εγκατασταση remix os
γεια σας.μολις ανακαλυψα μια διανομη android την remix os που μπορεις να την εγκαταστησεις και σε υπολογιστη ειτε με στικακι ειτε με dual boot me windows.

δοκιμασα να το κανω σε στικακι και εχει κανενα 2ωρο που κολλησε στο 96% και δεν εχει τελειωσει ακομα η διαδικασια.γιατι συμβαινει αυτο;;;;τι φταιει γνωριζει κανενας;;;

κατεβασα και την σωστη αρχιτεκτονικη των 64bit γιατι τετοιος ειναι και ο επεξεργαστης μου.
  Απάντηση
Δεν την εχω δει τη συγκεκριμενη, αλλα δοκιμασε πριν την εγκατασταση να μπεις απο live mode.
Ακομα αν εισαι απο windows δοκιμασε να τη γραψεις στο στικακι με το rufus.
  Απάντηση
blackm76, post: 20708, member: 912 είπε κι ελάλησε:μολις ανακαλυψα...
Ας πρόσεχες Eek.
Τόσον καιρό που γράφουμε για την Remix, πού ήσουν; :connie
- Remix OS: Ένα Android-based λειτουργικό σύστημα για υπολογιστές
- Πώς να εγκαταστήσετε το GooglePlay στο Remix OS
- Το review του (και όχι μόνο): Chromixium - Vs - RemixOS
- και εν γένει στο tag #remixos

blackm76, post: 20708, member: 912 είπε κι ελάλησε:μολις ανακαλυψα μια διανομη android την remix os που μπορεις να την εγκαταστησεις και σε υπολογιστη ειτε με στικακι ειτε με dual boot me windows.

δοκιμασα να το κανω σε στικακι και εχει κανενα 2ωρο που κολλησε στο 96% και δεν εχει τελειωσει ακομα η διαδικασια.γιατι συμβαινει αυτο;;;;τι φταιει γνωριζει κανενας;;;

κατεβασα και την σωστη αρχιτεκτονικη των 64bit γιατι τετοιος ειναι και ο επεξεργαστης μου.
- Δοκίμασε με δισκάκι (dvd) - δες και στο άρθρο «Chromixium - Vs - RemixOS», στην ενότητα «Ξεκινώντας», εκεί που λέμε:
Παράθεση:Όσο παράξενο και να φαίνεται, ενδέχεται σε κάποιους υπολογιστές να μην τρέξει από το στικάκι αλλά να τρέξει από το δισκάκι και αντίστροφα.
- Για στικάκι, προτείνεται usb 3.0 32giga (δες και το σχόλιο του arktika 13 εδώ: Remix OS: Ένα Android-based λειτουργικό σύστημα για υπολογιστές)
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Λοιπόν δοκίμασα με DVD αλλά δεν το μπουταρε καθόλου. Μετά δοκίμασα με στικακι γιατί τελικά υπερπηδηξε το 96% ξεκίνησε να το bootari αλλά κάνει επανεκκίνηση και τελικά δεν το φορτώνει. Το μπορεί να συμβαίνει; το στικακι μου είναι 16 gb.

Θα το διαβάσω και το άρθρο που μου στείλατε για περαιτέρω λεπτομέρειες αλλά θα ήθελα και την γνώμη σας για το ποια από τις 2 διανομές είναι καλύτερη;
  Απάντηση
Και επίσης να μου πείτε αν αυτές οι 2 διανομές τελικά είναι Android
  Απάντηση
καμια λυση παιδια;;;
  Απάντηση
blackm76, post: 20715, member: 912 είπε κι ελάλησε:Και επίσης να μου πείτε αν αυτές οι 2 διανομές τελικά είναι Android
Γιατί δεν διαβάζεις τα άρθρα που τα λένε όλα;
Το Remix προφανώς κάπου σκαλώνει. Αποσύνδεσε εκτός mouse και keyboard όποια άλλη usb συσκευη έχεις.
Ίσως και να φταίει που το δεν το εχεις κάψει στην πιο αργή ταχύτητα.
Μπορεί ακόμα να μην γίνεται η δουλειά από dvd, μα να γίνει από usb.
Βασικά καλό είναι να διαβάσεις τα άρθρα, επειδή όσα ρωτάς τα λένε.
  Απάντηση
ok ευχαριστω παιδια.ρωτησα γιατι απλα δεν ειχα χρονο να τα διαβασω.με την πρωτη ευκαιρια θα τα διαβασω.ευχαριστω και παλι καλο απογευμα.
  Απάντηση
γεια σας παιδια.γραφω εδω για να μην ανοιγω καινουριο θεμα.
εκανα αυτο ακριβως που δειχνει στο βιντεο αλλα οταν κανω επανεκκινηση και κανω boot το remix os μου βγαζει τρια σφαλματα τα οποια δεν θυμαμαι τι λενε.δειτε το βιντεο.
Κώδικας:
https://www.youtube.com/watch?v=QJV2dhBoCfI
με λιγα λογια πως κανω εγκατασταση με dual boot mint cinnamon με remix os;
ειναι σωστα αυτα που δειχνει στο βιντεο η υπαρχει αλλος τροπος ;;εκανα κατι λαθος εγω;;;
  Απάντηση
παιδια μπορει να βοηθησει καποιος;;;γνωριζει κανεις τιποτα;;;
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)