Ανακοινώσεις σχετικά με τις εξελίξεις της Κοινότητας του Linux Mint
Αφού στο προηγούμενο thread το πράγμα ξέφυγε και δεν βγαίνει άκρη, στο παρόν νήμα, θα μπορούν οι εμπλεκόμενες πλευρές να βάζουν οποιαδήποτε νέα εξέλιξη.

ΣΗΜΕΙΩΣΗ: Όταν λέμε "εμπλεκόμενες πλευρές", εννοούμε, τους:
talos2
giorgostriant
ashurbanipal
debianass

και οποιονδήποτε άλλον υποδειχτεί από αυτούς.

ΔΕΝ είναι χώρος συζήτησης, παράθεσης και διαφωνιών, μα απλή αναφορά των εξελίξεων.

Όποια άλλη παρέμβαση θα κρύβεται από την δημόσια θέα.

Τα υπόλοιπα, μπορείτε να τα συνεχίσετε στο προηγούμενο νήμα, όπως και αν ονομάζεται πλέον αυτό που

γίνεται εκεί.

Ο καθένας και καθεμία, έχει το δικαίωμα να ανοίξει, αν θέλει, νέο thread. Δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα σε αυτό.

EDIT 17/5/18:43:
Κατόπιν των άτοπων συκοφαντιών του debainass και δεχόμενοι, όπως λέει, πως αποτελεί μέρος τους διαδικαστικού συνόλου της κοινότητας, προστέθηκε και αυτός.
My name is El Administrador, and I am your God.
  Απάντηση
Αναγνωρίζω πως έχω κάνει λάθη όπως και όλοι μας όπως και ο καθένας έχει κάποιο δίκαιο από την πλευρά του. Το μεγαλύτερο μου λάθος είναι πως για περίπου 1 χρόνο δεν συμμετείχα ενεργά στην κοινότητα για επαγγελματικούς και προσωπικούς λόγους χωρίς να αφήσω όμως την συντήρηση του. Ζητώ συγνώμη για αυτό αλλά πλέον είμαι εδώ για να συμμετέχω και να εξελίξουμε την κοινότητα όλοι μαζί.
Για αυτό έχω να προτείνω μια εναλλακτική πρόταση.
Άσχετα με τις διαφωνιες που εχουμε προσωπικά με τον talos, άσχετα με το ότι διαφωνώ μαζί του σε πολλά τεχνικά θέματα τον θεωρώ τον μόνο που μπορώ να συνεργαστώ τεχνικά και να βάλουμε στην ακρη τις διαφορές μας.Το ίδιο ισχύει και για τον versys.
Η εναλλακτική πρόταση μου ειναι η εξής.
Εγώ και ο talos και ο versys(αν το επιθυμεί) για αρχή admin του forum αλλά και με κωδικούς cpanel πρόσβαση σε όλα δηλαδή . Αλλά θα υπογράψουμε όλοι ένα συμφωνητικό διαδικτυακό πως κανείς μας δεν θα μεταφέρει το φορουμ, κανείς μας δεν θα κάνει κάποια τεχνική αλλαγή χωρίς την σύμφωνη γνώμη του άλλου.. δηλαδή μια αμοιβαία συνεργασία που είμαι πρόθυμος αν είναι και οι υπόλοιποι να παραμερισουμε για αυτό τις διαφορές μας. Μελλοντικά θα δούμε πως θα εμπλουτίσουμε την διαχειριστικη ομαδα με νεα μελη.. σίγουρα οχι με jdan και assurbanipal.
https://linuxmint.gr/index.php/topic,401...2#msg34132
  Απάντηση
Στο βαθμό που δεν είμαι παρά απλό μέλος της κοινότητας linuxmint δε ζήτησα να προστεθώ εγώ στη συζήτηση αλλά να μην αποκλείονται οι υπόλοιποι χρήστες linuxmint.
Η κοινότητα linux δεν είναι έρμαιο παραγοντισμού, από τη στιγμή που δεν έχει ορίσει εκπροσώπους μέσα από συλλογικές διαδικασίες, όλοι μα όλοι δεν εκπροσωπούμε άλλον εκτός από τον εαυτό μας.

Ας κρίνουν οι χρήστες μόνοι τους ποιός συκοφαντεί ποιόν.
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Drupal: Συνάντηση κοινότητας Θεσσαλονίκης constantinos 0 1.210 18.02.2016 02:41
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos
  Επιτυχής επανεπιβεβαίωση της ελληνικής κοινότητας Ubuntu από το LoCo c Hellena 0 827 07.08.2014 19:30
Τελευταία Ανάρτηση: Hellena
  5η συνάντηση κοινότητας Drupal Θεσσσαλονίκης και Βορείου Ελλάδος apache 0 609 17.04.2013 16:18
Τελευταία Ανάρτηση: apache
  Παρουσίαση της Διανομής Linux Mint 07/04/2013 greeklug 0 552 04.04.2013 20:43
Τελευταία Ανάρτηση: greeklug
  1η ετήσια συνάντηση Κοινότητας Ελ.Λογισμικού ΕΜΠ apache 0 489 12.10.2012 15:20
Τελευταία Ανάρτηση: apache

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)