ερωτηση σχετικα με εγκατασταση fedora 18[Λύθηκε]
Καλησπερα σε ολους,

εχω ενα laptop με δυο partitions,στο ενα εχω win 8 και στο αλλο fedora 17. Θελω να κανω clean install το fedora 18. Μεχρι τωρα ήξερα απο τον παλιο τον anaconda οτι απο το live cd μπορω να επιλεξω να γινει format η υπαρχουσα διανομη linux και να μπει στην θεση της το fedora. με τον καινουριο anaconda δεν βρισκει λεει free space οποτε μου βγαζει ως αδυνατη την εγκατασταση.

η ερωτηση μου τωρα ειναι η εξης:αν απο την διαχειριση δισκων των windows σβησω το partition που ειναι τωρα τo fedora 17,θα μπορεσει μετα να γινει σωστα η εγκατασταση του fedora 18?

ευχαριστω εκ των προτερων
  Απάντηση
Ναι, η αλήθεια είναι πως έχει αλλάξει ο instaler..είναι πιο "προχω" ας πούμε (γιατί δυσκολεύουν την ζωή μας έτσι δεν έχω καταλάβει, για γραφικό installer μιλάμε για όνομα..)...

Αν στο σημείο που σου δείχνει τα partitions, τικάρεις το διαμέρισμα που είναι η f17 και πατήσεις το σημείο "-" (μείον) κάτω αριστερά, θα διαγράψει το συγκεκριμένο διαμέρισμα και θα δεις πως ο ελεύθερος χώρος θα αυξηθεί όσο και το μέγεθος του διαμερίσματος που διέγραψες.

:)
  Απάντηση
το προβλημα ειναι οτι δεν μου δειχνει τα partitions. μου δειχνει εναν δισκο,ισο με την χωρητικοτητα την συνολικη του HDD μου
  Απάντηση
οκ τελικα εσβησα το υπαρχον partition του fedora και το εκανα free space. οποτε μετα το αναγνωρισε. ευχαριστω για την βοηθεια :)
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Fedora + καλοι fonts Nick28_ 3 2.535 13.06.2014 09:35
Τελευταία Ανάρτηση: freefour
  πρόβλημα με αυξομείωση φωτεινότητας fedora 18 Duskwalker 2 2.061 02.02.2014 20:50
Τελευταία Ανάρτηση: velisdm
  [Solved] πρόβλημα με τα update, fedora 18 Επισκέπτης 3 1.991 09.07.2013 20:10
Τελευταία Ανάρτηση: Επισκέπτης
  (SOLVED) Fedora 18 cinnamon (no session menu) ubant 13 3.072 13.02.2013 13:16
Τελευταία Ανάρτηση: minotavrs
  fedora 18 KDE, Μου το ελεγαν αλλα εγω... freefour 72 15.368 09.02.2013 02:27
Τελευταία Ανάρτηση: freefour

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)