Ένα conky
Γειά χαρά.
Διάβαζα στο σάητ για conky και αποφάσισα να φτιάξω ένα. Στην ουσία πήρα το Crunchbang conky και το μετέτρεψα μαζί με το Conky Clock and Meteo και άλλαξα κάποια πράγματα. Μου πήρε δύο μέρες να μάθω το conky αλλά μου άρεσε το αποτέλεσμα και είπα να το μοιραστώ.
[IMG]conky_lililo_by_iceman358-d5w36iy.png[/IMG]

Link για κατέβασμα για όποιον το θέλει.

Αυτά. Καλωσόρισα. :p
  Απάντηση
Α, ξέχασα, αναγνωρίζει και usb και στο HD κομμάτι βάζει διαφορετικό εικονίδιο στο ρούτ (/) και διαφορετικό σε όλα τα υπόλοιπα.
  Απάντηση
Μπράβο, ωραίο conky. Aν ασχοληθείς, όντως, δεν είναι δύσκολο. Προσεχώς, θα το παρουσιάσουμε και στο blog.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Το φόρεσα αφού έκανα μερικές αλλαγές.
Ωραίος!!!!

[Εικόνα: ubublack.png]
Body Mind Spirit
  Απάντηση
Troikas, αυτό το u που σου βγάζει δίπλα στο Kernel δε θα έπρεπε να το βγάζει. Μηπως ξέχασα να περάσω γραμματοσειρά στο πακέτο?...
Ναι, ξέχασα. Πάρε αυτή τη γραμματοσειρά. Και αν δεν έχεις ubuntu απλά άλλαξε το γράμμα στο conkyrc να αντιστοιχεί στη διανομή σου.
:)
  Απάντηση
Εβαλα και τη γραμματοσειρά αλλά το χαβά του εκεί πάλι το "u" βγάζει....?
ubuntu 12.10 με openbox είναι.
Body Mind Spirit
  Απάντηση
Μετά από αποσύνδεση είναι οκ.
Μπράβο ωραία δουλειά να δούμε κι' άλλα τέτοια όμορφα conky από σένα!!!
Body Mind Spirit
  Απάντηση
Ευχαριστώ ευχαριστώ.
:)
Το μαθαίνω σιγά σιγά, σαν web-development είναι...
  Απάντηση
E3eretiko
To configuration file pio einai (.conkyrc)?
  Απάντηση
Γειά σου dtrich0. Τί εννοείς ποιό είναι το conkyrc? Στο λινκ του πρώτου ποστ έχει δεξιά στη σελίδα Download ZIP που περιέχει όλα τα απαραίτητα αν εννοείς αυτό.
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)