Εξαπατήσεις και social engineering με spam mail
εχω νομιζω την αμυδρη εντυπωση, οτι οσο πανε και με "ξεχνανε". τα "τυχερα" μου μειλ, οσο πανε και μειωνονται. λετε να με καταλαβανε οτι τους τρολλαρω? :rolfx:lolx στο τελευταιο σπαμ απαντησα προχθες με τα "στοιχεια μου" (rig rulez :clap ), και ακομα περιμενω απαντηση.

ψοφησε και ο εξομοιωτης, το κερατο μου, και τωρα μεχρι να τον ξαναστησω, δεν θα γελαω με τα σπαμ. κατεβασα μια βλακεια plop linuks για να το δω (θελω boot απο usb στον εξομοιωτη, και μονο αυτον τον τροπο βρηκα), και η ηλιθιοτητα, με το που bootαρε, με διελυσε ολοκληρο το partition του Τινυ :wtfx:wtfx . δεν καταφερα εγω τοσα χρονια να το διαλυσω επιτηδες, και η βλακεια το διελυσε με τη μια :wtfx:wtfx πως στα διατανο το καταφερε, ακομα αναρωτιεμαι.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
ζητω!... με θυμηθηκαν τελικα... η αξιοζηλευτη τυχη μου δεν με εγκατελειψε... :fap (καταφερα τελικα να ξαναεγκαταστησω και να σηκωσω το Τινυ μετα απο 1 βδομαδα)... χθες ενας απο τους απατεωνες με εστειλε μειλ μετα απο μηνες (αυτος με τα "ελληνικα", που τον ειχα απαντησει σαν foufoutos fookakis :lolx:rolfx ).

με ζηταγε να ξαναστειλω τα στοιχεια μου, γιατι, δεν μπορουσαν να τα επαληθευσουν (γιατι αραγε? εγω σωστα τα αντεγραψα απο την rig :lolx:rolfx ), στην "γραμματεα" του πλεον ( :fap ) , αφου αυτος θα ειναι πολυ απασχολημενος (προσπαθωντας βεβαια να εξαπατησει βοηθησει και αλλους τυχερους).

πως με ανεφεραν στο μειλ τους? θαυμαστε:...

Κώδικας:
On 11/05/2014 09:18 AM, Mr.Maximilian Musselius wrote:
> Αγαπητέ φίλε Anastasia Zeliou,
>
> Ελπίζω να είναι ωραία εκεί πέρα ​​στη χώρα σας. Περίμενα να ακούσω από εσάς σχετικά με την επιχειρηματική δραστηριότητα, αλλά δεν ακούω τίποτα από εσάς και πάλι ίσως να είναι πάρα πολύ bussy. Τώρα είμαι στη Νότια Κορέα με νέο σύντροφο μου που με βοηθά να οριστικοποιηθούν τα πάντα για το transaction.But δεν ξεχνάμε paased προσπάθειές σας να προσπαθήσει να με βοηθήσει μεταφέροντας τα κεφάλαια στο εξωτερικό, περιφρονημένος μας απέτυχε κάπως.
>
> Ως εκ τούτου, διατηρείται το συνολικό ποσό των $ 500.000 (πεντακόσιες χιλιάδες Ηνωμένες μέλος δολάρια), για την αποζημίωση σας στο Coris Τράπεζα Διεθνών κάτω μου φροντίδα γραμματέας Μις Aida Bukari ηλεκτρονικού ταχυδρομείου (mrs.aida_bukari@yahoo.com) Ως εκ τούτου, επικοινωνήστε Μις Aida Bukari αμέσως μέσω της addrees e-mail, έτσι ώστε αυτή θα σας καθοδηγήσει πώς toreceive τα ταμεία.
>
> Αν θέλετε μπορείτε να το λάβετε από τη Western Union ή μπορείτε να το λάβετε στον τραπεζικό λογαριασμό σας στη χώρα σας, έτσι αισθάνεται ελεύθερη να έρθει σε επαφή μου Γραμματέας Μις Aida Bukari, για έχω έδωσε εντολή της να στείλει τα κεφάλαια σε σας το συντομότερο επικοινωνήστε της, παρακαλούμε να δώσετε κάποιο μέρος αυτού του κεφάλαια με τα μωρά μητρός και χήρους στη χώρα σας, αν σας υπακούσουν και να το κάνουμε ο Αλλάχ θα σας ευλογήσει.
>
> Ν: B Σημείωση ότι εγώ δεν θα ελέγχει το ηλεκτρονικό ταχυδρομείο μου, γιατί είμαι πάρα πολύ bussy Εδώ τώρα σε saouth Κορέα, έχω εντολή γραμματέα μου να σας κατευθύνει
> πώς να λαμβάνουν τα κονδύλια.
>
> Με φιλικούς χαιρετισμούς,
>
> Mr. Maximilian Musselius

