CenotapheR, post: 11383, member: 921 είπε κι ελάλησε:Το παιδί, όχι εγώ.
Όταν λες "Το παιδί"?
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Maria Afentouli, post: 11384, member: 765 είπε κι ελάλησε:Όταν λες "Το παιδί"?

Αυτός ο γνωστός μου που το πρωτο-ξεστόμισε και έκτοτε μου έχει μείνει. Απλά ταίριαζε στα γραφόμενα σου. :)
Αυτά που μας ενώνουν είναι περισσότερα από αυτά που φαινομενικά μας χωρίζουν!
  Απάντηση
CenotapheR, post: 11385, member: 921 είπε κι ελάλησε:Αυτός ο γνωστός μου που το πρωτο-ξεστόμισε και έκτοτε μου έχει μείνει. Απλά ταίριαζε στα γραφόμενα σου. :)
Ε τότε, έγραψε και ο γνωστός σου ΚΑΙ εσύ, όμως, που με το που βρήκες την κατάλληλη ευκαιρία, τσουουουούπ.... :rolleyes:
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
matthew, post: 8756, member: 108 είπε κι ελάλησε:Ο κόσμος είναι ήδη αποπροσανατολισμένος. Γι' αυτό καλά θα κάνει να ενημερώνεται σωστά & όχι να παραπληροφορείται από την προπαγάνδα των ΜΜΕ (Μέσα Μαζικής Εξαπάτησης τα αποκαλώ εγώ).

https://thesecretrealtruth.blogspot.com/...-post_2825
Η τηλεόραση είναι βασικό κανάλι παραπληροφόρησης οπότε αν θέλεις να μάθεις κάτι αναζήτησε το στο Ίντερνετ και όχι στα δελτία ειδήσεων.
  Απάντηση
Σπουδαιο αρθρο αλλα η προσωπικη μου αποψη ειναι οτι οι συγκεκριμενοι δημιουργησαν την κριση ακριβως για να γινουν οι πλουσιοτεροι ανθρωποι του κοσμου ή τουλαχιστον για να γινουν ακομη πλουσιοτεροι. Επισης δεν δινουν του αγγελου τους νερο, οχι που θα βοηθησουν κιολας τον απλο κοσμακι που πιναει.
  Απάντηση
εγω δεν καταλαβαινω με τι σκεπτικο το κανουν. κλεβουν ασυστολα, λες και δεν θα υπαρξει αυριο. απληστια μεχρι σιχαμαρας. οταν θα ψοφησουν (γιατι θελουν δε θελουν, οτι και να κανουν θα ψοφησουν. δεν ειναι αθανατοι) δεν προκειται να παρουν τιποτα μαζι τους. και η σκατενια ψυχη τους (αν εχουν κατι τετοιο φυσικα) θα καταληξει αιωνια να καιγεται στα καζανια της κολασης του δαντη. δεν μπορουν να το καταλαβουν αυτο? rothchild, rockfeler και μερικοι ακομα που ειναι οι πιο σκατοψυχοι και τα πιο τιποτενια κατακαθια στη γη και μας το παιζουν μεγαλοι και τρανοι. γυαλιστερο εξωτερικο, και απομεσα ειναι σκετη σαπιλα και δυσωδια. μυρμηγκια που την εχουν δει ελεφαντες.

αλλα απο την αλλη, τι να περιμενει κανεις να γινει με κατι τελειως ψευτικο οπως ειναι το χρημα? ενα ανθρωπινο σοφισμα μερικων απληστων και κομπλεξικων, για να ελεγχουν τον κοσμο παριστανοντας τους θεους, και ναι το αλλαζουν κατα το δοκουν οπως αυτοι θελουν, συμφωνα με το συμφερον τους. αν δεν βασισουμε τις ζωες μας σε κατι ανοιχτο σε ολους, που ολοι να εχουν το λογο, και πανω απο ολα πραγματικο, αυτα θα γινονται μεχρι να σβησει ο ηλιος (η, μεχρι να ξεκανουμε τη γη και να παμε ολοι μαζι στον κατω κοσμο, να κανουμε παρεουλα με τον κυριουλη με το ριχτο και το δρεπανι :D Eek )
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
https://my.telegraph.co.uk/mattsta/matts...nd_liberty
  Απάντηση
matthew, post: 8752, member: 108 είπε κι ελάλησε:Βασικά υπάρχει μία τραπεζική δυναστεία όπου μπροστά της οι 100 πλουσιότεροι άνθρωποι του κόσμου είναι ψιλικατζήδες στην κυριολεξία.
CenotapheR, post: 11380, member: 921 είπε κι ελάλησε:Λίστα για τους αφελείς.

Δεν λέω πως δεν είναι αρκετά πλούσιοι, δεν λέω πως με τα λεφτά τους δεν λύνεται η παγκόσμια φτώχεια αλλά είναι η βιτρίνα. Τι να την κάνω μια τέτοια λίστα όταν δεν μου έχει τους κύριους διαχειριστές και διακινητές του χρήματος; Rockefellers, Rothschilds, Lazar και μερικές ακόμα φατρίες; Σε αυτούς πρέπει να εστιάσουμε και να ερευνήσουμε. Το ξέρω πως η λίστα έχει να κάνει με ατομικές περιουσίες αλλά πιστέψτε με, μόνο με την οικογένεια Rothschilds αν καταπιαστούμε, οι παραπάνω κύριοι συγκριτικά έχουν πενταροδεκάρες στους λογαριασμούς τους και αρκετά λιγότερο και μικρότερο σκοτεινό παρελθόν και παρόν.

Απάντηση
anonews.co/rothschild-family-history
  Απάντηση
Φίλε matthew, θα σε παρακαλούσα να κάνεις κι εσύ, όπως οφείλουμε όλοι μας άλλωστε, έναν κόπο και να ελέγχεις καλύτερα τις πηγές που παραθέτεις. Θα αποφύγω να σχολιάσω το περιεχόμενο της παραπομπής αλλά θα σε ενημερώσω, σε περίπτωση που δεν το γνωρίζεις, ότι η συγκεκριμένη σελίδα είναι γνωστή για την αναξιοπιστία της και βέβαια δεν έχει καμία σχέση με τους «Anonymous».
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  To Τέλος του Φόβου! constantinos 1 705 05.07.2011 17:39
Τελευταία Ανάρτηση: manosk66

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)