To βραχιόλι e-πορτοφόλι οι ΕΛ και το Χάραγμα
asinoro, post: 22659, member: 1760 είπε κι ελάλησε:Ίσα ίσα, εάν ο λόγος σου και τα επιχειρήματα σου είναι ισχυρά θα τα αποδομήσεις τα χαζά, εάν είναι όμως χαζά τα επιχειρήματά σου τότε θα τα ισχυροποιήσεις αυτά που γράφω.

Λογικό επιχείρημα δεν νομίζεις;
Είναι το πιο λογικό πράγμα που έχεις γράψει τις τελευταίες μέρες. Αν θέλεις όμως, απάντησέ μου στην εξής ερώτηση: αυτά που γράφω εδώ δεν είναι επιχειρήματα αλλά θα είναι αν τα γράψω σε άλλο νήμα; Μήπως τυχόν, αντί για επιχειρήματα, απαντάω με κάτι σαν "πωπω τι γράφει αυτός";

Εγώ νομίζω ότι και κανονικά σου απαντάω, και σαφέστατα δήλωσα τα σημεία που θεωρώ βλακείες (και με bullet points μάλιστα).
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση
Παράθεση:
Soulrain Falls, post: 22661, member: 1313 είπε κι ελάλησε:Είναι το πιο λογικό πράγμα που έχεις γράψει τις τελευταίες μέρες. Αν θέλεις όμως, απάντησέ μου στην εξής ερώτηση: αυτά που γράφω εδώ δεν είναι επιχειρήματα αλλά θα είναι αν τα γράψω σε άλλο νήμα; Μήπως τυχόν, αντί για επιχειρήματα, απαντάω με κάτι σαν "πωπω τι γράφει αυτός";

Εγώ νομίζω ότι και κανονικά σου απαντάω, και σαφέστατα δήλωσα τα σημεία που θεωρώ βλακείες (και με bullet points μάλιστα).
Αυτά που έχεις να πεις ως κριτική κάντα στο συγκεκριμένο θέμα που θεωρείς χαζό, εκεί οι φίλοι και οι φίλες θα βλέπουν όλες τις τοποθετήσεις μαζεμένες και θα είναι πιο εύκολο να σχηματίσουν άποψη και να βγάλουν κάποιο συμπέρασμα. Να απαντά κάποιος για ένα θέμα σε άλλο θέμα το θεωρώ άστοχο και χαοτικό.

Απάντηση
@asinoro, εμένα όμως μου φαίνεται πως πέφτεις σε μια πολύ βασική αντίφαση.
Από την μια καταγγείλεις τον εβραιομασωνοσιωνισμό και από την άλλη χρησιμοποιείς τα εργαλεία του.
Μπορείς να μας το εξηγήσεις γιατί το κάνεις;
Για αυτό λέω:
http://unrecoverable-link/Οι-Αρχαίοι-Αιγ...οβαρά.3174
Η ζωή μας είναι άσκοπα λαχανητά σε κανονισμένες απεργίες ρουφιάνους και περιπολικά.
  Απάντηση
asinoro, post: 22662, member: 1760 είπε κι ελάλησε:Αυτά που έχεις να πεις ως κριτική κάντα στο συγκεκριμένο θέμα που θεωρείς χαζό, εκεί οι φίλοι και οι φίλες θα βλέπουν όλες τις τοποθετήσεις μαζεμένες και θα είναι πιο εύκολο να σχηματίσουν άποψη και να βγάλουν κάποιο συμπέρασμα. Να απαντά κάποιος για ένα θέμα σε άλλο θέμα το θεωρώ άστοχο και χαοτικό.

Σου είπα, από πλευράς μου δεν επιθυμώ να ενισχύσω τις εμφανίσεις των συγκεκριμένων νημάτων. Ακόμα κι αυτό που έγραψα τώρα, το διαβάζει κόσμος και θα με κρίνει.

Χαοτικό είναι να ανοίγεις ένα θέμα, να μη συγκεντρώνει ενδιαφέρον, και να ανοίγεις άλλα παραπλήσια, ενίοτε και ταυτόχρονα. Χαοτικό είναι να γράφεις με ασύνδετες προτάσεις, με συνεχόμενα συνώνυμα και να πηδάς από το ένα νόημα στο άλλο, μέσα στην ίδια ανάρτηση. Χαοτικό είναι να μην παρουσιάζεις στοιχεία γι' αυτά που ισχυρίζεσαι. Χαοτικό είναι οι μισές αναρτήσεις σου να έχουν διαφορετική γραμματοσειρά και μέγεθος από τις άλλες μισές. Χαοτικό είναι να σου κάνουν ερωτήσεις, να μην απαντάς και να ποστάρεις άλλη ανάρτηση στο ίδιο θέμα όπου σου έγινε η ερώτηση.

