Μια ιδεα για τα Comments της Σελιδας του osarena...
Γεια σας παιδια...
Καποιες φορες γραφω διαφορες ερωτησεις ή σχολια σε αρθρα του osarena στην κεντρικη σελιδα...
Λογο εργασιων ομως μπαινω μετα απο 2-3 μερες να δω αν εχει απαντησει καποιος κατι...
Συχνα τα αρθρα δεν εμφανιζονται γιατι εχουν μπει αλλα πιο καινουρια...και στο renent comments ειναι ποιο παλια και δεν υπαρχουν....

Σκεφτομουν αν μπορουσατε πχ να προσθέσετε μια ακομη σαν μηχανη αναζητησης των σχολιων...με το username πχ..με κατι...Ωστε να γινεται ποιο ευκολα η αναζητηση..

Το σκεφτομουν αρκετες μερες και ειπα να το μοιραστω μαζι σας για να ακουσω και γνωμες αλλων παιδιων και των διαχειριστων...;)
Love Open source...Love ArchLinux...
[Εικόνα: archlinux-user.png]
  Απάντηση
Χμ.... Δεν είναι κακή ιδέα. Θα το δούμε πόσο εφικτό και υλοποιησιμο είναι. Βασικά υπάρχει τέτοια μηχανή στο εσωτερικό της σελίδας, μένει να δούμε πως θα την τραβήξουμε έξω.
Thanks για την πρόταση.
My name is El Administrador, and I am your God.
  Απάντηση
η ακομα και πλαι που υπαρχει ηδη μια στηλη με τα 5-6 τελευταια σχολια, να ειχε rss feed, η, κατι τετοιο, ωστε οποιος θελει να δει και προηγουμενα σχολια να παταει το feed και να τα βλεπει (πως ειναι τα αρθρα στην κεντρικη σελιδα, που πατας και τα βγαζει λιγα-λιγα σε υποσελιδες, ωστε να διαβαζεις οποιο θελεις? κατι τετοιο)
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
DarkGoth, post: 12613, member: 1051 είπε κι ελάλησε:η ακομα και πλαι που υπαρχει ηδη μια στηλη με τα 5-6 τελευταια σχολια, να ειχε rss feed, η, κατι τετοιο, ωστε οποιος θελει να δει και προηγουμενα σχολια να παταει το feed και να τα βλεπει (πως ειναι τα αρθρα στην κεντρικη σελιδα, που πατας και τα βγαζει λιγα-λιγα σε υποσελιδες, ωστε να διαβαζεις οποιο θελεις? κατι τετοιο)

RSS για τα comments υπάρχουν στο wordpress αυτόματα! βρίσκονται στο /comments/feed δλδ https://old.osarena.net/comments/rss

αυτό που πραγματικά μου λείπει εμένα είναι η επιλογή για "εγγραφή" σε νέα σχόλια ώστε να ειδοποιούμαι μέσω mail όταν υπάρχει απάντηση στο post (του site όχι του forum) που ασχολιάζω! Γιατί έτσι πρέπει κάθε φορά (όταν θυμάμαι, που συνήθως το ξέχναω) πρέπει να ψάχνω παλιά θέματα για απάντηση
  Απάντηση
georgezaf, post: 12606, member: 184 είπε κι ελάλησε:Γεια σας παιδια...
Καποιες φορες γραφω διαφορες ερωτησεις ή σχολια σε αρθρα του osarena στην κεντρικη σελιδα...
Λογο εργασιων ομως μπαινω μετα απο 2-3 μερες να δω αν εχει απαντησει καποιος κατι...
Συχνα τα αρθρα δεν εμφανιζονται γιατι εχουν μπει αλλα πιο καινουρια...και στο renent comments ειναι ποιο παλια και δεν υπαρχουν....

...Το σκεφτομουν αρκετες μερες και ειπα να το μοιραστω μαζι σας για να ακουσω και γνωμες αλλων παιδιων και των διαχειριστων...;)
georgezaf και DarkGoth (σας αναφέρω με τη σειρά που γράψατε το σχόλιο/αίτημα), μπήκε ένα "βελάκι" που γράφει
older »
Κλικ πάνω του και μας πάει στα παλαιότερα σχόλια.

