Μετάφραση & Καλλωπισμός του Ελληνικού Arch-wiki [Δήλωση Συμμετοχής]
Hi! Count me in :)

Έχω εμπειρία από Trello, το δούλευα όλο το καλοκαίρι οπότε αν θέτε κάντε με admin. Username: axil
  Απάντηση
μπας και εβαλα archlinux τωρα count me in
  Απάντηση
jemadux, άνοιξε ένα trello account και πες τα username σου εδώ.

axil, as requested :)
  Απάντηση
Καλό θα είναι να γνωστοποιήσετε και οι υπόλοιποι τα nickname σας στο trello.. (όπως έκανε και ο axil). Να μπείτε και στο board "Trello Test" να αρχίσετε να το δουλεύετε, να εξοικειωθείτε σιγά-σιγά.
Παράθεση:Notebook : Acer Aspire 5733 Intel Core i3 380M ┃4GB Ram(DDR3)┃Intel integrated HD┃WD 320GB
Λειτουργικά : Ubuntu 12.04 (64bit) Arch Linux (64bit)
  Απάντηση
Παιδιά βάλτε και εμένα Username: planhths
  Απάντηση
Opanos my username is akounadis
  Απάντηση
Κάποιο χτεσινό τσάκισε το γραφικό περιβάλλον μου.

Είμαι από το netbook μου το οποίο είναι λίγο σπαστικό [από τις 17.3 να πας στις 10.1 όσ οκαι να πεις είναι λίγο ενοχλητικό].

Ενδιάμεσα από δουλειά, trello, κλπ θα ερυενήσω το γιατί.

Κάτι σε kdm / xorg μου μοιάζει μιας και το core είναι μια χαρά.
  Απάντηση
λογικα το username θα ειναι jemadux ή kag .. εν αναμονη
  Απάντηση
Μπορείς να κάνεις login / register με το gmail account σου πάντως.

Ευτυχώς -βαριέμαι να τα περάσω ξανά μετά από 1 χρόνο περίπου ίδιας εγκατάστασης- έλυσα το θέμα με το γραφικό.

Μάλλον, όχι ακριβώς, αλλά η εύκολη λύση είναι να περάσω άλλον login manager.
Προφανώς είναι θέμα kdm [κάπου έσπασε με τους τελευταίους catalyst-test από AUR].
Πιθανόν όποιος κάνει το συγκεκριμένο update να αντιμετωπίσει ακριβώς το ίδιο -είσοδος σε tty αντί σε γραφικό-.
Κάποια στιγμή -μιας και θέλω να δω και το νέο gnome- θα το διερευνήσω αλλά προς το παρόν δουλειά, ένα τερατάκι θηλυκού γένους 6 χρονών και βαρεμάρα με κρατάει σε απόσταση.
:)
  Απάντηση
Opanos, post: 12262, member: 194 είπε κι ελάλησε:Ευτυχώς -βαριέμαι να τα περάσω ξανά μετά από 1 χρόνο περίπου ίδιας εγκατάστασης- έλυσα το θέμα με το γραφικό.

Μάλλον, όχι ακριβώς, αλλά η εύκολη λύση είναι να περάσω άλλον login manager.
Βγάλε τον τελείως.. σου χρειάζεται ; .xinitrc και ρύθμιση μόλις κάνεις login στην κονσόλα να ανοίγει το γραφικό περιβάλλον αυτόματα.
Παράθεση:Notebook : Acer Aspire 5733 Intel Core i3 380M ┃4GB Ram(DDR3)┃Intel integrated HD┃WD 320GB
Λειτουργικά : Ubuntu 12.04 (64bit) Arch Linux (64bit)
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)