Κλιμάκιο του Υπουργείου Παιδείας στο osarena
eliaskas, post: 8610, member: 273 είπε κι ελάλησε:George Lucas ας πούμε;
Cool
Με τις ιδέες που διαβάζω από τις 17:54 και μετά, εγώ απλά, respect!

Μόνον, στην ελληνική εκδοχή του, ναι?
Και πάνω απ' όλα, τα σενάρια να είναι... αποδεσμευμένα από πνευματικά δικαιώματα. ;)
Να μπορεί ο καθένας να τα εξελίξει... (όπως καλή ώρα, κάνουμε τώρα)
Και από 'Οσκαρ, άλλο τίποτα...
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Όλα χάλασαν μόλις μπλέχτηκε ο παπάς στην ιστορία..

Αν έλειπε....

Και του χρόνου παίδες..:)
  Απάντηση
Δεν λες που δεν μπλέχτηκε ο Πάπας...
[SIZE=4]Nothing less than everything!
  Απάντηση
Γενικα παντα τα πηγαινε καλα η θρησκεια με την εξουσια, γτ και η θρησκεια παλια ειχε την απολυτη εξουσια (πχ Ιερα Εξεταση) παντα ειναι καλο να εχεις μαζι σου εναν πατερ, κολαει παντου (σαν τη φετα ενα πραγμα).
Και πριν γινει η συναντηση με το osarena, το κλιμακιο επισκευθηκε τα γραφεια τις microsoft για την τυπικη ετησια συμφωνια micro-κυβερνησης (οι καλοι λογαριασμοι....φερνουν και καλα κερδη ;) ) και αφου καναν και ενα τρισαγιο και ευλογησε ο πατερ την συμφωνια (για αυτο χρειαζεται παντου ενας πατερ)...μετα ακολουθησε και ενα γευμα, για να γιορτασουν το γεγονος, αλλα επειδη οι κυριες Διαμαντοπούλου & Κεφαλογιάννη προσεχουν τις σιλουετες τους προτημησαν να φανε μπροκολο στον ατμο, ελα ομως που ξεχασαν οτι τρωνε στις Microsoft και το μπροκολο ειναι ολιγον μεταλαγμενο (να ναι καλα οι επενδυσεις του Billy), και για αυτο το λογο ετρεχαν εις τας τουαλετας...(να απο που προερχονται τα τοξικα αποβλητα στις 8αλασσες)
  Απάντηση
Constantine, post: 8614, member: 462 είπε κι ελάλησε:Γενικα παντα τα πηγαινε καλα η θρησκεια με την εξουσια, γτ και η θρησκεια παλια ειχε την απολυτη εξουσια (πχ Ιερα Εξεταση) παντα ειναι καλο να εχεις μαζι σου εναν πατερ, κολαει παντου (σαν τη φετα ενα πραγμα).
Και πριν γινει η συναντηση με το osarena, το κλιμακιο επισκευθηκε τα γραφεια τις microsoft για την τυπικη ετησια συμφωνια micro-κυβερνησης (οι καλοι λογαριασμοι....φερνουν και καλα κερδη ;) ) και αφου καναν και ενα τρισαγιο και ευλογησε ο πατερ την συμφωνια (για αυτο χρειαζεται παντου ενας πατερ)...μετα ακολουθησε και ενα γευμα, για να γιορτασουν το γεγονος, αλλα επειδη οι κυριες Διαμαντοπούλου & Κεφαλογιάννη προσεχουν τις σιλουετες τους προτημησαν να φανε μπροκολο στον ατμο, ελα ομως που ξεχασαν οτι τρωνε στις Microsoft και το μπροκολο ειναι ολιγον μεταλαγμενο (να ναι καλα οι επενδυσεις του Billy), και για αυτο το λογο ετρεχαν εις τας τουαλετας...(να απο που προερχονται τα τοξικα αποβλητα στις 8αλασσες)
Αυτά είναι...
Αυτό θα πει να είναι είναι ελεύθερο από πατέντες ένα σενάριο και να μπορείς να το εξελίξεις!!!
  Απάντηση
Παίζει να είναι η πρώτη φορά που πέφτω για πρωταπριλιάτικο "αστείο" .Good job, well done
by the user, for the user
  Απάντηση
linuxas, post: 8619, member: 447 είπε κι ελάλησε:Παίζει να είναι η πρώτη φορά που πέφτω για πρωταπριλιάτικο "αστείο" .Good job, well done
Εγώ τι να πω? Που τη γλύτωσα από τους μαθητές μου (παρά τις φιλότιμες προσπάθειές τους!!!) και την πάτησα από τον... δάσκαλο!!!
  Απάντηση
Φυσικό είναι.Εκει που διαβάζεις κάθε μέρα ειδήσεις και νέα που σε αφορούνε, έρχεται κάτι πολυ μεγάλο σαν βόμβα και σου κεντρίζει το είναι σου.Λες απο μέσα σου " Λες να έγινει κάτι τέτοιο;Μακάρι Παναγιά μου έγινε το θάυμα" και άλλα τέτοια και τσουυυυυυυπ.Την πατάς.Λογικό είναι να την πατήσεις.Αλλα θα γυρίσει ο τροχός θα γλεντήσει και ο φτωχός.Πιστεύω όλοι ξέρουμε το παραμύθι με τον βοσκό που φώναζε "Λύυυυκοοοος!"
  Απάντηση
linuxas, post: 8621, member: 447 είπε κι ελάλησε:Φυσικό είναι.Εκει που διαβάζεις κάθε μέρα ειδήσεις και νέα που σε αφορούνε, έρχεται κάτι πολυ μεγάλο σαν βόμβα και σου κεντρίζει το είναι σου.Λες απο μέσα σου " Λες να έγινει κάτι τέτοιο;Μακάρι Παναγιά μου έγινε το θάυμα" και άλλα τέτοια και τσουυυυυυυπ.Την πατάς.Λογικό είναι να την πατήσεις.Αλλα θα γυρίσει ο τροχός θα γλεντήσει και ο φτωχός.Πιστεύω όλοι ξέρουμε το παραμύθι με τον βοσκό που φώναζε "Λύυυυκοοοος!"
Μου είναι, πλέον, αδύνατο να γράψω το ο,τιδήποτε.
Απλά, γελάω......
  Απάντηση
:p
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)