θυμαστε τον ελληνοαμερικανο foufoutos fookakis? αν ναι, ξεχαστε τον. τωρα πλεον ειμαι η ελληνοαμερικανα "Anastasia Zeliou" (οι γελιοι αχρηστοι ξεχασανε το ονομα που ειχα δωσει :fap:lolx:rolfx ). οποτε τι να κανω? να τους χαλασω το χατιρι? ξανα rig (με αλλα "στοιχεια" πλεον, αυτα της "Anastasia Zeliou" :lolx:rolfx ). και αφου στο επομενο μειλ που στειλανε με ζητησαν και "ταυτοτητα"***, να μην τη δωσω και αυτην? :lolx:rolfx

[attachment=320]

*** την εικονα της κυριας (την οποια βρηκα απλα γραφοντας woman face στο γουγλ), στο τελικο αρχειο της "ταυτοτητας" που θα στειλω, την εχω αλλοιωσει επιτηδες (στο τελικο αρχειο φαινεται χαλια, σαν κακοφωτισμενη φωτοτυπια), σωζωντας την μονη της σε indexed EGA color χωρις dithering, και προσθετοντας την ξανα στο αρχειο, για να αλλοιωσω τα χαρακτηριστικα της (για προφανεις λογους)
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
ειμαι τοσο χαρουμενος!... δεν με εχει ξανασυμβει κατι τοσο ωραιο. ειμαι τοσο αξιαγαπητος, που καποια "αγνωστη απο την αμερικη", με εστειλε μειλ οτι ανυπομονει να με γνωρισει (λινουκσακιας, γκοθας, κουμμουνιστης, και παρολα αυτα αξιαγαπητος?... ok, whatever... :lolx:rolfx ). εχω κατασυγκινηθει. ασιχτιρ, θα κλαψω. θα γινω ΕΜΟ :lolx:rolfx:lolx:rolfx απολαυστε αλλο ενα σπαμ μαργαριταρι:...

Κώδικας:
=C2=A0Hi Dear,=C2=A0=C2=A0=C2=A0=C2=A0 =C2=A0How are you today I hope that =
everything is OK with you as it is my great pleasure to Contact you in havi=
ng communication with you starting from today, I was just surfing Through t=
he Internet search when i found your email address, I want to make a very n=
ew And special friend, so I decided to contact you to see how we can make i=
t work if we can. Please I wish you will have the desire with me so that we=
can get to know each other better and see what happens in future. My name =
is Tracy Williams, I am from the United States of America but presently I l=
ive And work in England, I will be very happy if you can write me through m=
y private email Address (tracy.williams490@yahoo.com) for easy communicatio=
n so that we can know each other,=C2=A0I will give you my pictures and deta=
ils about me=C2=A0Bye=C2=A0Tracy williams

θελω τοσο πολυ να πετυχει αυτη η "σχεση"... ΛΟΛ!!!!... :lolx:rolfx:lolx:rolfx
  Απάντηση
αφου τελικα η προηγουμενη σχεση δεν πετυχε (κριμα που καταδικαστηκε λογω αποστασης), μετα απο αρκετο ως πολυ καιρο, θαυμαστε το παρακατω. ο λογαριασμος που (δεν) εχω στο paypal "παραβιαστηκε" και ζητανε να δωσω τα στοιχεια, για να με πιστοποιησουν και να τον ξεμπλοκαρουν. οχι με το κλασσικο λινκ που το πατας και σε παει στη σελιδα, αλλα με συνημενο html που προσπαθει να μιμηθει τη σελιδα (το κατεβαζεις και το ανοιγεις στο μηρυκαστικο):...
[attachment=346] το "προειδοποιητικο μειλ"
epic fail λεπτομερεια το συνημενο. γιατι ΑΝ σε στελνανε μειλ προειδοποιηση για παραβιαση οποιοδηποτε λογαριασμου, το πιο φυσιολογικο ειναι οτι το μειλ θα ειχε συνημενο (something smells very fishy, αλλα προφανως το κανανε ετσι για να μην φαινεται το σκουπιδοdomain τους και τους το κατεβασουν οι αρχες (dom inspector anyone? just saying!... ))
[attachment=347] το περιεχομενο του "προειδοποιητικου μειλ" αρκετα επεξηγηματικο απο μονο του νομιζω. εχει ανοιχτει σαν "απαντηση" σε text mode, ωστε να μπλοκαρω την τυχον εκτελεση κωδικα απο το συνημενο (κατι ειχε κολλησει προσωρινα στον εξομοιωτη γιατι τον ετρεχα σε live mode (κατι που διαπιστωσα λιγο μετα) και δεν κατεβαινε αποκει)
[attachment=348] χρειαζεται καν να το σχολιασω? νομιζω πως οχι. εχω ανοιξει το συνημενο στο Τινυ στον εξομοιωτη για προφανεις λογους. μετα απο το screenie, στα "στοιχεια μου" συμπληρωσα στοιχεια απο την εντολη rig (Random Identity Generator τη θυμαστε νομιζω και απο τα προηγουμενα) και πατησα να συνεχισω τη διαδικασια. αφου "phone home" με τα "στοιχεια" που εβαλα, κατοπιν με πεταξε στην κανονικη σελιδα του paypal.

