Δυτική κυριαρχία - πολιτισμός game over;
Χμμμ... Το asinoro μου θυμιζει τον Τραιανου.. Εχει γουστο...
  Απάντηση
Παράθεση:
orthologistis, post: 23118, member: 1751 είπε κι ελάλησε:Χμμμ... Το asinoro μου θυμιζει τον Τραιανου.. Εχει γουστο...
Δεν είμαι κανένας Τραιανου υπήρξα ως panpan στο linuxmint.gr και πουθενά αλλού. Ενδιαφέρον έχει πάντως να μας πεις τι σου θυμίζει.
  Απάντηση
Ένα εξαιρετικό ντοκιμαντέρ Αυστραλιανής παραγωγής για τον τελευταίο αυτοκράτορα της Κίνας με σπάνιο αυθεντικό οπτικοακουστικό υλικό. Όταν επέστρεφε στην Κίνα, αφού ζητήθηκε από την σοβιετική ένωση όπου φυλασσόταν ως αιχμάλωτος πολέμου, περίμενε να τον εκτελέσουν όπως κάνανε σε όλους τους προηγούμενους αυτοκράτορες στην Κίνα. Αντί αυτού οι κομουνιστές τον αναμόρφωσαν σε 10 χρόνια αναμορφωτήριο, όταν αποφοίτησε του δώσανε πιστοποιητικό αναμόρφωσης, έγινε ελεύθερος πολίτης με δικαίωμα ψήφου μέλος της κεντρικής επιτροπής του κόμματος για να ταξιδεύει και να βλέπει τις εξελίξεις που διαδραματίζονταν στην χώρα. Και όλα αυτά όταν στην προηγούμενη ζωή του ως αυτοκράτορας πρόδωσε την χώρα του και συνεργάστηκε με τους εχθρούς Ιάπωνες.

Το ντοκιμαντέρ είναι στα Αγγλικά.

Απάντηση
Ρε μπας κι έχεις φάει φλασιά με τις Κινέζες τελευταία;

[Εικόνα: shopping_district_01.jpg]
  Απάντηση
Δεν έχω φάει φλασιά με τις Κινέζες αλλά με τους Κινέζους που έχουν βαλθεί να κατακτήσουν τον κόσμο με τον δικό τους αναίμακτο μέχρι στιγμής τρόπο. Ωραίο το μωρό και η φώτο, για δείτε κάτι και βάλτε το μυαλό σας να δουλέψει.
Αυτό είναι από επίσημο πρακτορείο ειδήσεων της Κινεζικής κυβέρνησης και στοιχεία που κανένα κανάλι, ιστότοπος δεν σας τα λέει, πιθανόν γιατί δεν τα ξέρουν.
Βλέπετε πουθενά United Kingdom – Ηνωμένο Βασίλειο; η μήπως την Πορτογαλία; στη Ευρώπη όπως οι Κινέζοι την βλέπουνε; Όμως υπάρχουν Τουρκία, Καζακστάν, Γεωργία.
Έχετε την εντύπωση ότι οι Αμερικάνοι, Βρετανοί θα αφήσουν την Ελλάδα, Κύπρο και γενικά την ηγεμονία τους αμαχητί;

.xinhuanet.com/english/europe/

Παράθεση:
[Εικόνα: 9k=]
International Orgnizations in Europe

[Εικόνα: 9k=]
[Εικόνα: Z]
[Εικόνα: 2Q==]
[Εικόνα: 2Q==]

COUNTRY PROFILES

[Εικόνα: data:]
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Ηλεκτρονικό χρήμα, ολοκληρωτικός έλεγχος και κυριαρχία Gianna 0 1.590 04.01.2016 18:13
Τελευταία Ανάρτηση: Gianna
  Game Of Codes: Μια... Java παρωδία του Game Of Thrones constantinos 0 668 29.08.2014 19:16
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)