Η νέα μορφή της σελίδας
Πως σας φαίνεται η νέα μορφή του ιστότοπου;
  Απάντηση
Περιηγήθηκα λίγο στην νέα μορφή του δικτυακού τόπου, αυτό που λείπει και χρειάζεται είναι τα υπο-μενού επάνω. Δηλαδή εκεί που λέει Linux θα πρέπει να πέφτει ένα μενουδάκι που να λέει "διανομές", "εξειδικευμένες διανομές", "προγραμματισμός" και άλλα. Στα Games επίσης θα πρέπει να πέφτει πάλι μενού και να λέει "Steam Games", "Free Games" και γενικά παντού να έχει μενουδάκια στην μπάρα. Στην κεντρική σελίδα δεν με χαλάει κάτι. Είναι μάλιστα πιο επαγγελματικό το look. Εσείς τι λέτε;
  Απάντηση
Παιδιά sorry αλλά ο νέος σχεδιασμός δεν έχει καμιά σχέση με το πριν. Ήταν καλύτερο!
  Απάντηση
λιτο και απεριττο. μια χαρα. αυτα για τα μενουδακια, οπως στο παλιο, υποθετω μπορουν να μπουν και στην πορεια. μονο η λιστα με τις περιγραφες / προεπισκοπησεις των αρθρων αποκατω, ειναι λιγο ανομοιομορφη και κουραζει στο διαβασμα. θα μπορουσαν να μπουν το ενα κατω απο το αλλο οπως στο παλιο, η, να μπουν οπως ειναι και τωρα, απλα να ειναι λιγο πιο πλατιες (ας χωραει 3 σε μια σειρα αντι για 4), και τα κουτακια των περιγραφων / προπισκοπησεων να εχουν το ιδιο υψος, ωστε να ειναι πιο ομοιομορφη και συμμετρικη η σελιδα για να διαβαζεται και πιο ξεκουραστα, και να δειχνει και ακομα πιο ομορφη.

[--trollmode-on]
επισης και στο χρωμα ενω ενα θεμα. θα προτιμουσα navy bleu για φοντο και βικτωριανο μωβι στα γραμματα :lolx:rolfx:lolx:rolfx
[--trollmode-off]
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Θα μπορούσαν οι καρτέλες να γίνουν "μακρόστενες", σε μία ή δύο στήλες (κάτι σαν αυτό https://df6a.https.cdn.softlayer.net/80D...1414411590). Θα ήταν πιο ελκυστικό στο μάτι πιστεύω. Όπως είναι τώρα η σελίδα προσωπικά μου φαίνεται πολύ "ουδέτερη". Βέβαια, τα παιδιά και οι τεχνικοί γνωρίζουν καλύτερα τι είναι εφικτό και τι όχι, οπότε...
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση
Ωραία και καθαρή εμφάνιση !
Να προστεθούν οι υποκατηγορίες στο main menu όπως είπαν και τα παιδιά πιο πάνω για αρχή, για περαιτέρω διευκόλυνση στην περιήγηση.

