Άρχισαν τα δημοψηφίσματα για το GREXIT!!!!
constantinos, post: 23074, member: 6 είπε κι ελάλησε:TI MAΣ ΚΡΥΒΟΥΝ???? 1111111111111!

[IMG]psekasma.jpg[/IMG]
Το σανσκριτικό σύμβολο ligram!! Προσκυνώ! respect enot
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
[Εικόνα: mas_psekazoun.png]
Στα φρύδια μου σε γράφω
και κάνω το ζωγράφο (Φρίντα Κάλο)
[Εικόνα: Frida_Kahlo_011_1024_1024.jpg]
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
Παράθεση:
debianass, post: 23076, member: 1803 είπε κι ελάλησε:
[Εικόνα: mas_psekazoun.png]
Ρε ζωγράφε στον δικό σου τοίχο το ζωγράφισες ή στου γείτονα;
  Απάντηση
Hellena, post: 23068, member: 58 είπε κι ελάλησε:Ρε συ Ασύνορε, μη βάζεις ενεργά links από το osarena σε τέτοιες σελίδες σε παρακαλώ.. Μη μας κανείς να καταργήσουμε εντελώς και τα links. Μη μας πηδάς το seo σε απλά ελληνικά. Ενεργά links ΜΟΝΟ σε τεχνολογικές σελίδες Linux.
Βάζεις εδώ ενεργά links του Λιακο, έλεος πια.

hellena το λινκ οταν το βρηκα εγω ηταν ανενεργο. με copy/paste μπηκα στην αηδια. βεβαια αν καποιος μπει εδω, και δει την αηδια ακομα και με copy/paste, ο referrer εχει δωσει με τη μια το osarena, αν δεν εχει κανει purge στο μηρυκαστικο. και δυστυχως δεν υπαρχουν και λιγοι που θα την πατησουν, και θα δωσουν το hit στη χωματερη, οτι προηλθε απο το osarena. παντως απο'μενα μην φοβαστε καθολου σε τετοια θεματα ιδιωτικοτητας, σεβασμου, κλπ. εγω αυτο που ειδες και εκανα (με το avaaz), το εκανα μεσα απο τον εξομοιωτη (σε μολις reverted συστημα σε παλιο «παρθενο» σημειο επαναφορας) με bridged δικτυο, (δεν φαινεται πουθενα το βασικο συστημα/μηχανημα), με τορ, με παραποιημενους headers και referrer στο μηρυκαστικο, σε δευτερο κενο προφιλ, χωρις ενεργα plugins. και μολις τελειωσα απλα εκανα revert στο παλιο «παρθενο» σημειο επαναφορας, για να μην τυχει να μεινει κατι που να με «προδωσει» αργοτερα. και γενικα το ιδιο κανω παντα, οταν «επισκεπτομαι» τετοιες σελιδες της κακιας ωρας.

αλλωστε, εδω που ειμαι, εφοσον τα σεβεστε εσεις τα ζητηματα ιδιωτικοτητας, καλης εικονας της σελιδας (αυτα τα, πως τα ειπες, τα seo), εννοεται οτι θα τα σεβαστω και εγω. και ενας ακομα λογος που εχω δει απο «μεσα» ποσες δυσκολιες περασε η σελιδα, τοτε με τις επιθεσεις, ποσο εκανε να συνελθει, και ποσο πασχιζανε στη διαχειρηση να την κρατησουν επανω εστω για αναγνωση. ε, βλεποντας ολα αυτα δεν θα τη γεμισω με αηδιες, ουτε θα παταω αδιακριτα σε αηδιες, χαλωντας τα στατιστικα και την ιδιωτικοτητα της σελιδας, απο τις tracking αηδιες που ειναι γεματες καποιες ιντερνετικες χωματερες. ετσι πανε αυτα αμοιβαια. το χαζοavaaz απο τη στιγμη που γραφει κανονικα την ιδιωτικοτητα των «συμμετεχοντων», και βγαζει ονοματα και στοιχεια φατσα-φορα (και οι ιδιοι δεν ενδιαφερονται καν γι'αυτο... μπεεε!!!...), ποιος ο λογος να ενδιαφερθω εγω και τι ακριβως να σεβαστω εκει? γι'αυτο αν ειδες στο screenie, δεν μπηκα καν στον κοπο, να μαυρισω τα ονοματα των «ψηφοφορων», που εμφανιζονται στη μια ακρη.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
asinoro, post: 23070, member: 1760 είπε κι ελάλησε:Δεν ξαναβάζω σύνδεσμο του λιακό απλώς το ανέφερα πως από μια ψεκασμένη κατά πολλούς άποψη μπορείς να ακούσεις κάτι διαφορετικό και λογικό

Ποιο λογικό μωρέ, μόνο που κάθεσαι και παρακολουθείς Λιάκο, έχασα πάσα ιδέα.

