Μετάφραση & Καλλωπισμός του Ελληνικού Arch-wiki [Δήλωση Συμμετοχής]
Προς το παρόν Νίκο, έχω δύο γραφικά.
Θα ήθελα πολύ να έχω ένα, αλλά τελικά όπως έχω ξαναπεί, καλό -πολύ καλό- το kde, αλλά η "καθαρότητα" του Gnome είναι πέραν πάσης αμφιβολίας.
Δεν εξετάζω την ευχρηστία -έχω μάθει να δουλεύω με το πληκτρολόγιο και το ποντίκι είναι σχεδόν άχρηστο σε linux για εμένα.
Μόλις αναβαθμιστούν ορισμένα πρόσθετα που τα θεωρώ απαιτούμενα για το laptop μου, μάλλον θα καταλήξω σε ένα.

Μέχρι να γίνει αυτό, θα έχω κάποιον startup γιατί βαριέμαι κάθε φορά να κάνω edit το ~xinitrc
  Απάντηση
με gdm σε καθε update το σκευτομουνα να κανω reboot ! με lxdm δεν εχω ποτε προβλημα (μεχρι στιγμης)
η μεταφραση που θα κανετε θα ειναι official στο wiki του arch?
  Απάντηση
Η προσπάθεια είναι να μεταφράσουμε όσο περισσότερο μπορούμε, στο Ελληνικό Arch-wiki

Επίσημο / ανεπίσημο, εμείς αυτό μπορούμε να κάνουμε.

:)
  Απάντηση
το nickname στο trello: desperad0 (desperad0)
  Απάντηση
Opanos, post: 12267, member: 194 είπε κι ελάλησε:Επίσημο / ανεπίσημο, εμείς αυτό μπορούμε να κάνουμε.

θελω να πω οτι η μετραφραση που θα κανετε θα εμφανιζεται στο wiki.archlinux.org η στο τρελλο?
μακαρι να βοηθουσα και γω αλλα δεν το χω
  Απάντηση
synama, post: 12269, member: 896 είπε κι ελάλησε:θελω να πω οτι η μετραφραση που θα κανετε θα εμφανιζεται στο wiki.archlinux.org η στο τρελλο?
μακαρι να βοηθουσα και γω αλλα δεν το χω
Στο Arch Wiki @synama.

desperad0, post: 12268, member: 1092 είπε κι ελάλησε:το nickname στο trello: desperad0 (desperad0)
Done
Παράθεση:Notebook : Acer Aspire 5733 Intel Core i3 380M ┃4GB Ram(DDR3)┃Intel integrated HD┃WD 320GB
Λειτουργικά : Ubuntu 12.04 (64bit) Arch Linux (64bit)
  Απάντηση
Και για να ολοκληρώσω με το θέμα, μόλις έγινε ένα update στον xorg. xinit, glib -ότι είχε γίνει και χτες δλδ- και όλα διορθώθηκαν.

Τι να πω....άλλο κακό μην μας βρει παιδάκι μου....
  Απάντηση
Μὲ τὸ ἴδιο nickname (Αὐγουστῖνος) ἔφτιαξα κι ἐγὼ λογαριασμὸ στὸ trello. Δῶστε μου λίγο χρόνο νὰ τὸ μάθω, γιατὶ εἶμαι καὶ μιᾶς κάποιας ἡλικίας καὶ δὲν τὰ πιάνω τόσο γρήγορα...:)
Οἱ ἄνθρωποι γεννιοῦνται ἀμόρφωτοι, ὄχι ἠλίθιοι. Γίνονται ἠλίθιοι μὲ τὴν ἐκπαίδευση.[SIZE=3] (B. Russell)
  Απάντηση
Μην μιλήσουμε για ηλικίες...

Γεννήθηκα πολύ νωρίς ρε γμτ....
:P
  Απάντηση
jemadux βρίσκω έναν kag_ .

Εσύ είσαι?
Να μαζευόμαστε παίδες σιγά σιγά, να ξεκινήσουμε.
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)