Από 'κει και πέρα, γνωρίζεις ότι σε άλλο θέμα υπερασπίστηκα το δικαίωμά σου να γράφεις ό,τι θέλεις. Μπορεί επίσης να διαβάζει όποιος θέλει αυτά που γράφεις και να σου απαντάει όπου θέλει. Ή να μη σου απαντάει καθόλου. Μπορείς κι εσύ να απαντάς ή να μην απαντάς όπου θέλεις.

Ακολουθεί προηγούμενη απάντηση, που περιέχει τα bullet points με τις τοποθετήσεις μου. Έχεις κάθε δικαίωμα να απαντήσεις ή να μην απαντήσεις όπου θέλεις. Σου έχουν γίνει επίσης ερωτήσεις και από άλλα άτομα:

Παράθεση:Από πού θέλεις να ξεκινήσω;
  • Μας τσαμπουνάς για «αναλύσεις» που "το osarena θα έχει να το λέει στο μέλλον, ότι μόνο σε αυτό πρωτο έγινε" αλλά αναλύσεις δε βλέπουμε. Όχι, το να λες αυτά που λένε οι μπαρμπάδες στα καφενεία, οι Βελόπουλοι και οι διάφοροι τέτοιοι, δεν είναι ανάλυση. Η ανάλυση περιλαμβάνει αναφορές, τεκμηρίωση, στοιχεία, επαγγελματισμό κλπ.
  • Μας λες για το βασιλιά που έρχεται σφαίρα γιατί το δείχνουν τα γεγονότα (θα περιμένεις πολύ ακόμα) κι ότι δεν είναι τυχαία η συνέντευξη στο ΣΚΑΙ, όπου να σημειωθεί ότι ο Κοκός σκότωσε τη γλώσσα αλλά και γελοιοποιήθηκε για άλλη μια φορά. Δεν είναι τυχαία η συνέντευξη, φιλοβασιλικούς είχαμε πάντα και το θέμα πουλάει. Και τον Παττακό προέβαλαν κάποτε, θα έχουμε και Χούντα πάλι που θα ρίξει το βασιλιά; Τι λένε τα μερομήνια;
  • Αναφέρεις ότι θα αναλάβει στρατιωτικός την εξουσία, ο οποίος όχι απλά θα καλύπτεται από το Σύνταγμα αλλά θα έχει την ταυτόχρονη στήριξη Η.Π.Α. και Ρωσίας "για ένα και μόνο λόγο την αποκατάσταση της λαϊκής κυριαρχίας του Συντάγματος και των νόμων που συνάδουν με αυτό". Και δεν καταλαβαίνεις καν γιατί λες ανέκδοτα.
  • Εκφράζεις θαυμασμό για την Κίνα, χωρίς μάλλον να γνωρίζεις τι συμβαίνει στο εσωτερικό της κι ότι είναι υπόδειγμα καταπάτησης δικαιωμάτων, λογοκρισίας, καταστολής, καταδίκης αντιφρονούντων κι άλλα πολλά όμορφα. Επίσης, οι Κινέζικες εταιρείες δεν είναι «η Κίνα» αλλά ιδιωτικές επιχειρήσεις που βγάζουν κέρδος για δικό τους όφελος. Στην Κίνα είναι και εργοστάσια με δίχτυα, δε μας το είπες όμως.
  • Λες και για τον Κομφουκιανισμό και το Ταό (ότι είσαι διαβασμένος τάχα) αλλά δε μας λες ότι το αναφέρεις γιατί ο Κομφουκιανισμός αγαπούσε τους αυτοκράτορες κι ότι είναι απλά ένα παρακλάδι του Ταό, το οποίο Ταό από καταβολής του μπορεί να το ερμηνεύσει όποιος γουστάρει, όπως γουστάρει.
  • Ανοίγεις νέα νήματα στα οποία ποστάρεις και σου απαντάς μόνος σου.
  • Ο λόγος σου δεν έχει συνοχή, μερικές φράσεις δε βγάζουν νόημα στα Ελληνικά χωρίς φαντασία, στοιχεία δε βλέπουμε πουθενά αλλά αντίθετα έχεις μπόλικες παραπομπές σε sites, το περιεχόμενο των οποίων σου είπα ότι μεταφέρεις.
  • Είπες τη θαυμάσια φράση "Μπορεί και να μην είναι έτσι, αλλά κάτι μου λέει ότι έτσι είναι!", η οποία έχει τόση βαρύτητα όση το να πω εγώ ότι μπορεί και να μην είμαι ο διάδοχος του Παλαιολόγου αλλά κάτι μου λέει ότι είμαι.
Σε κάλυψα ή να συνεχίσω; Παρεμπιπτόντως, νομίζω ότι δε σου απαντάω με προσωπικό μήνυμα αλλά δημόσια. Δεν απαντάω επίσης στον εαυτό μου, σε νήμα που άνοιξα εγώ, κάτι που δείχνει ότι επιθυμώ το διάλογο.
  Απάντηση
orthologistis, post: 22643, member: 1751 είπε κι ελάλησε:Ο κλωβος Φαραντει προστατευει απο mind control των μυστικων υπηρεσιων CIA και Mossad. Εγω φοραω παντα το καπελο μου για καλο και για κακο.

