Αναρχό-Linuxάδες από τα Lidl
Παιδιά μην βιάζεστε να κρίνεται ..... εγώ πιστεύω στον Debianass.
Είναι χαρισματικός ίσως να μας άγει εις την νίκη,υπομονή αδέλφια.
Συγ-χωρείστε τον.
Debianass εν Χριστώ αδερφέ μου εγώ σε βρίσκω αρκετά θεολογικό άτομο.

Κιπ γουόκινγκ
«Αγαπώ αυτό που είσαι και όχι εκείνο που ήθελε ο εγωισμός μου να είσαι»…
  Απάντηση
Όταν γράφουμε σε ένα ιστοχώρο ή φόρουμ να έχουμε υπόψιν ότι αυτά που γράφουμε δεν τα διαβάζουν μόνο οι κολλητοί μας, αλλά άνθρωποι που γνωρίζουν Ελληνικά από κάθε μέρος του πλανήτη. Η.Π.Α, Καναδά, Ευρώπη, Αφρική, Νότια Αμερική, Αυστραλία, Ρωσία, κτλ, δηλαδή όλος ο κόσμος που γνωρίζει Ελληνικά. Ο τρόπος που εκφραζόμαστε, οι ορολογίες που χρησιμοποιούμε προσδιορίζουν το επίπεδό μας αλλά και του χώρου που μας φιλοξενεί.
  Απάντηση
ΑΥΤΕΞΟΥΣΙΟΣ, post: 22942, member: 793 είπε κι ελάλησε:Debianass εν Χριστώ αδερφέ μου εγώ σε βρίσκω αρκετά θεολογικό άτομο.
Η μόνη μου σχέση με τη θεολογία ήταν κάνας μπάφος όταν έμενα Άμστερνταμ.
Πιάνεται ή μόνο τα οπιοειδή;
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
debianass, post: 22944, member: 1803 είπε κι ελάλησε:Η μόνη μου σχέση με τη θεολογία ήταν κάνας μπάφος όταν έμενα Άμστερνταμ.
Πιάνεται ή μόνο τα οπιοειδή;
Όπως αναπαύεσαι αδερφέ,όπως αναπαύεσαι.
Εγώ είμαι συνταξιούχος πρεζάκιας οπότε ποίος είμαι εγώ ο ελάχιστος για
να σε κρίνω.
  Απάντηση
asinoro, post: 22943, member: 1760 είπε κι ελάλησε:Όταν γράφουμε σε ένα ιστοχώρο ή φόρουμ να έχουμε υπόψιν ότι αυτά που γράφουμε δεν τα διαβάζουν μόνο οι κολλητοί μας, αλλά άνθρωποι που γνωρίζουν Ελληνικά από κάθε μέρος του πλανήτη. Η.Π.Α, Καναδά, Ευρώπη, Αφρική, Νότια Αμερική, Αυστραλία, Ρωσία, κτλ, δηλαδή όλος ο κόσμος που γνωρίζει Ελληνικά. Ο τρόπος που εκφραζόμαστε, οι ορολογίες που χρησιμοποιούμε προσδιορίζουν το επίπεδό μας αλλά και του χώρου που μας φιλοξενεί.

Συγνώμη φίλε αλλά στα παπάρια μου η εντύπωση για το επίπεδο. Όποιος θέλει να ασχοληθεί με αυτό ας το κάνει. Δεν με αφορά και πολύ περισσότερο δεν θα με κατευθύνει για το πως θα μιλήω. Αυτό το επίπεδο έχω και ούτε θα το καλύψω για να φαίνεται κάτι άλλο ούτε θέλω να το συγκρίνω με κάποιο "υψηλότερο" ώστε να "πρέπει" να το αναβαθμίσω.
  Απάντηση
asinoro, post: 22943, member: 1760 είπε κι ελάλησε:Όταν γράφουμε σε ένα ιστοχώρο ή φόρουμ να έχουμε υπόψιν ότι αυτά που γράφουμε δεν τα διαβάζουν μόνο οι κολλητοί μας, αλλά άνθρωποι που γνωρίζουν Ελληνικά από κάθε μέρος του πλανήτη. Η.Π.Α, Καναδά, Ευρώπη, Αφρική, Νότια Αμερική, Αυστραλία, Ρωσία, κτλ, δηλαδή όλος ο κόσμος που γνωρίζει Ελληνικά. Ο τρόπος που εκφραζόμαστε, οι ορολογίες που χρησιμοποιούμε προσδιορίζουν το επίπεδό μας αλλά και του χώρου που μας φιλοξενεί.
Τουλάχιστον εδώ αυτό θέλουμε να γίνεται. Να μιλαμε χύμα, όπως και στην καθημερινότητά μας.
Οι τυπικότητες και οι ευγένειες είναι υποκρισία και ανακαθορίζουν τον λόγο και την ελευθερία έκφρασης, ασκώντας συγχρόνως πίεση στις συμπεριφορές μας.
Τα καλούπια είναι για να σπάνε. Και εδώ το παροτρύνουμε να γίνεται αυτό.

PS: Μην γράφεις με κόκκινα γράμματα.
Καλά, τα λεφτά το καταλαβαίνω. Την αγάπη ρε σεις, πως την πήραν;
  Απάντηση
Evi, post: 22951, member: 1371 είπε κι ελάλησε:Καλά, τα λεφτά το καταλαβαίνω. Την αγάπη ρε σεις, πως την πήραν;
.
Πολύ μου αρέσει αυτό Εύη ξέρεις πόσες φορές το σκέφτομαι.
Με αυτοκριτική διάθεση, ίσως να μην "αγάπησα" ποτέ, ούτε τον εαυτό μου.
  Απάντηση
...................................
  Απάντηση
[Εικόνα: may1.png]
Η ΜΕΡΑ ΕΚΕΙΝΗ ΔΕΝ Θ'ΑΡΓΗΣΕΙ
  Απάντηση
ΑΥΤΕΞΟΥΣΙΟΣ, post: 22952, member: 793 είπε κι ελάλησε:Πολύ μου αρέσει αυτό Εύη ξέρεις πόσες φορές το σκέφτομαι.
Με αυτοκριτική διάθεση, ίσως να μην "αγάπησα" ποτέ, ούτε τον εαυτό μου.

Πέρα από την απονοηματοδόση των εννοιών, αγάπη είναι η ανάγκη να δίνεις. Σε ένα περιβάλλον όπου εκπαιδεύεσαι μόνο στο να παίρνεις δε φυτρώνουν τέτοια άνθη. Πρέπει πρώτα να ξεριζωθούν τα σαπρόφυτα, να σκαφτεί το έδαφος και μετά ίσως.

"οι περιβολάρηδες κλαδέψαν τις τσουκνίδες
να ανασάνουνε τα όμορφα λουλούδια.
Οι άσπροι άνθρωποι κλαδέψανε το νέγρο
να ανασάνουνε οι λίγες οι τσουκνίδες."
sis Vlout Blues
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)