Πραξικόπημα στο linuxmint.gr
debianass, post: 21464, member: 1803 είπε κι ελάλησε:@ panpan
Μάλλον δε σε έχουν πάρει χαμπάρι εδώ, κάνε το κορόιδο γιατί ο καιρός γαρ εγγύς που λέγανε κι οι γεροντάδες.

Με τις απειλές και τις διαγραφές είδες που κατέληξε το linuxmint.gr.
  Απάντηση
Ρε συ panpan εχεις καταλαβει τον λογο που διαγραφτηκες απο το φορουμ, η πιστευεις ακομα οτι εισαι θυμα συνομοσιας?
Ειχες spammarei ολο το φορουμ με ασχετα πραγματα, με τον τελσα, κατι με τα νεφος το 2015 που ειχες πει σε ασχετο τοπικ, τρολλαρες με τον ονομα kkalos και ελεγες για στρατηγους και πλωρωμενους admins απο την canonical στο τοπικ για την ψηφοφορια, για να μην πω πως αντι να βοηθουσες μπερεδυες τους χρηστες για επρεπε σωνει και καλα να φανεις εσυ οτι τον βοηθησες....τι παιζει με την παρτη σου?
  Απάντηση
@ constantinos
Ενδιαφέροντα όλα αυτά αλλά λίγο άσχετα με το θέμα. Ο Τριανταφύλλου επιδεικνύει μια συμπεριφορά, αυτή που φαίνεται καθαρά στο φόρουμ του linuxmint.gr.
Το πως ξεκίνησε, τι χαρακτήρας ήταν και τι γνωριμίες έχει θάπρεπε νάναι εντελώς άσχετο με την κουβέντα αυτή ή τουλάχιστον να παίζουν το ρόλο που τους αναλογεί απέναντι στη συμπεριφορά που επέδειξε στην κοινότητα.
Και ο Μπενίτο Μουσολίνι από μαχητικός συνδικαλιστής ξεκίνησε αλλά δεν ήταν η συνδικαλιστική του δράση ο λόγος που κατέληξε κρεμασμένος ανάποδα σε μια πλατεία.
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
@ constantinos
Ενδιαφέροντα όλα αυτά αλλά λίγο άσχετα με το θέμα. Ο Τριανταφύλλου επιδεικνύει μια συμπεριφορά, αυτή που φαίνεται καθαρά στο φόρουμ του linuxmint.gr.
Το πως ξεκίνησε, τι χαρακτήρας ήταν και τι γνωριμίες έχει θάπρεπε νάναι εντελώς άσχετο με την κουβέντα αυτή ή τουλάχιστον να παίζουν το ρόλο που τους αναλογεί απέναντι στη συμπεριφορά που επέδειξε στην κοινότητα.
Και ο Μπενίτο Μουσολίνι από μαχητικός συνδικαλιστής ξεκίνησε αλλά δεν ήταν η συνδικαλιστική του δράση ο λόγος που κατέληξε κρεμασμένος ανάποδα σε μια πλατεία.
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
https://linuxmint.gr/index.php/topic,401...7#msg33517
Εδώ υπάρχει μια λίστα πραγμάτων που απλά δεν μπορούν να γίνουν μέσα από κάποιο admin panel. Επειδή το κείμενο είναι και μεγάλο (και αρκετά φορτισμένο) οπότε δεν θα το επαναλάβω εδώ. Αυτό ελπίζω να απαντάει στα τεχνικά. Ελπίζω τουλάχιστον γιατί μετά από αυτό δεν υπήρξε καμία επικοινωνία η αντίλογος. Τουλάχιστον μέχρι την τελευταία στιγμή όπου μας ανακοινώθηκε ότι η προσπάθεια μας για μια "δημοκρατική" λήψη απόφασης ήταν "παράνομη".

Με κανέναν από τους εμπλεκόμενους στην δημιουργία της "κοινότητας" δεν είχα ποτέ την παραμικρή επαφή. Κατ' αρχάς αυτό ήταν αδύνατον μιας και ήταν απλά απόντες. Και είμαι εδώ να "απολογούμαι" γιατί δεν ανέχτηκα άλλο ένα παγιωμένο καθεστώς, και που δεν είχα και καμία ευθύνη για την δημιουργία του.

Και βλέπω να δικαιολογούνται συμπεριφορές και να αναζητούνται δικαιολογίες γιατί "το είδα μια φορά και δεν μου φάνηκε πονηρός". Μου θυμίζει λίγο την ιστορία με την τυφλή κοπέλα και τον οδηγό του λεωφορείου που κάλεσε την αστυνομία για τον σκύλο οδηγό της. Τελικά τα πάντα είναι θέμα γνωριμιών. Τι και αν γράφεις τα πάντα στα @@ σου, τι και αν κάνεις ζημία σε μια κοινότητα, τι και αν αγνοείς ανοικτές διαδικασίες, που δεν νομίζω ότι έχουν επιχειρηθεί ξανά στην Ελλάδα τουλάχιστον. Και θεωρείς και φυσιολογικό κάποιος να έχει στην ιδιοκτησία του μια κοινότητα και να αγνοεί διαδικασία και εκλογές.