Είναι σαν να παρακολουθείς Λεφάκη, και να πείθεσαι πως όταν η Αφροδίτη πάει στον Σκορπιό, θα βρεις γκόμενα, και όταν ο Δίας περάσει στον Καρκίνο θα πάρεις προαγωγή.

Δεν υπάρχει καμία λογική και σοβαρότητα σε όλα αυτά. Αν θέλεις να ακούσεις κάποια καλή πολιτική ανάλυση, το πρώτο που προσέχεις είναι ποιος την κάνει. Αυτός είναι επιστήμονας, ιστορικός;

Θα σου πρότεινα να άφηνες όλους αυτούς, που ανακατεύουν πάσης φύσεως μύθευμα με λίγη δόση πραγματικότητας, και να παρακολουθούσες προσγειωμένες εκπομπές.

Μια καλή σειρά εκπομπών, είναι του καθηγητή φιλοσοφίας κ. Λάου στο vmedia. Δεν μπορώ να πω πως συμφωνώ απόλυτα μαζί του, αλλά έχει ψαγμένες θέσεις. Και γενικά όλες οι εκπομπές του vmedia είναι καλές, (στο ΥΤ λες: vmediagr) πιο πολύ μου αρέσουν οι εκπομπές του Μενέλαου.

Μια εκπομπή του Νίκου του Λάου, που εξηγεί τον λόγο ύπαρξης των συνομωσιο λογιών (αυτή δες την), βάλε σε ΥΤ: "γεωπολιτικη και νοοπολιτικη, 5/4/2016".

Και γενικά για άλλα πολιτικά θέματα παρακολουθώ την γνώμη του Λεωνίδα Βατικιώτη. Αυτός είναι οικονομολόγος και λέκτορας στην Πάντειο. Είχε βγάλει videos και για τα Panama Papers και για BRexit.
  Απάντηση
DarkGoth, post: 23094, member: 1051 είπε κι ελάλησε: και γενικα το ιδιο κανω παντα, οταν «επισκεπτομαι» τετοιες σελιδες της κακιας ωρας. δεν μπηκα καν στον κοπο, να μαυρισω τα ονοματα των «ψηφοφορων», που εμφανιζονται στη μια ακρη.

Άσε που είναι συλλογείς e-mail και spammers, άσε που αυτή η διαδικτυακή συλλογή υπογραφών δεν είναι τίποτε απολύτως, αλλά μπορώ να σου πω πως και η συλλογή υπογραφών και στην πραγματική ζωή δεν έχει πλέον αποτέλεσμα. Είχε σε κάποιους παλιούς καιρούς όπως στη δεκαετία του 50, του 60, 70 νομίζω την κάνανε στο Παρίσι, και σε ευρωπαϊκές πρωτεύουσες για κάποιους εδώ διωκόμενους Μπελογιάννη, Παναγούλη, κάπως έτσι είχα το διαβάσει.
  Απάντηση
Μεγάλη Δημοσκόπηση του Newsbomb.gr: Αν γινόταν δημοψήφισμα για Grexit σήμερα τι θα ψηφίζατε;

Πες μας τη γνώμη σου

https://www.newsbomb.gr/politikh/news/st...-psifizate
  Απάντηση
@Χάρης
Παράθεση:Δεν ξαναβάζω σύνδεσμο του λιακό απλώς το ανέφερα πως από μια ψεκασμένη κατά πολλούς άποψη μπορείς να ακούσεις κάτι διαφορετικό και λογικό για το απόσπασμα που έδωσα εννοώ.
Μια μανία να μην διαβάζεις όλη την πρόταση που έγραψα και να παραλήψεις τα έντονα και σημαντικά στο τέλος που έγραψα.