[Εικόνα: 146b5e5889cd91a56f8ca2b2287a1ce2.jpg]

Δεν το φοράς καλά
[Εικόνα: 397488557_732c8923e3_o_d.jpg]
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
@ debianass
Εγώ έχω διαφορετική πληροφόρηση. Ξέρω ότι αυτό που δείχνεις είναι για να προστατεύει τους υπόλοιπους από τα καμμένα κύτταρα του ατόμου που το φοράει κι ότι η έμπνευση του δημουργού του τον χτύπησε κατακούτελα μια μέρα που ξετύλιγε ένα τοστ. Μήπως ξέρεις κάτι εσύ επ' αυτού;
  Απάντηση
Η ιστορία του καπέλου από αλουμινόχαρτο ξεκινάει από το 1717. Μια αδελφότητα αποτελούμενη από κάτι ψώνια συμπέρανε ότι οι μασόνοι τους ελέγχουν το μυαλό. Αρχισαν λοιπόν να φοράνε τέτοια αστεία καπέλα και ονομάστηκαν "τρελοκαπελάδες" (Mad Haters) όπως ο χαρακτήρας της "αλίκης στη χώρα των θαυμάτων".
https://www.wakingtimes.com/2014/04/30/h...-foil-hat/

Εκτός αυτού, έχει υπάρξει διανομή (2002) linux με το όνομα tinfoil hat linux!
Μιλάμε για μια πανάλαφρη διανομή χωρίς updates που έτρεχε από floppy disk για κρυπτογράφηση και αποθήκευση κλειδιών PGP και τέτοιες εργασίες.
https://en.wikipedia.org/wiki/Tinfoil_Hat_Linux

Αμα δεν τρολάρει έχει θέμα.
  Απάντηση
Υπάρχει (μάλλον δεν υπάρχει) τύπος που έχει γράψει εφαρμογή για linux και amiga που... καταπολεμά τον έλεγχο του εγκεφάλου!
[Εικόνα: mgxwin.gif]
[Εικόνα: mgxpsid.gif]
[Εικόνα: depsych.gif]

ΚΛΑΙΩ λέμε

https://zapatopi.net/mindguard/
  Απάντηση
Παράθεση:
Gianna, post: 22664, member: 1359 είπε κι ελάλησε:@asinoro, εμένα όμως μου φαίνεται πως πέφτεις σε μια πολύ βασική αντίφαση.
Από την μια καταγγείλεις τον εβραιομασωνοσιωνισμό και από την άλλη χρησιμοποιείς τα εργαλεία του.
Μπορείς να μας το εξηγήσεις γιατί το κάνεις;
Για αυτό λέω:
unrecoverable-link/Οι-Αρχαίοι-Αιγύπτιοι-το-linux-και-η-Εβραιομασονία-σοβαρά.3174
@Gianna
Το τι θέλεις να πεις και πιστεύεις είναι δικαίωμά σου.

εμένα όμως μου φαίνεται πως πέφτεις σε μια πολύ βασική αντίφαση.

Αυτό το συμπέρασμα ότι καταγγέλλω τον εβραιομασωνοσιωνισμό από που το έβγαλες;
  Απάντηση
orthologistis, post: 22643, member: 1751 είπε κι ελάλησε:Ο κλωβος Φαραντει προστατευει απο mind control των μυστικων υπηρεσιων CIA και Mossad. Εγω φοραω παντα το καπελο μου για καλο και για κακο.

[Εικόνα: 146b5e5889cd91a56f8ca2b2287a1ce2.jpg]
[Εικόνα: berneydidnotread.gif]
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)