Το θέμα είναι πάντα τα "άτομα" και τα "πηγαδάκια". Ω τι ύψος σκέψεως πολιτικής.
  Απάντηση
https://linuxmint.gr/index.php/topic,401...7#msg33517
Εδώ υπάρχει μια λίστα πραγμάτων που απλά δεν μπορούν να γίνουν μέσα από κάποιο admin panel. Επειδή το κείμενο είναι και μεγάλο (και αρκετά φορτισμένο) οπότε δεν θα το επαναλάβω εδώ. Αυτό ελπίζω να απαντάει στα τεχνικά. Ελπίζω τουλάχιστον γιατί μετά από αυτό δεν υπήρξε καμία επικοινωνία η αντίλογος. Τουλάχιστον μέχρι την τελευταία στιγμή όπου μας ανακοινώθηκε ότι η προσπάθεια μας για μια "δημοκρατική" λήψη απόφασης ήταν "παράνομη".

Με κανέναν από τους εμπλεκόμενους στην δημιουργία της "κοινότητας" δεν είχα ποτέ την παραμικρή επαφή. Κατ' αρχάς αυτό ήταν αδύνατον μιας και ήταν απλά απόντες. Και είμαι εδώ να "απολογούμαι" γιατί δεν ανέχτηκα άλλο ένα παγιωμένο καθεστώς, και που δεν είχα και καμία ευθύνη για την δημιουργία του.

Και βλέπω να δικαιολογούνται συμπεριφορές και να αναζητούνται δικαιολογίες γιατί "το είδα μια φορά και δεν μου φάνηκε πονηρός". Μου θυμίζει λίγο την ιστορία με την τυφλή κοπέλα και τον οδηγό του λεωφορείου που κάλεσε την αστυνομία για τον σκύλο οδηγό της. Τελικά τα πάντα είναι θέμα γνωριμιών. Τι και αν γράφεις τα πάντα στα @@ σου, τι και αν κάνεις ζημία σε μια κοινότητα, τι και αν αγνοείς ανοικτές διαδικασίες, που δεν νομίζω ότι έχουν επιχειρηθεί ξανά στην Ελλάδα τουλάχιστον. Και θεωρείς και φυσιολογικό κάποιος να έχει στην ιδιοκτησία του μια κοινότητα και να αγνοεί διαδικασία και εκλογές.

Το θέμα είναι πάντα τα "άτομα" και τα "πηγαδάκια". Ω τι ύψος σκέψεως πολιτικής.
  Απάντηση
Παράθεση:
Constantine, post: 21473, member: 462 είπε κι ελάλησε:Ρε συ panpan εχεις καταλαβει τον λογο που διαγραφτηκες απο το φορουμ, η πιστευεις ακομα οτι εισαι θυμα συνομοσιας?
Ειχες spammarei ολο το φορουμ με ασχετα πραγματα, με τον τελσα, κατι με τα ποσοστα νεφους το 2015 που ειχες πει σε ασχετο τοπικ, τρολλαρες με τον ονομα kkalos και ελεγες για στρατηγους και πλωρωμενους admins απο την canonical στο τοπικ για την ψηφοφορια, για να μην πω πως αντι να βοηθουσες μπερεδυες τους χρηστες για επρεπε σωνει και καλα να φανεις εσυ οτι τον βοηθησες....τι παιζει με την παρτη σου?

Με αυτό το σκεπτικό ποια θέματα θα δημοσιοποιούνται και πόσα μάλλον για ιερά εξέταση μοιάζει. Φανταστείτε να είσαστε διαχειριστές στο osarena πόσους χρήστες θα είχατε διαγράψει γιατί δεν σας αρέσουν τα θέματα που δημοσιεύουν δεν χρειάζεται να αναφέρω ονόματα. Ρίξτε μια ματιά σε όλα τα πρόσφατα θέματα του osarena.
  Απάντηση
Καλε μου ανθρωπε.. το φορουμ του μιντ μιλαει καθαρα για τεχνικα θεματα του μιντ αντε και παραπλησιων διανομων..δεν ειναι το blog το καθενος να ανεβαζει οτι θελει και οπου θελει..αχ δεν μπορω να βρω εκεινο το επικο με το νεφος που ανεβασες σε ακυρο τοπικ
  Απάντηση
Δεν έχω το δικαίωμα να κρίνω αν εσείς επιθυμείτε η όχι δημοσιεύσεις σαν τις παρακάτω
http://unrecoverable-link/Πως-θα-γίνει-η...άδας.5086/
http://unrecoverable-link/%CE%94%CF%85%C...over.5162/
Είναι αποκλειστικά στην δική σας αρμοδιότητα και ουδείς τρίτος δικαιούται να το κρίνει. Τα τις χιλιάσετε
  Απάντηση
Παράθεση:
Constantine, post: 21480, member: 462 είπε κι ελάλησε:Καλε μου ανθρωπε.. το φορουμ του μιντ μιλαει καθαρα για τεχνικα θεματα του μιντ αντε και παραπλησιων διανομων..δεν ειναι το blog το καθενος να ανεβαζει οτι θελει και οπου θελει..αχ δεν μπορω να βρω εκεινο το επικο με τα ποσοστα νεφους που ανεβασες σε ακυρο τοπικ
Και μουσική ακούει το φόρουμ, και για χιούμορ κάνει λόγο και πολιτικές τοποθετήσεις στο παρελθόν από τον jidan κλπ.
Εάν θέλατε να το κάνετε τεχνικό φόρουμ ας το είχατε κάνει από την αρχή.
Λοιπόν με το καλό όταν ξεκινήσετε το καινούργιο φόρουμ να το κάνετε όπως εσείς θέλετε.
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)