Χάρης, θέλω να είσαι έξυπνος άνθρωπος ο Λιακό και ο κάθε Λιακό σε τέτοιες εκπομπές που βγαίνουν στον τηλεοπτικό φακό δεν είναι τυχαίοι άνθρωποι, είναι από έμποροι μέχρι κατάσκοποι. Ξεκινάει όπως διάβασες το άρθρο με τους ιλουμινάτι κτλ δηλαδή τα πιασάρικα για τον πολύ κόσμο εκεί που θα τσιμπήσουν και με αυτό θα ασχοληθούν αλλά το ζουμί το έγραψε στο τέλος για αυτούς που μπορούν να το αντιληφθούν. Που σου λέει άμα ξεσπάσει πόλεμος στην Ασία, ανατολική Ευρώπη εμείς οι Βρετανοί θα έχουμε ήδη κλείσει τα σύνορά μας. Για αυτό το έδωσα στο osarena το απόσπασμα για να αναρωτηθείτε το είχατε σκεφτεί αυτό που έγραψε ο Λιακό; Ο ελεύθερος άνθρωπος δεν έχει παρωπίδες έχει όμως φίλτρα για να επεξεργάζεται αυτά που διαβάζει και ακούει.
Παράθεση:
Παράθεση:Β. την προστασία της Βρετανίας μέσω της ανεξαρτητοποίησής της, από γεγονότα τα οποία ετοιμάζονται να συμβούν στην Ευρώπη, διότι με την έξοδό της, θωρακίζεται, κλείνοντας τις πύλες της στους ευρωπαϊκούς πληθυσμούς, αλλά και στα κύματα δεκάδων εκατομμυρίων προσφύγων, που αναμένονται σε περίπτωση παγκόσμιας ανάφλεξης. Στην περίπτωση αυτή, Όλοι οι κάτοικοι της Ανατολικής Ευρώπης αλλά και της περιοχής του Καυκάσου και της Μικράς Ασίας, θα εισβάλουν στην κυριολεξία στην Δυτική Ευρώπη.

Απάντηση
asinoro, post: 23106, member: 1760 είπε κι ελάλησε:@Χάρης

Μια μανία να μην διαβάζεις όλη την πρόταση που έγραψα και να παραλήψεις τα έντονα και σημαντικά στο τέλος που έγραψα.

Χάρης, θέλω να είσαι έξυπνος άνθρωπος ο Λιακό και ο κάθε Λιακό σε τέτοιες εκπομπές που βγαίνουν στον τηλεοπτικό φακό δεν είναι τυχαίοι άνθρωποι, είναι από έμποροι μέχρι κατάσκοποι. Ξεκινάει όπως διάβασες το άρθρο με τους ιλουμινάτι κτλ δηλαδή τα πιασάρικα για τον πολύ κόσμο εκεί που θα τσιμπήσουν και με αυτό θα ασχοληθούν αλλά το ζουμί το έγραψε στο τέλος για αυτούς που μπορούν να το αντιληφθούν. Που σου λέει άμα ξεσπάσει πόλεμος στην Ασία, ανατολική Ευρώπη εμείς οι Βρετανοί θα έχουμε ήδη κλείσει τα σύνορά μας. Για αυτό το έδωσα στο osarena το απόσπασμα για να αναρωτηθείτε το είχατε σκεφτεί αυτό που έγραψε ο Λιακό; Ο ελεύθερος άνθρωπος δεν έχει παρωπίδες έχει όμως φίλτρα για να επεξεργάζεται αυτά που διαβάζει και ακούει.

Β. την προστασία της Βρετανίας μέσω της ανεξαρτητοποίησής της, από γεγονότα τα οποία ετοιμάζονται να συμβούν στην Ευρώπη, διότι με την έξοδό της, θωρακίζεται, κλείνοντας τις πύλες της στους ευρωπαϊκούς πληθυσμούς, αλλά και στα κύματα δεκάδων εκατομμυρίων προσφύγων, που αναμένονται σε περίπτωση παγκόσμιας ανάφλεξης. Στην περίπτωση αυτή, Όλοι οι κάτοικοι της Ανατολικής Ευρώπης αλλά και της περιοχής του Καυκάσου και της Μικράς Ασίας, θα εισβάλουν στην κυριολεξία στην Δυτική Ευρώπη.
Δε θα έμπαινα καν στον κόπο να αναρωτηθώ αν χρειαζόταν να διαβάσω κάτι τέτοιο που είναι ανάλυση micky-mouse.
Θα έλεγα πως ένας ακόμα ψεκασμένος εθνικοφασίστας γράφει την @@ του.
Η ζωή μας είναι άσκοπα λαχανητά σε κανονισμένες απεργίες ρουφιάνους και περιπολικά.
  Απάντηση
Λοιπον, οπως βλεπετε εδω newsbomb.gr/politikh/news/story/707689/megali-dimoskopisi-toy-newsbomb-gr-an-ginotan-dimopsifisma-gia-grexit-simera-ti-tha-psifizate ξεψαρωσαν οι ραγιαδες μετα το brexit και κατα 89.8% ζητουν grexit.
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)