Μια απλή βάση για το κινητό σας με μηδενικό κόστος!
[IMG]IMAG0049.jpg[/IMG]
Στο σπίτι ή στην δουλειά, αντί να έχετε το τηλέφωνό σας χύμα επάνω στο γραφείο/τραπέζι, δεν θα ήταν πιο βολικό και ωραίο να το έχετε οριζόντια σε μια βάση;
Και γιατί να να πάτε να αγοράσετε κάτι τέτοιο, όταν μπορείτε να το έχετε εντελώς ανέξοδα;
Πώς; Για δείτε:

Τι θα χρειαστείτε:

Ένα απλό καπάκι από μια παλιά κασέτα που μπορεί να έχετε κάπου καταχωνιασμένη. Στην περίπτωσή μου, χρησιμοποίησα το καπάκι κασέτας, από τις βιντεοκάμερες της προηγούμενης γενιάς.

Πώς:

Απλά το ανοίγετε, βγάζοντας την τυχόν καρτέλα που μπορεί να έχει μέσα και το βάζετε με την πλευρά που μπαίνει η κασέτα στο επάνω μέρος. Στην συνέχεια τοποθετείτε εκεί το κινητό σας.
Αν θέλετε, μπορείτε να της κολλήσετε και κάποιο σχετικό αυτοκόλλητο (εγώ προτίμησα, αυτά που είναι αδιάβροχα με έξτρα ζελατίνη και δεν χαλάνε στο καθάρισμα του καπακιού, ούτε αφήνουν σημάδια αν ξεκολληθούν).
Αυτό ήταν!

-Δείτε το στις παρακάτω φωτογραφίες:

[IMG]IMAG0051.jpg[/IMG]
[IMG]IMAG0050.jpg[/IMG]

Το ίδιο μπορείτε να κάνετε και με το tablet σας, αν έχετε, με μια θήκη για dvd.

Τόσο απλό και ανέξοδο!
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Πρέπει να αγοράσω μια κάμερα που να γράφει σε κασέτα ...

:P
  Απάντηση
Έξυπνο. Τώρα βέβαια το δύσκολο είναι να βρεις την θήκη της κασέτας.
[SIZE=4][SIZE=22px][SIZE=4]Αίεν Αριστεύειν υπείροχον και έμμεναι άλλων
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  2 σε 1 και τζάμπα: Βάση και ηχείο για smartphones [με colopaper!] Pareisaktos 1 1.649 10.09.2016 23:55
Τελευταία Ανάρτηση: Πιθανός
  "Air cooler" βάση για laptop από αυγουλιέρα! Gianna 0 1.450 01.04.2016 20:56
Τελευταία Ανάρτηση: Gianna
  Ηχείο - Βάση για το τηλέφωνό σας με μηδενικό κόστος constantinos 0 1.939 31.05.2014 21:17
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)