ΛΟΛ!!!... :lolx:lolx:lolx
  Απάντηση
κατι γινεται τωρα τελευταια και η τελευταια συναλλαγη μου ακυρωνεται ανεξηγητα:...
[attachment=354] ειναι ΤΟΣΟ αχρηστοι που χρησιμοποιουν ΑΚΟΜΑ το μπαζο το ΙΕ!... ειναι ΤΟΣΟ αχρηστοι που δεν ξερουν να βγαζουν ουτε ενα screenshot

:lolx:rolfx:lolx:rolfx
  Απάντηση
παρτε κοσμε!... εχουμε τοσα λεφτα που τα χαριζουμε!... με το κιλο λεμε!... :fap:lolx
[attachment=362]γραμμενο σε "ελληνικα", γιατι ετσι θα πεισει σιγουρα για την "αυθεντικοτητα" του :fap:lolx
  Απάντηση
Να εδώ, με την Οlga από την Μόσχα που βρήκε την σελίδα μας και θέλει να μάθει πως τα περνάμε...

[attachment=420]
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
constantinos, post: 18609, member: 6 είπε κι ελάλησε:Να εδώ, με την Οlga από την Μόσχα που βρήκε την σελίδα μας και θέλει να μάθει πως τα περνάμε...
[Εικόνα: attachment.php?thumbnail=420]

κοιτα εσυ να την κρατησεις. μην τελειωσει αδοξα αυτη η σχεση λογω αποστασης, οπως εγινε με εμενα :lolx:rolfx
  Απάντηση
Δεν είναι spam mail, αλλά από τις πιο συνηθισμένες μεθόδους εξαπάτησης. Μια ας πούμε, μέθοδος phising.
Από streaming ιστοσελίδα, χωρίς κανένα πρόσθετο:

[attachment=473]
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
δεν βλεπω πλεον να ειναι πολυ τυχερο το μειλ μου και ειχα στενοχωρηθει (λετε να καταλαβανε το τρολλ που τρωγανε και να με βγαλανε απο τις λιστες τους? :lolx:rolfx ). τωρα ομως ειμαι πολυ χαρουμενος που αρχισα να ειμαι πολυ τυχερος στο viber (το οποιο το εχω χρησιμοποιησει 5 φορες ολες-ολες :lolx:rolfx ). με εστειλαν μηνυμα στο ξεμπαρκο, οτι μπορω να κερδισω ενα eyephone6s, αρκει να βαλω τον αριθμο τους στις επαφες μου, "και να εγκαταστησω το app τους" (προφανως για android)...
[attachment=532] δεν ειναι τιποτα το δυσκολο να το κανω. αφου, και αλλοι φιλοι μου εχουν το τηλεφωνο μου στις επαφες τους (no shit sherlock). και αφου σημερα ανακοινωσε τους νικητες, και μας συγχαιρει γιατι ειναι ενας απο τους 5 νικητες. γιατι να χανω χρονο? θα το κανω αμεσως για να προλαβω. τι εχω να χασω? θα κερδισω ενα eyephone για να μπορω να ποζεριαζω και εγω σαν ψωνισμενος νεοΕΛληναρας γκαζμας :lolx:rolfx

Υ.Γ:... λετε, αν τους στειλω κανα goatse, να το δουν? αν φυσικα το τηλεφωνο δεν ειναι ψευτικο.
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)