Εγκατάσταση και διαμόρφωση Openbox σε Arch Linux
Καλησπέρα στη κοινότητα.
Προσπαθώ να εγκαταστήσω το openbox στο Arch Linux, ακολουθώντας το wiki του και εμφανίζονται σφάλματα κατά τη διαμόρφωση του. Εισάγω την εντολή και μου επιστρέφει το παρακάτω μήνυμα
Κώδικας:
$ mkdir -p ~/.config/openbox
cannot create direcotry 'home/user/.config/openbox': file exists
Εδώ πιστεύω ότι δεν είναι και τίποτα το σοβαρό καθώς απ' ότι καταλαβαίνω υπάρχει ήδη το φάκελος.
Μετά εισάγω την επόμενη εντολή
Κώδικας:
$ cp /etc/xdg/openbox/{rc.xml,menu.xml,autostart,environment} ~/.config/openbox
και μου επιστρέφει
Κώδικας:
cp: target 'home/usr/.config/openbox' is not a directory
Όσο έψαξα γι' αυτό δε πιστεύω να βρήκα κάτι που να βοηθήσει.
Αυτό το σφάλμα δηλαδή τι είναι;
  Απάντηση
στο μηχάνημα μου μόλις έτρεξα τις οδηγίες και όλα πήγαν μια χαρά. Δοκίμασε να κάνεις
Κώδικας:
rm -R ~/.config/openbox
και ξανατρέξε τις οδηγίες. Βεβαιώσου ότι δεν είσαι σαν root ή κάτι τέτοιο και δώσε μία και το αποτέλεσμα του ls -l ~/.config αν σου ξαναβγάλει το ίδιο.
  Απάντηση
Δεν ξέρω πως μου 'ρθε αλλά διέγραψα τον κατάλογο του openbox και ξαναδοκίμασα και κύλησαν όλα μια χαρά. Θα δοκιμάσω και την εντολή σου για να δω πως συμπεριφέρεται.

Ευχαριστώ για την απάντηση.
  Απάντηση
Ammer, post: 7528, member: 851 είπε κι ελάλησε:Δεν ξέρω πως μου 'ρθε αλλά διέγραψα τον κατάλογο του openbox και ξαναδοκίμασα και κύλησαν όλα μια χαρά. Θα δοκιμάσω και την εντολή σου για να δω πως συμπεριφέρεται.

Ευχαριστώ για την απάντηση.
Η εντολή που έδωσε ο @tterranigma, είναι το ίδιο με αυτό που έκανες εσύ (rm, όπως remove). Οπότε ας το ως έχει.
[SIZE=2]#[SIZE=2] Αν το Θέμα-Πρόβλημα που δημιουργήσαμε [SIZE=2][B][I][SIZE=2][Λύθηκε], παρακαλώ ενημερώνουμε για να σημειωθεί στον τίτλο.[/I][/B]
[SIZE=2]# Δεν 2,3,..πλο-ποστάρουμε για λόγους οικονομίας του forum, παρά επεξεργαζόμαστε την τελευταία δημοσίευσή.
[SIZE=2]# Για παράθεση κώδικα και εντολών χρησιμοποιούμε το κουμπάκι Code.
[SIZE=2]# Τα παραπάνω δεν είναι υποχρεωτικά, αλλά βοηθάνε στη διαχείριση της σελίδας.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  openbox παραμετροποιηση mikeius666p 17 2.550 17.05.2016 12:08
Τελευταία Ανάρτηση: anemelos
  openbox (desktop) εγκατασταση mikeius666p 1 1.399 01.04.2016 15:18
Τελευταία Ανάρτηση: Pareisaktos
  Arch Linux προβλημα γραφικων... (Αti radeon 4650) georgezaf 31 3.924 25.04.2013 17:26
Τελευταία Ανάρτηση: Spiros_G

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)