[Λύθηκε]Αποτυχία αναβαθμισης του samsung nexus s σε android 4 ic s
Καλησπέραακολουθησα τις οδηγίες για την αναβαθμιση χειροκινητα γιατι δε μου ηρθε το update αυτοματα.
Ενω λοιπον ξεκινησε να την κανει κανονικα μου εγραψε installation aborted. Εχει κανεις ιδεα τι μπορει να φταιει?
  Απάντηση
Tο εχεις rootαρει;
[Εικόνα: archlinux_banner.png]
  Απάντηση
οχι, ακολουθησα τις οδηγιες απο το video μονο
  Απάντηση
Σε ποιο σημείο σταμάτησε; Μήπως θυμάσαι αν έβγαλε κάποιο μήνυμα εκείνη τη στιγμή για να καταλάβουμε τι φταίει;
  Απάντηση
[attachment=28]
  Απάντηση
Ενδέχεται να είναι κακό το zip αρχείο. Δοκίμασες να το ξανακατεβάσεις;
Μήπως είχες root στο κινητό σου; (αν και δεν έχει σημασία)
  Απάντηση
Οχι, το εψαξα να δω πως γίνεται αλλά δεν το έκανα. Το αρχείο το κατεβασα 2 φορές κ μάλιστα την δεύτερη δε το μετονομασα σε update.zip το άφησα όπως ήταν, αλλά πάλι το ίδιο έγινε.
  Απάντηση
Περίεργο. Η διαδικασία είναι κλασική. Δεν έχει κάτι ιδιαίτερο.
Δοκίμασε να έχεις πάνω από 60% μπαταρία και τον "Εντοπισμό σφαλμάτων" ενεργοποιημένο.

Είναι οι τελευταίες μου λύσεις...
  Απάντηση
Κάπου εκεί είχα 64% αν δεν κάνω λάθος αλλά θα το φορτίσω κ θα ξαναδοκιμάσω. Σ'ευχαριστώ παντως ;)
  Απάντηση
Θα σου πρότεινα να κάνεις Wipe Data/Wipe Cache. Αυτό γίνετε γίνεται από το menu ΠΡΙΝ το update. Έχει επιλογή ξεχωριστή και για τα δύο. Οπότε το κάνεις αυτό και ξαναδοκίμασε.
Almost a whisper...
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  samsung nexus s: Πως να το "πειράξω"? [Λύθηκε] JOMIX 4 961 01.05.2013 14:35
Τελευταία Ανάρτηση: jimkapsoulis
  Εγκατάσταση Android σε κινέζικο κινητό (Λύθηκε) orestis 5 1.775 05.04.2013 11:42
Τελευταία Ανάρτηση: geothe
  καποιες αποριες-ερωτησεις για το android 4.0.4 σε sony xperia tipo [Λύθηκε] antonio 9 2.251 18.10.2012 12:21
Τελευταία Ανάρτηση: antonio
  android 4 χωρις υποστήριξη ελληνικών [Λύθηκε] lamaison 5 4.113 14.10.2012 19:33
Τελευταία Ανάρτηση: Gr_Soul
  Downgrade android 2.3 to froyo 2.2 (Λύθηκε) cspirop 15 1.726 22.08.2011 15:28
Τελευταία Ανάρτηση: Gr_Soul

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)