Εναλλακτικές λύσεις για τις υπηρεσίες της Google
Opanos, post: 10092, member: 194 είπε κι ελάλησε:[offtopic]
τελικά, διαβάζοντας κάποιος -άσχετος- τις παραπάνω -open source- εφαρμογές και δοκιμάζοντας κάποιες, πραγματικά αναρωτιέμαι ΤΙ παραπάνω θα ήθελε από το ημερολόγιο πχ..
Τι διαφορά έχει το google calendar από το πρόσθετο lighting του thunder...?
Άσε που είναι απείρως καλύτερο το δεύτερο...και δεν είναι και στο web...άρα το κάνεις ότι θέλεις εσύ και όχι οι "άλλοι"....
Απλή απορία...

Ψήθηκα και πέρασα το request policy....έμεινα άφωνος από το τι πέρναγε τόσο καιρό που είχα το φαντασματάκι που λέει και η ammer....
[/offtopic]

[responttotheofftopic]
Αυτό δε μπορώ να καταλάβω και εγώ, γιατί τα online είναι καλύτερα; Γιατί τα μηνύματα να μην τα διαβάζω από client (Thunderbird) και να μην τα έχω στον υπολογιστή μου κατεβασμένα; Θα χαλάσει ο σκληρός; Γράψτα σε CD/DVD, σε flashάκι, από να τα έχει ο πάροχος και να τα κάνει ότι θέλει. Είναι ότι η ψευδαίσθηση της απλότητας ότι η συγκέντρωση όλων των εφαρμογών και δεδομένων σε μια υπηρεσία τα κάνει είναι πιο ασφαλή και σωστά συγκεντρωμένα.
[/responttotheofftopic]
  Απάντηση
Εντωμεταξύ, εντύπωση μου κάνει πως το RP ΔΕΝ κάνει τίποτα μπλοκ στο tor...
Θα χάλασε μάλλον.....

μα ούτε στο tor-mail..και εκεί χαλασμένο θα είναι..ή θα έχουν βρει τρόπο να το ξεγελούν...:P
  Απάντηση
Opanos, post: 10095, member: 194 είπε κι ελάλησε:Εντωμεταξύ, εντύπωση μου κάνει πως το RP ΔΕΝ κάνει τίποτα μπλοκ στο tor...
Θα χάλασε μάλλον.....

μα ούτε στο tor-mail..και εκεί χαλασμένο θα είναι..ή θα έχουν βρει τρόπο να το ξεγελούν...:p
Μάλλον είναι επικεντρωμένο στο Ορατό Web...:D
  Απάντηση
@Ammer προστέθηκαν στην αρχική δημοσίευση! ;)

Το XBMC ή ακόμα και το Ubuntu TV θα μπορούσαν να θεωρηθούν εναλλακτικές του Google TV;
Πάντως από το XBMC πολλά μπορεί να κάνει κάποιος.
Πιο δυνατό από το χρήμα είναι μόνο οι γνώσεις.
  Απάντηση
filippos.xf, post: 10099, member: 403 είπε κι ελάλησε:@Ammer προστέθηκαν στην αρχική δημοσίευση! ;)

Το XBMC ή ακόμα και το Ubuntu TV θα μπορούσαν να θεωρηθούν εναλλακτικές του Google TV;
Πάντως από το XBMC πολλά μπορεί να κάνει κάποιος.
Το σκεφτόμουν το πρωί για το XBMC και δεν μπορώ να τo κατατάξω σε μια κατηγορία καθώς είναι ψηφιακός media σουγιάς, media player, media center, TV center με κάποια πρόσθετα, TV Home Theatre, radio streamer και δεν ξέρω τι άλλο μπορεί να γίνει. To Ubuntu TV δεν ξέρω τι είναι ακριβώς και δε μπορώ να εκφέρω γνώμη, όπως και για το Google TV τι δυνατότητες έχει.

Γι' αυτό και πρότεινα το Miro, το οποίο είναι σίγουρο στη κατηγορία του.
  Απάντηση
Πρόσθεσα το Ubuntu TV και το RSSOwl. Άλλες προτάσεις και από άλλα μέλη;
  Απάντηση
Συμπληρώστε και το

Παράθεση:privatdemail.net ,(Free)

Μόνο μέσα από client, και υποστηρίζει gnupg και κυρίως -για εμένα- προτείνει Thunderbird.
:D
  Απάντηση
Περασμένο είναι Πάνο.
Μεγιά το νέο σου email. ;)
  Απάντηση
Δεν μου ήρθε όμως η απάντηση σε ΑΥΤΟ...

Ευχαριστώ Φίλιππε..
  Απάντηση
Χμ.. τι εννοείς δεν σου ήρθε η απάντηση σε αυτό;
Άλλαξες το email σου στο forum και δεν σου ήρθε ειδοποίηση για το post που έκανα;

Τώρα και εγώ "εξερευνώ" το privat de mail. :)
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)