Root στο HTC Desire .
Καλησπερα στο forum. Θα ηθελα την βοηθεια για να κανω το " περιβοητο " root στην συσκευη μου που ειναι το HTC Desire . Tο εχω κανει προσφατα την official αναβαθμιση που παρειχε η HTC την κουτσουρεμενη 2.3.3 και αν καποιος εχει καποια ιδεα ή προταση ή έχει καταφερει να κανει root την συγκεκριμενη εκδοση , θα ηθελα την βοηθεια του. Αν οχι ξερει καποιος αν μπορω απλα να " γυρισω " πισω στην froyo 2.2 απλα κατεβαζωντας την official rom και περνωντας την μεσω του HTC Sync ή πρεπει να γινει καπως αλλιως . Ολα αυτα βεβαια για να ξεκινησω και εγω να δοκιμαζω τις διαφορες rom που υπαρχουν , ευχαριστω καθε βοηθεια ευπροσδεκτη
  Απάντηση
Καλησπέρα. Το unrevoked στην περίπτωσή σου δε θα βοηθήσει και είναι η πιο απλή διαδικασία (Κρίμα!). Δοκίμασέ το όμως, το πολύ πολύ να σου πει οτι δεν μπορείς να το κάνεις.Εδώ: https://old.osarena.net/2010/11/ti-.....droid , θα βρεις ότι χρειάζεσαι. Ρίξε ένα διάβασμα και κάνε δοκιμές. Ακολούθησε όμως σωστά τα βήματα. Επίσης μπορείς να δοκιμάσεις να περάσεις την αυθεντική FroYo της HTC κατεβάζοντάς την από εδώ: https://shipped-roms.com/index......odel=Bravo αλλά μόνο σε υπολογιστή με Windows! Αργότερα μπορούμε να συζητήσουμε και ποιες ROM αξίζουν για να φορέσεις.
  Απάντηση
Καλημερα,                  καταρχαν ευχαριστω για την αμεση απαντηση στο θεμα , αν κατεφερω να περασω την official rom για 2.2 της HTC θα μπορεσει να λειτουργησω το unrevoked ;
  Απάντηση
Νομίζω πως ναι καθώς τα update της HTC περιέχουν και update του πυρήνα αλλά και του baseband.Άρα θα επιστρέψεις συνολικά στην πρότερη κατάσταση που ήσουν.
  Απάντηση
Καλησπερα,

μετα απο πολυ αναζητηση στο Internet και διαβασμα πολλων οδηγων κατεληξα με την βοηθεια της revolutionary να κανω S-Off το κινητο και μετα root .
Επειτα αποφασισα η παρθενικη rom που θα δοκιμασω ειναι η Oxygen 2.3.2 και στην εγκατασταση της με βοηθησε απιστευτα ο οδηγος που εχει ανεβασει το osarena στο youtube που ειναι σαν το αλβαβηταρι για οποιον δεν εχει ξαναεγκαταστησει νεα rom στο desire του.
Καταπληκτικη δουλεια , συνεχιστε να κανετε τοση μεγαλη προσπαθεια για την βοηθεια των noobs οπως εμενα !

Υ.Γ. Εχει καποιος να μου προτεινει καποια rom προς εγκατασταση η οποια να μην απαιτει εγκατασταση στην Sd ;
  Απάντηση
Χαίρομαι που σε βοήθησε το βίντεο!

Υ.Γ. Τι εννοείς; Καμία ROM δεν εγκαθιστάται στην sd. Όλες στη NAND memory του κινητού σου μπαινουν.
  Απάντηση
Λάθος διατύπωση δική μου.
Αυτο που εννοουσα ειναι οτι καποιες rom επειδη ειναι μεγαλες σε ογκο χρειαζεται να κανουμε "χωρο" με partitions στην καρτα μνημης για να εγκτασταθουν , πως μπορω να ξεχωριζω ποιες το απαιτουν και ποιες οχι.
Και κάτι τελευταίο αν δεν έχω κουράσει , το αρχείο το zip στην κάρτα μνήμης μου αντέγραψα την rom όταν την κατέβασα πρέπει να υπάρχει ή μπορώ και να την διαγράψω ;
  Απάντηση
Μόνο αν το διευκρινίζει ο δημιουργός μπορείς να εξακριβώσεις αν είναι πολύ μεγάλη η ROM.
Στην περίπτωσή σου (Desire), τα πράγματα είναι απλά: Βάζεις Oxygen που είναι καθαρό και γρήγορο Android, ή Cyanogen με μερικά extra.

Επίσης, αφού φλασάρεις τη ROM μπορείς να το σβήσεις το update από την sd σου.
  Απάντηση
Καλησπερα παιδια. Μολις εγινα μελος εδω και θα ηθελα μια μικρη βοηθεια απο καποιον που γνωριζει καλυτερα απο εμενα. Ειμαι κατοχος ενος htc desire s και οταν το αγορασα ηταν εις γνωση μου οτι το τηλεφωνο ηταν παραεισαγωγης απο Ιταλια. Στην αρχη ειχε ελληνικη γλωσσα, οταν ομως εκανα ενα format η ελληνικη γλωσσα χαθηκε. Ομως δυστηχως δε καταλαβαινω πολλα απο MUI και Root και ολα αυτα με εχουν μπερδεψει λιγο αν και ειμαι αρκετα καλος χρηστης υπολογιστη. Βασικα εγω δε θελω να κανω κατι αλλο απο το να βαλω λειτπουργικο με ελληνικα, γιατι θελω να το πουλησω το κινητο. Αν μπορει καποιος να μου πει τι πρεπει να κανω θα του ειμαι ευγνομων... ευχαριστω
  Απάντηση
Καλημέρα,
Δεν έχει ελληνικά ή δεν έχει ελληνικό πληκτρολόγιο;
Σε ρωτάω γιατί όλα τα Android έχουν ελληνικό μενού αλλά μερικά δεν έχουν πληκτρολόγιο.
Αν μπορείς πες μας και την έκδοση Android που έχεις. Γράφει απλά νούμερα ή γράφει και κάτι άλλο; (Μενού > Ρυθμίσεις > Σχετικά με το τηλέφωνο)
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  LG G3 ROOT datrollingface 5 1.466 10.03.2017 17:32
Τελευταία Ανάρτηση: mikeius666p
  Πως να κανω root το Turbo - X Breeze III Dima 25 15.337 04.10.2014 17:04
Τελευταία Ανάρτηση: Kostas23
  πως κάνω root το Editab 2 sat gr 8 2.451 19.06.2014 14:55
Τελευταία Ανάρτηση: samantas5855
  Πως κάνω root το ZTE E9Q??? Dimi Arap 1 1.797 29.01.2014 19:40
Τελευταία Ανάρτηση: sokel
  lenovo a820 smartphone και root xconst2 2 1.355 20.11.2013 21:07
Τελευταία Ανάρτηση: xconst2

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)