Συνεχίστε αυτό που κάνετε, το στηρίζουμε και περιμένουμε για το τελικό αποτέλεσμα :)
  Απάντηση
Soulrain Falls, post: 16730, member: 1313 είπε κι ελάλησε:Θα μπορούσαν οι καρτέλες να γίνουν "μακρόστενες", σε μία ή δύο στήλες (κάτι σαν αυτό https://df6a.https.cdn.softlayer.net/80D...1414411590). Θα ήταν πιο ελκυστικό στο μάτι πιστεύω. Όπως είναι τώρα η σελίδα προσωπικά μου φαίνεται πολύ "ουδέτερη". Βέβαια, τα παιδιά και οι τεχνικοί γνωρίζουν καλύτερα τι είναι εφικτό και τι όχι, οπότε...
εχω την εντυπωση οτι πολυ "twiterιζει" εκεινη η σελιδα. και ετσι να μεινει για'μενα μια χαρα ειναι. απλο, λιτο και σοβαρο (να επιμεληθω καλλιτεχνικα το σημα της σελιδας?). αρκει να ειναι ομοιομορφες οι προεπισκοπησεις των αρθρων. να εχει π.χ. 3 αντι για 4 προεπισκοπησεις η καθε σειρα (λιγο πιο πλατιες για να ειναι πιο ευαναγνωστες), να εχει ας πουμε 3-4 σειρες, και το υψος στα κουτακια των προεπισκοπησεων να ειναι το ιδιο, ανεξαρτητα με το μεγεθος της περιγραφης του αρθρου. τωρα σε αρθρα με μεγαλη περιγραφη μακραινει πολυ, μπαινει στην αποκατω σειρα και "σπρωχνει" πολυ τα κατω την αποκατω προεπισκοπηση, και φαινεται ασχημο. αν παλι η περιγραφη ειναι μικρη, η αποκατω προεπισκοπηση σηκωνεται προς τα πανω, μπαινωντας στην αποπανω σειρα, και φαινεται παλι ασχημο.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Αν και δεν το χρησιμοποιώ, θεωρείς ότι το πουλάκι τυχαία επέλεξε το συγκεκριμένο στυλ που έχει; Δεν έχουν από πίσω designers και χίλια δύο άλλα; Το link μου είναι userstyle για το reddit. Στην ουσία την ίδια άποψη έχουμε, απλά εγώ λέω τα κουτάκια να γίνουν οριζόντια. Πάντως, όπως και να το κάνεις, καλά εμείς που την ξέρουμε τη σελίδα. Για νέους χρήστες, το πρώτο που "πουλάει" είναι το μάτι. Με το προαναφερθέν reddit για παράδειγμα, παρόλο που είναι εξαιρετική πλατφόρμα με πλούσιο περιεχόμενο (μακαρίτη Aaron), πολλοί "χάνονται" γιατί είναι ψιλοάθλιο σε εμφάνιση.
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση
Η ιστοσελίδα ακόμα είναι υπό κατασκευή, απλά την σηκώσαμε για τα άρθρα. Ούτε να δημοσιεύσουμε ακόμα μπορουμε, αν και θα γίνει μια προσπάθεια αργότερα.
Λείπουν πολλά, υπαρχουν αρκετά προβλήματα που πρέπει να λυθούν προηγουμένως, μα το γενικό στυλ θα είναι έτσι, λιτό και χρηστικό, χωρίς να φορτώνει τίποτα τρίτο.

Όποιος γνωρίζει καλά από Drupal και δεν φοβάται να "λερώσει τα χέρια', είναι ευπρόσδεκτος να βοηθησει, να τελειώνουμε μια ώρα αρχύτερα, επειδή αυτή την στιγμή μόνο ένας άνθρωπος ασχολείται.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
constantinos, post: 16735, member: 6 είπε κι ελάλησε:Η ιστοσελίδα ακόμα είναι υπό κατασκευή, απλά την σηκώσαμε για τα άρθρα. Ούτε να δημοσιεύσουμε ακόμα μπορουμε, αν και θα γίνει μια προσπάθεια αργότερα.
Λείπουν πολλά, υπαρχουν αρκετά προβλήματα που πρέπει να λυθούν προηγουμένως, μα το γενικό στυλ θα είναι έτσι, λιτό και χρηστικό, χωρίς να φορτώνει τίποτα τρίτο.

Όποιος γνωρίζει καλά από Drupal και δεν φοβάται να "λερώσει τα χέρια', είναι ευπρόσδεκτος να βοηθησει, να τελειώνουμε μια ώρα αρχύτερα, επειδή αυτή την στιγμή μόνο ένας άνθρωπος ασχολείται.

εγω που δεν ξερω απο drupal, μπορω να προσπαθησω να φιλοτεχνησω ενα σημα για τη σελιδα και ενα favicon? οχι μην ανησυχειτε, δεν θα τα κανω ματωμενα και να γκοθιζουν, οπως στην υπογραφη μου και το αβαταρ μου. προφανως οχι.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Μια ιδεα για τα Comments της Σελιδας του osarena... georgezaf 12 1.854 12.11.2013 13:28
Τελευταία Ανάρτηση: Maria Afentouli

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)