Η αύξηση του Εθνικισμού στην Ευρώπη
Ναι σε καταλαβαίνω Χάρη ! Απόλυτα
  Απάντηση
[Εικόνα: mpamies_fasistes.jpg]

Ο εθνικισμός είναι ταξικό απόβλητο. Καταπολεμάται με την ταξική συνείδηση και το ταξικό μίσος των εκμεταλλευομένων. Αν σήμερα παρουσιάζει άνοδο, μεγάλο μερίδιο ευθύνης έχουν εκείνοι που διέσπασαν το ταξικό μέτωπο σε κόμματα και υποδιαστολές (όπως στη Γερμανία του μεσοπολέμου). Συχνά η πύρινη "αντι"φασιστική συνθηματολογία τους συνοδεύεται με μια εντελώς αδικαιολόγητη έλλειψη ταξικής βίας.
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
Ενώ η δική σας παλικάρι μου είναι ταξικοτατη. Καμιά ταυτότητα ζητείστε πάλι να δείτε αν είναι ασφαλίτητς όποιοςε περνάει από την πλατεία
και μετά να την πέσετε.
  Απάντηση
Ενώ εσείς που βιάζετε ανηλίκους είσαστε καλοί έτσι;
  Απάντηση
Τι μαλακία ήταν αυτό; Εγώ μιλάω συγκεκριμένα για τα πεσίματα που κάνετε σε όποιον σας έρθει. Εμείς ποιοι είμαστε που βιάζουμε ανηλίκους;
  Απάντηση
Κι εγώ συγκεκριμένα μιλάω για τους βιασμούς ανηλίκων που κάνετε. Δηλαδή "εμείς" ποιοί είμαστε που την πέφτουμε σ'αόποιον μας έρθει;
  Απάντηση
Οι αναρχικοί. Ο αντιεξουσιαστικός χώρος. Η εικόνα που έχει αποκομίσει ο κόσμος από σας. Εκτός από αυτό του Βαρουφάκη που φάνηκε γιατί το έδειξε η τηλεόραση έχουν γίνει πολλά άλλα σε άσχετους. Ποτέ σε κάποιον μεγαλοαστό βέβαια.
Νομίζετε ότι κάνετε κοινωνικό αγώνα ενώ απλώς χαριεντίζεστε με την πάρτυ σας και την αίσθηση ανωτερότητας που σας διακατέχει.
Μπορεί να είναι γενίκευση, αλλά τι να κάνουμε; Η εικόνα που μένει μία θα είναι δεν μπορεί να είναι πολλές και διακρίνει το κακλό και το ποιοτικό από το κακό. Αν διαφωνούσαν κάποιοι με την αλήτικη δράση κάποιων στα εξάρχεια θα έπρεπε να φροντίσουν να τους απομωνόσουν. Εγώ έχω δει όμως ότι αυτό που περιγράφω είναι κανόνας.
  Απάντηση
Πράος, post: 22473, member: 1459 είπε κι ελάλησε:Οι αναρχικοί. Ο αντιεξουσιαστικός χώρος. Η εικόνα που έχει αποκομίσει ο κόσμος από σας. Εκτός από αυτό του Βαρουφάκη που φάνηκε γιατί το έδειξε η τηλεόραση έχουν γίνει πολλά άλλα σε άσχετους. Ποτέ σε κάποιον μεγαλοαστό βέβαια.
Νομίζετε ότι κάνετε κοινωνικό αγώνα ενώ απλώς χαριεντίζεστε με την πάρτυ σας και την αίσθηση ανωτερότητας που σας διακατέχει.
Μπορεί να είναι γενίκευση, αλλά τι να κάνουμε; Η εικόνα που μένει μία θα είναι δεν μπορεί να είναι πολλές και διακρίνει το κακλό και το ποιοτικό από το κακό. Αν διαφωνούσαν κάποιοι με την αλήτικη δράση κάποιων στα εξάρχεια θα έπρεπε να φροντίσουν να τους απομωνόσουν. Εγώ έχω δει όμως ότι αυτό που περιγράφω είναι κανόνας.
Μηπως εισαι μπερδεμενος;
Εκτος απο κανα ποτο με την γκομενα, εχεις ερθει ποτε στα Εξαρχεια;
Εχεις γενικοτερα μετεχει σε καποιο σχημα;
Μηπως μπερεδευεις αυτους που δηλωνουν αναρχικοι, με τους αναρχικους;
Μηπως τσουβαλιαζεις;
Εχεις πραγματικα αποψη το τι συμβαινει στη πλατεια;
  Απάντηση
Πράος, post: 22473, member: 1459 είπε κι ελάλησε:Οι αναρχικοί. Ο αντιεξουσιαστικός χώρος. Η εικόνα που έχει αποκομίσει ο κόσμος από σας.
Οταν λες "ο κόσμος" εννοείς κάποιους σαν αυτούς;
[Εικόνα: ceb1cf80cebfcebbcebbcf89cebd-cebbceb1cf8...-10-13.jpg]

[Εικόνα: 1027140.jpg]

[Εικόνα: xa__1_onljoy.jpg]

Αυτούς ναι, τους βαράει αλύπητα ο αντιεξουσιαστικός χώρος.

Κατα τα άλλα, στην πλατεία (Εξαρχείων) το 90% είναι μαφιόζοι που βαράνε και άσχετους. Τελευταία χτύπησαν μάλιστα και αναρχικούς, καταληψίες του ΒΟΞ που τους έκαναν παρατήρηση επειδή μίλησαν σεξιστικά σε διερχόμενη κοπέλα, γι' αυτό οι ντόπιοι αναρχικοί τους κυνηγάνε όπου τους βρούν με όλα τα μέσα.
Μήπως τελικά σε έπιασε ο πόνος για τους νταλαβεριτζήδες;

Οπως και νάχει, δεν είμαι κάτοικος Εξαρχείων και δε με ρωτάει κανείς από τους Εξαρχειώτες για το αν θα κυνηγήσει μαφιόζους ή ασφαλίτες στην πλατεία.
Ομως είναι αρκετά ύποπτο να κατηγορείς τους αναρχικούς ότι "κυνηγάνε άσχετους για ασφαλίτες" τη στιγμή που ως γνωστό στις συγκεντρώσεις του ΠΑΜΕ όποιος δεν είναι γνωστός είναι ασφαλίτης.

Μήπως τελευταία έχεις την αίσθηση ότι καποιοι σε ψεκάζουν;
  Απάντηση
debianass, post: 22435, member: 1803 είπε κι ελάλησε:[Εικόνα: mpamies_fasistes.jpg]
ρε κουναβια, ποιος εριξε φασιστες στις μπαμιες μου? και τωρα τι θα τις κανω που δεν τρωγονται? :D:lolx:p:rolfx
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Ἕνα φάντασμα πλανιέται πάνω ἀπὸ τὴν Εὐρώπη... Αὐγουστῖνος 1 701 26.05.2014 22:23
Τελευταία Ανάρτηση: redstar

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 2 Επισκέπτης(ες)