Άγνωστο πρόβλημα και μη εκκίνηση του gnome!
λοιπον εχτες το βραδυ και καθως ακουγα ραδιο (με clmentine) και ενω ειχα ανοικτη την πυραλεπου την ωρα που αλλαζα walls με το variety ετσι για την αλλαγη εκει ξαφνικα με πεταει εξω και μου εγραφε οτι καποιο προβλημα συνεβει κασι πως ολα τα extensions απενεργοποιηθηκαν και δεν μπορει να επανελθει, καντε logout (αυτη τη επιλογη ειχε μονο ετσι και αλλιως)! αλλα δεν γινεται τιποτα δεν μπαινει! προσπαθησα να μπω με αλλες sesions αλλα τιποτα!
επισης να πω οτι φορτιζα και το mp3 μου το οποιο καν δεν μου ειχε προσαρτησει αλλα δεν εδωσα σημασια μια και ηθελα μονο φορτισμα !!
τι στον ακατανομαστο επαθε δεν καταλαβαινω! εκανα μια ερευνα στο διαδυκτιο αλλα τιποτα δεν με βοηθησε! να φταιει καποιο extnsion? να φταει η καρτα γραφικων? οποιος ξερει κατι ας πει!
το λειτουργικο ειναι manjaro gnome-shell 3.12 x64
  Απάντηση
τουλαχιστον ξερει κανεις πιο ακριβως log αρχειο πρεπει να κοιταξω μπας και βρω καμια λυση στο διαδυκτιο?
  Απάντηση
Δοκίμασε να μπεις από safe mode και τρέξε αυτό:
Κώδικας:
sudo pacman -Rns firefox firefox-i18n-en-us firefox-i18n-es-ar
πιθανολογώντας βέβαια ποιο πρόβλημα σου βγήκε.
τα logs είναι στον κρυφό φάκελο .mozilla στο /home σου.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
κωσταντινε εννοω αυτο το αρχειο που καταγραφει τις κινησεις του λειτουργικου,οχι του mozila! αλλα γιατι θεωρεις οτι φταει ο μοζιλα? εγω χωρις να ειμαι ειδικος πιστευω οτι ειναι θεμα extansion αλλα επειδη δεν γνωριζω για αυτο θελω να βρω και να ποσταρω εδω τι εγινε πριν την καταρευση ωστε να βρουμε λυση γιατι ετσι σιγουρα κανεις δεν μπορει να βοηθησει! σε safe mode πως μπαινεις? δεν εχω τετοια επιλογη,αλλα ξαναλεω σε οτι προσπαθησα να μπω ειτε gnome classic ειτε mate το ιδιο ελεγε! θα κανω και κατι που σκεφτηκα τωρα θα βγαλω τα αρχεια απο τα extansion και θα δω αν θα μπει!
  Απάντηση
λοιπον εκανα αυτο τελικα εβγαλα ολα τα extensions και προσπαθησα να μπουταρω αλλα τιποτα μπηκε ομως σε mate συνεδρια και απο εκει εκλεισα απο αυτοματη εκκινηση το conky manager kai to variety καθως επισης και εκλεισα οτι καρτελα ειχε μεινει ανοικτη στην πυραλεπου καθως και αλλαξα το καταρεμενο wall που την στιγμη εκεινη εφαγε το κολημα και ξαναμπουταρε στο gnome κανονικα..! εκανα και εναν ακομα χρηστη αλλα δεν πετυχε γιατι μαλλον δεν τον δημιουργησα σωστα!! να πω οτι τα extansions που εβγαλα ηταν στους εξης φακελους /.local/share/gnome-shell/extensions
kai o allos usr/share/gnome-shell/extensions
Τωρα μενει μερικα να τα ξαναβαλω!!:)
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  άγνωστο κλειδί aur mangaro mikeius666p 28 4.092 16.06.2016 09:26
Τελευταία Ανάρτηση: kouros17
  Δεν γίνεται εκκίνηση mikeius666p 15 1.547 15.04.2016 00:39
Τελευταία Ανάρτηση: Soulrain
  περιεργο μηνυμα στην εκκινηση blackm76 0 1.011 26.11.2015 20:31
Τελευταία Ανάρτηση: blackm76
  προβλημα με εκκινηση clamtk blackm76 59 5.492 13.10.2015 23:16
Τελευταία Ανάρτηση: blackm76
  Προβλημα με gnome classic wallpaper stoiximan 3 784 14.03.2014 16:51
Τελευταία Ανάρτηση: stoiximan

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)