Ενημέρωση σχετικά με την λειτουργία του osarena
[IMG]8568.png[/IMG]
Ενημέρωση για κάποιες αλλαγές οι οποίες έγιναν στην σελίδα:

1. Έφυγε το σύστημα σχολιασμού του Disqus και σβήστηκαν όλα τα δεδομένα από αυτό.
Πλέον δεν υπάρχει ενδιάμεσος για τα σχόλια και αυτά θα γίνονται απ' ευθείας στο osarena.
Αυτό είναι καλό για την ιδιωτικότητα όλων.
Μας είναι αδιάφορο το αν θα γράφετε σχόλιο με κανονικό mail ή όχι. Δεν μας ενδιαφέρουν και δεν θέλουμε τα στοιχεία σας.

2. Παίρνει πόδι και το Gooogle Analytics. Πλέον οι επισκέπτες του osarena, δεν θα καταγράφονται από την Google.

3. Όλες οι απόψεις και τα σχόλια είναι δεκτά, μα θα υπάρχει στο εξής, μια σημαντική διαφορά:
-α) Προσωπικές ύβρεις θα μπανάρονται άμεσα.
-β) Φασιστικός, ρατσιστικός και ναζιστικός λόγος δεν θα έχουν θέση εδώ. Όλα τα υπόλοιπα ναι, εκτός από αυτό.

Και όλα αυτά, λίγο διάστημα, πριν την μετάβαση σε ιδιόκτητο server και με νέα πλατφόρμα (Drupal), με υψηλή ασφάλεια και μέγιστο βάρος στην ιδωτικότητα.
Μας είναι αδιάφορο τι κάνουν άλλοι, μα το δικό μας όραμα είναι ένα καλύτερο διαδίκτυο και θα συμβάλλουμε σε αυτό τα μέγιστα.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Επιτέλους τα καταφέραμε!
Ένα μεγάλο μπράβο σε όλους τους τεχνικούς μας και σε όλους όσους με τις γνώσεις τους βοήθησαν! (Εκτός από μένα, καθότι άσχετη :rolleyes: )
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Καλή συνέχεια.
  Απάντηση
Μ' αρέσει που σου είχα στείλει και πμ πρόσφατα για να αλλάξεις την διαμόρφωση του OSArena να τη κάνεις σαν του Phoronix , θυμάσαι ; Δηλαδή τα σχόλια στο φόρουμ. Θυμάμαι πως έλεγα ότι αυτό είναι μεγάλο βήμα..
Κι εσύ τώρα.. του άλλαξες τα φώτα.. !!!! Αχαχαχα :D

Μου επιτρέπεις φαντάζομαι να κάνω τα παραπάνω μια αναδημοσίευση στο ubuntu-gr forum και στο G+ (στην κοινότητα ubuntu-gr).
EDIT: Το έκανα αναδημοσίευση σε αυτά που είπα.. να ενημερωθεί ο κόσμος. :)
Παράθεση:Notebook : Acer Aspire 5733 Intel Core i3 380M ┃4GB Ram(DDR3)┃Intel integrated HD┃WD 320GB
Λειτουργικά : Ubuntu 12.04 (64bit) Arch Linux (64bit)
  Απάντηση
Άντε, με το καλό.
Όπου μπορούμε να βοηθήσουμε, ξέρεις....Μέσα σε όλα.
:)

Το άρθρο μου για το kde - customization, το έφαγε η μαρμάγκα?
  Απάντηση
osarena & ξερό ψωμί!
  Απάντηση
Nikos, post: 10418, member: 120 είπε κι ελάλησε:Μ' αρέσει που σου είχα στείλει και πμ πρόσφατα για να αλλάξεις την διαμόρφωση του OSArena να τη κάνεις σαν του Phoronix , θυμάσαι ; Δηλαδή τα σχόλια στο φόρουμ. Θυμάμαι πως έλεγα ότι αυτό είναι μεγάλο βήμα..
Κι εσύ τώρα.. του άλλαξες τα φώτα.. !!!! Αχαχαχα :D

Μου επιτρέπεις φαντάζομαι να κάνω τα παραπάνω μια αναδημοσίευση στο ubuntu-gr forum και στο G+ (στην κοινότητα ubuntu-gr).
EDIT: Το έκανα αναδημοσίευση σε αυτά που είπα.. να ενημερωθεί ο κόσμος. :)
Πεστο στους τεχνικούς αυτό για το Phoronix και θα σου πάρουν το σκλαπ με τα υπάρχοντα ζόρια :p
Όλο το osarena, να αναδημοσιεύει όποιος θέλει και όποτε θέλει, δεν χρειάζονται ερωτήσεις.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Αυτά είναι! Το επόμενο βήμα νομίζω είναι η οργάνωση της επανάστασης! ;) Και εις ανώτερα!
  Απάντηση
Γιώργος Κ., post: 10425, member: 691 είπε κι ελάλησε:Αυτά είναι! Το επόμενο βήμα νομίζω είναι η οργάνωση της επανάστασης! ;) Και εις ανώτερα!
Χμμμ....
Παράθεση:Το σύνθημα «δύναμη στο λαό» δεν σημαίνει τίποτε άλλο παρά δύναμη στους «ηγέτες» του λαού.
Το σύνθημα «την εξουσία να την πάρει ο λαός» δεν σημαίνει τίποτε άλλο παρά την εξουσία να την πάρουν οι πεφωτισμένοι «ηγέτες» του λαού.
Ο λαός, λοιπόν, πρέπει να σταματήσει να είναι λαός, μια ελεγχόμενη, αδιαφοροποίητη μάζα...
και σίγουρα πεφωτισμένοι δεν είμαστε.
Λαός είμαστε και όταν έρθει η ώρα, θα είμαστε εκεί έξω στον δρόμο...
  Απάντηση
Έλα σιγά-σιγά Twitter και Facebook να παίρνουν πόδι.

Βy the way καλορίζικες όσες καλές αλλαγές πρόκειται να γίνουν.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Σχετικά με την λειτουργία του osarena [Νοέμβριος 15] El Administrador 0 2.313 22.11.2015 12:32
Τελευταία Ανάρτηση: El Administrador
  Λειτουργία spoiler Ammer 1 1.018 23.03.2013 01:09
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)