Πρόσφατη Αναβάθμιση FileSystem [How To]
psyxroskianapodos, post: 10007, member: 129 είπε κι ελάλησε:Μια με το systemd, μια με την python, μια με το /usr/lib, μια με το sbin... όλο κάτι τέτοια αυτογκόλ βάζει το Arch.
Διανομή για πολλά γέλια.

Βλακεία είναι το Arch, όλο προβλήματα έχει η διανομή, γι' αυτό και έχει λεπτομερές μέχρι αηδίας wiki, για το καθετί. Για για το "πρόβλημα" έχει ανακοίνωση στην αρχική του σελίδα. Cool

@blackm76 το wiki να γίνει must, μη το αγνοείς όπως έκανα και εγώ στην αρχή.;)
  Απάντηση
Πρέπει να μαζευτούμε να κάνουμε μια μετάφραση του arch-wiki, τουλάχιστον στα βασικά άρθρα του.
Τι λέτε να μαζευτούμε καμιά 10 αριά άτομα και να αρχίσουμε?

Όποτε μπορεί ο καθένας και ότι μπορεί και κυρίως όσο μπορεί....

Εγώ είμαι μέσα. :)
Υπάρχει Ελληνικό arch-wiki αλλά είναι "παρατημένο"..
Μπορούμε να επικοινωνήσουμε με την λίστα του arch και να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι πάνω σε αυτό ή να αρχίσουμε κάτι νέο.
  Απάντηση
Opanos, post: 10014, member: 194 είπε κι ελάλησε:Πρέπει να μαζευτούμε να κάνουμε μια μετάφραση του arch-wiki, τουλάχιστον στα βασικά άρθρα του.
Τι λέτε να μαζευτούμε καμιά 10 αριά άτομα και να αρχίσουμε?

Όποτε μπορεί ο καθένας και ότι μπορεί και κυρίως όσο μπορεί....

Εγώ είμαι μέσα. :)
Υπάρχει Ελληνικό arch-wiki αλλά είναι "παρατημένο"..
Μπορούμε να επικοινωνήσουμε με την λίστα του arch και να δούμε αν μπορούμε να κάνουμε κάτι πάνω σε αυτό ή να αρχίσουμε κάτι νέο.

Μέσα και εγώCool , μερικά θέματα τα παίζω στα δάχτυλα, το κακό όμως είναι ότι δεν έχω χρόνο (βλέπε οδηγό υπογραφής). Επίσης και μέσω IRC αν μπορούμε να επικοινωνούμε. Την βάση του, δηλαδή την εγκατάσταση του, την έχεις τέλεια ολοκληρωμένη, οι ενημερώσεις είναι φλέγον ζήτημα.
  Απάντηση
Ναι, αλλά εκεί αυτό που ΠΡΕΠΕΙ να κάνουμε ως χρήστες, είναι να ρίχνουμε μια ματιά στην αρχική του σελίδα.
Εκεί αναφέρονται οι όποιες μεγάλες αλλαγές και τρόποι αντιμετώπισης τυχόν προβλημάτων.
Ας πούμε το χθεσινό πρόβλημα, είχε ήδη αναφερθεί εκεί.

(καλά, και στην εγκατάσταση έχουν γίνει κάποιες αλλαγές, αλλά δεν έχω κάτσει να τις βάλω στο "χαρτί")
  Απάντηση
Ναι, εννοούσα τις έκτακτες και κρίσιμες ενημερώσεις στην αρχική σελίδα, σαν αυτή εδώ.

Όντως η εγκατάσταση άλλαξε και είναι πολλά που πρέπει να διορθωθούν, αν θυμάμαι καλά. Θα IRC, Crypto.cat και Jabber δικά μου τα έχετε για οποιαδήποτε άμεση επικοινωνία. Προϋπόθεση όμως είναι να έχετε OTR.
  Απάντηση
Ανεκδοτάκι:
- πώς θα κάταλάβεις οτι κάποιος είναι χρήστης Arch ;
- δεν χρειάζεται, θα στο πεί μόνος του.
[Εικόνα: eksaptei.jpg]
  Απάντηση
psyxroskianapodos, post: 10038, member: 129 είπε κι ελάλησε:Ανεκδοτάκι:
- πώς θα κάταλάβεις οτι κάποιος είναι χρήστης Arch ;
- δεν χρειάζεται, θα στο πεί μόνος του.

-Πως θα καταλάβεις ότι κάποιος δεν χρησιμοποιεί Arch;
-Δε χρειάζεται, δεν θα πει τίποτα για το Arch, γιατί δεν ξέρει.:p
  Απάντηση
δες πάς να τηγανίσεις καναν κιοφτέ λεω γω

[edit by moderator]: Παρακαλώ να λείπουν τα σχόλια επί προσωπικού τα οποία μπορεί να οδηγήσουν σε άνευ λόγου παρεξηγήσεις.
[Εικόνα: eksaptei.jpg]
  Απάντηση
Όπα λίγο....

Θέλω να πιστεύω πως ξέχασες να βάλεις emoticon δίπλα στην φράση σου...
Κρίμα είναι να υπάρχουν αντιπαραθέσεις επί προσωπικού....

Ναι.?

Επίσης συμφωνείς υποθέτω, πως το πετάγεσαι σε ένα thread που κάποιος ζητά βοήθεια και να λές άσχετα με το θέμα, δεν είναι και το πιο ευγενικό...
  Απάντηση
φιλε μου πανω επειδη εβγαλε το σφαλμα που ειπες εχει και αποτελεσμα αυτου.......ξαφνικα μαυρισε η οθονη και εβγαλε μονο το login οπως πριν χωρις οθονη εισοδου.προσπαθω να βαλω ονομα και κωδικο για να μπω αλλα δεν κανει τιποτα,και δεν μπορω να κανω τιποτα.

μου φαινεται παλι φορματ θα το κανω καποια στιγμη.
τωρα στελνω απο allo pc.

απλα σε παρακαλω στειλε μου αυτες τις 3 εντολες που ειπες με τη σειρα σε παρακαλω οποτε μετα το φορματ αν μου το ξαναβγαλει το ιδιο προβλημα στην αναβαθμιση να ξερω τι να κανω.

ειμαι σιγουρος πως κατι δεν εκανα καλα για να εχω τετοιο προβλημα δεν εξηγητε αλλιως τι να πω θα σκασω παλι........ουυυυυφφφφφφ
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  προβλημα με αναβαθμιση. blackm76 5 1.952 14.02.2017 15:26
Τελευταία Ανάρτηση: blackm76
  Πρόβλημα με αναβάθμιση συστήματος [Λύθηκε] blackm76 11 1.797 07.06.2014 01:11
  αναβαθμιση συστηματος blackm76 5 748 11.11.2013 15:09

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)