Εγκατάσταση MSoffice σε Arch;
για σας παιδια.
προσπαθησα να εγκαταστησω το msoffice 2010 μεσο wine kai μου βγαζει το εξης μηνυμα.
Κώδικας:
Setup is unable to proceed due to the following errors:
To install and use thiw product,you must be running one of the following operating systems:

x86 platform
-windows 7
-windows vista sp1
-windows xp sp3
-windows server 2003 sp2

x64 platform
-windows 7
-windows xp vista sp1
-windows server 2008

Correct the issues listed above and re-run setup.

επειτα δοκιμασα να το εγκαταστησω με το playonlinux και μου ζηταει να εγκαταστησω πρωτα ενα πακετο που λεγετε winbind το οποιο εψαξα αλλα δεν το βρηκα ουτε στον pacman ουτε στο aur.

τι πρεπει να κανω ωστε να τα καταφερω;;;σε ubuntu to eixa βαλει με crossover και playonlinux.
υπαρχει λυση;;;;

τωρα θα μου πειτε τι τι θες αφου εχεις το libre office.
ναι μονο που πριν λιγο καιρο ελαβα ενα αρχειο απο msoffice και οταν το ανοιξα ηταν οπως ναναι.
δηλαδη η μια σελιδα του msoffice word επιανε μιαμιση με 2 στο libreoffice.με αποτελεσμα να μην μπορεσω να το επεξεργαστω και ανοιξα pc me msoffice αναγκαστικα.

επισεις οταν πηγα να αριθμησω τις σελιδες δεν μπορουσα να το κανω να ξεκιναει απο την δευτερη σελιδα.δηλαδη το ο αριθμος 1 να ηταν στην δευτερη και στην πρωτη να μην εχει τιποτα.ουτε μηδεν γιατι μετα απο προσπαθεια που εβγαλα μια ακρη εβγαζε στην πρωτη, το μηδεν που παλι δεν το ηθελα.

και εννοειτε πως δεν ειχε αυτοματη διορθωση στις λεξεις που γραφω λαθος.και δεν ξερω πως να το διορθωσω.

για αυτο ρωταω αν μπορω το msoffice να το εγκαταστησω σε linux kai malista se arch ωστε να μην χρειαστει να ξανακανω ποτε φορματ.(σε ubuntu dokimasa kai epaize.)

ξερω σας κουρασα αλλα επιτελους θελω να βγαλω μια ακρη γιατι κουραστηκα και εγω.
ευχαριστω προκαταβολικα.
  Απάντηση
Εγώ το έχω εγκαταστήσει σε ubuntu και το ανοίγω κανονικά όποτε θέλω. Βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο η έκδοση. Εμένα έγραφε στο CD που μου δώσανε "Μς όφις 2007". Όχι πλαυονλίνουξ. Κανονικά, με wine.
  Απάντηση
ναι σε ubuntu παιζει κανονικα και σε mint.
se arch δεν μπορω να βγαλω ακρη.
αν εχει κανεις καμια ιδεα;;;
  Απάντηση
Δεν έχω δυστυχώς. Καμία αναβάθμιση σηκώνει το wine σου; Μήπως είναι αυτό;
  Απάντηση
Για το 2010 δεν είμαι βέβαιος, αλλά σιγουρα πιο θες το wine-tricks:
Κώδικας:
pacman -S wine winetricks wine_gecko wine-mono lib32-ncurses
και προφανώς να κάνεις και ένα 32 bit wineprefix:
Κώδικας:
WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/win32 winecfg
και μετά συνεχίζεις κανονικά.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
παιδια δεν γινετε να εγκατασταθη βγαζει συνεχεια το μηνυμα που ειπα νωριτερα.
με αυτη την εντολη τι πρεπει να κανω;;;
Κώδικας:
WINEARCH=win32 WINEPREFIX=~/win32 winecfg
την εδωσα και απλα ανοιξαν οι ρυθμισεις του wine.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Νέα εγκατάσταση Arch με plasma. Όχι Ίντερνετ Πράος 15 3.234 22.12.2016 23:20
Τελευταία Ανάρτηση: Πράος
  architect arch εγκατασταση mikeius666p 2 961 17.04.2016 14:53
Τελευταία Ανάρτηση: mikeius666p
  Εγκατάσταση Amd catalyst drivers σε Arch; [Λύθηκε] stoiximan 11 2.316 16.10.2014 12:38
Τελευταία Ανάρτηση: stoiximan
  Πως γίνεται η εγκατάσταση του Packer σε Arch; [Λύθηκε] blackm76 1 1.148 12.05.2014 01:45
Τελευταία Ανάρτηση: blackm76
  Πρόβλημα με την εγκατάσταση του arch linux. Χρήστος 3 723 21.09.2013 14:24
Τελευταία Ανάρτηση: Opanos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)