ΥΓ: :gen
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
tarnalx, post: 12617, member: 1108 είπε κι ελάλησε:αυτό που πραγματικά μου λείπει εμένα είναι η επιλογή για "εγγραφή" σε νέα σχόλια ώστε να ειδοποιούμαι μέσω mail όταν υπάρχει απάντηση στο post (του site όχι του forum) που ασχολιάζω! Γιατί έτσι πρέπει κάθε φορά (όταν θυμάμαι, που συνήθως το ξέχναω) πρέπει να ψάχνω παλιά θέματα για απάντηση

Και αυτή η επιθυμία σας εξετελέσθη :D! (Μα ποιοι είμαστε τέλος πάντων :rolleyes:; Τέτοια ετοιμότητα η τεχνικοί μας :gen respect enot ;
Όχι που να το παινευτούμε, αλλά ε πώς να το κάνουμε; Αυτό θα πει, από την επιθυμία στην πραγματοποίηση :barmy - Πώς λέμε, από την παραγωγή στην κατανάλωση; Ε, καμμία σχέση Eek -)

Λοιπόν: Έχει μπει ένα "κουτάκι" που το επιλέγετε, εάν θέλετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις για απάντηση σε σχόλιό σας. Είναι ακριβώς κάτω από το πεδίο όπου συμπληρώνετε τις μαθητικές πράξεις. Δείτε:

six × 4 =
Notify me of followup comments To Only My Comment via e-mail.
  Απάντηση
[troll]Κυρία κυρία,
και αν δεν ξέρω Αγγλικά?
[/troll]
  Απάντηση
Opanos, post: 12660, member: 194 είπε κι ελάλησε:[troll]Κυρία κυρία,
και αν δεν ξέρω Αγγλικά?
[/troll]

--trollmode-on
Ειδοποίηση για τα σχόλια συνέχισης μόνο σχόλιο μου μέσω e-mail (google translate)
--trollmode-off
:D

Maria Afentouli, post: 12659, member: 765 είπε κι ελάλησε:Και αυτή η επιθυμία σας εξετελέσθη :D! (Μα ποιοι είμαστε τέλος πάντων :rolleyes:; Τέτοια ετοιμότητα η τεχνικοί μας :gen respect enot ;!!!
Όχι που να το παινευτούμε, αλλά ε πώς να το κάνουμε; Αυτό θα πει, από την επιθυμία στην πραγματοποίηση :barmy - Πώς λέμε, από την παραγωγή στην κατανάλωση; Ε, καμμία σχέση Eek -)

Λοιπόν: Έχει μπει ένα "κουτάκι" που το επιλέγετε, εάν θέλετε να λαμβάνετε ειδοποιήσεις. Είναι ακριβώς κάτω από το πεδίο όπου συμπληρώνετε τις μαθητικές πράξεις. Δείτε:

six × 4 =
Notify me of followup comments To Only My Comment via e-mail.

ατσα!... αυτα ειναι... οχι παιζουμε... :cool... το μονο που μας μενει τωρα, ειναι να μαθουμε να χακευουμε και τον δικο μας σερβερ :D γιατι να περιμενουμε απο αλλους να το κανουν? :D
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Opanos, post: 12660, member: 194 είπε κι ελάλησε:[troll]Κυρία κυρία,
και αν δεν ξέρω Αγγλικά?
[/troll]
Παιδί μου Eek, γι' αυτό και έβαλα / έδειξα και το "κουτάκι" (ΣΥΜΠΛΗΡΏΝΩ: στο οποίο βάζουμε tick = σημαδάκι (κοινώς, τικ :p).
  Απάντηση
Ε δεν παιζεστε....!!! :P :D respect enot
Ποτε προλαβατε??

Μπραβο στο team του osarena...!!!respect enot
Love Open source...Love ArchLinux...
[Εικόνα: archlinux-user.png]
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Η νέα μορφή της σελίδας Χάρης 49 8.855 10.12.2014 16:44
Τελευταία Ανάρτηση: Maria Afentouli

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)