Google play store διακόπηκε
Παίδες βοήθεια, έκανα την βλακεία και απεγκατέστησα το Play store πιστεύοντας ότι θα μπορούσα να το εγκαταστήσω στο J5 samsung κινητό. Τελικά έκανα λάθος.Έχω εγκαταστήσει πόσες εκδόσεις και συνέχεια δεν μου ανοίγει η σπαστική εφαρμογή και μου πετάει το ίδιο σφάλμα. Έψαξα και για άλλα αντίστοιχα markets και δεν με καλύπτουν με τίποτα ούτε στις ξένες κυρίως δε στις ελληνικές εφαρμογές.Έχω πρόβλημα τώρα και με ενημερώσεις έχω μπλέξει άσχημα. Γιατί πρέπει να με παιδεύει έτσι τόσο δύσκολο είναι να ανοίξει;
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Μα είναι δυνατόν η Google να μη δίνει την δυνατότητα λήψης του Play Store; θέλει να μας κάνει την ζωη μας δύσκολη
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 23422, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Παίδες βοήθεια, έκανα την βλακεία και απεγκατέστησα το Play store πιστεύοντας ότι θα μπορούσα να το εγκαταστήσω στο J5 samsung κινητό. Τελικά έκανα λάθος.Έχω εγκαταστήσει πόσες εκδόσεις και συνέχεια δεν μου ανοίγει η σπαστική εφαρμογή και μου πετάει το ίδιο σφάλμα. Έψαξα και για άλλα αντίστοιχα markets και δεν με καλύπτουν με τίποτα ούτε στις ξένες κυρίως δε στις ελληνικές εφαρμογές.Έχω πρόβλημα τώρα και με ενημερώσεις έχω μπλέξει άσχημα. Γιατί πρέπει να με παιδεύει έτσι τόσο δύσκολο είναι να ανοίξει;
mikeius666p, αν έκανες το κινητό σου (από τις Ρυθμίσεις), Επαναφορά στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις; (Δεν το έχω δοκιμάσει βέβαια, μα χάνεις τίποτα; Έτσι κι αλλιώς, όπως λες κι εσύ, ούτε ενημερώσεις πλέον μπορείς να κάνεις πλέον στις εγκατεστημένες σου εφαρμογές). Πας (πχ σε Samsung GT-i9060i):
Παράθεση:Ρυθμίσεις > Δημιουργία Αντιγράφων Ασφαλείας και Επαναφορά > Επαναφορά εργοστασιακών δεδομένων
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Το φοβάμαι διότι έχω κάνει το root το κινητό.Βασικά δεν ξέρω αλλά το κατάστημα aptoide αν και δεν μου φαίνεται έμπιστο έχει όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές μου (ίσως και το μοναδικό).Επομένως προσωρινά φαίνεται ότι κάτι γίνεται
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 23423, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Μα είναι δυνατόν η Google να μη δίνει την δυνατότητα λήψης του Play Store; θέλει να μας κάνει την ζωη μας δύσκολη
Το τι έκανες μόνο εσύ το ξέρεις άρα με τις αντίστροφες κινήσεις θα βρεις τη λύση.
Αν δε μπορείς και το θες ντε και καλά, αυτό που λέει η Μαρία.

Αυτό όμως θα βοηθήσει και δεν θα έχεις ανάγκη το GooglePlay για εγκατάσταση εφαρμογών από εκεί:
https://old.osarena.net/aguides/egkatast...en-to-echi
  Απάντηση
mikeius666p, post: 23427, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Το φοβάμαι διότι έχω κάνει το root το κινητό.Βασικά δεν ξέρω αλλά το κατάστημα aptoide αν και δεν μου φαίνεται έμπιστο έχει όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές μου (ίσως και το μοναδικό).Επομένως προσωρινά φαίνεται ότι κάτι γίνεται
mikeius666p, ενημερωτικά απλά, το «Επαναφορά στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις» είναι του ίδιου του κινητού. Εννοώ, δεν χρησιμοποιείς κάποιο ξένο εργαλείο. Εγώ για παράδειγμα, όταν είναι να χαρίσω την συσκευή μου σε κάποιον άλλον, κάνω πάντα Επαναφορά στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις. Γιατί φυσικά, δεν θα δώσω το κινητό μου σε κάποιον άλλον, με τις εφαρμογές που έχω κατεβάσει κλπ. Με αυτό, το κινητό κάνει ακριβώς αυτό που λέει, επανέρχεται στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις.
Όταν είπα πιο πάνω ότι δεν το έχω δοκιμάσει, εννοούσα πως δεν δοκίμασα να απεγκαταστήσω το Play Store, και να δω, μετά την «Επαναφορά στις Εργοστασιακές Ρυθμίσεις», αν το Play Store θα υπάρχει κανονικά στην συσκευή.
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Ok ευχαριστώ.Απλά μου φάνηκε παράξενο να μη ανοίγει το Playstore ενώ το έχω κατεβάσει πολλές φορές
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Ok ευχαριστώ.Απλά μου φάνηκε παράξενο να μη ανοίγει το Playstore
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 23427, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Το φοβάμαι διότι έχω κάνει το root το κινητό.Βασικά δεν ξέρω αλλά το κατάστημα aptoide αν και δεν μου φαίνεται έμπιστο έχει όλες τις εγκατεστημένες εφαρμογές μου (ίσως και το μοναδικό).Επομένως προσωρινά φαίνεται ότι κάτι γίνεται

το aptoide σαν πλατφορμα ειναι αξιοπιστο γιατι ειναι open sores (ΛΟΛ!!!...). και αν δεις, οι εφαρμογες μεσα εχουν σημανση αν ειναι ασφαλεις. στο κεντρικο «καταστημα» ("apps" το οποιο φορτωνεται απο προεπιλογη) δεν προκειται να βρεις αναξιοπιστες εφαρμογες. μονο σε «καταστηματα» τριτων, υπαρχει ενδεχομενο να πετυχεις σαπια εφαρμογη (το βλεπεις απο τη σημανση που εχει ακριβως διπλα φατσα-φορα). ασε που αν πας να εγκαταστησεις μη ελεγμενη εφαρμογη (η, επικινδυνη ΑΝ δεν εχουν προλαβει να την κατεβασουν), ακομα και αν δεν δεις τη σημανση, σε βγαζει προειδοποιηση οτι η εφαρμογη δεν ειναι ασφαλης, και προτρεπει να βρεις αλλη αντιστοιχη ασφαλη εφαρμογη (οποτε κανει αναζητηση μονο τις καταχωρημενες ασφαλεις εφαρμογες μονο στο «apps»). εγω πλεον αυτο εχω εδω και χρονια, και δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα. στο δικο μου κινητο εχω μπλοκαρει οτιδηποτε σε γουγλ (playstore, googleapps, κλπ, αηδιες)
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Μπράβο φίλε και εγώ μαζί σου.Δεν γουστάρω τίποτα της google προεγκατεστημένα προγράμματα ούτε android λόγω καθυστέρησης αναβαθμίσεων. Έχω ψάξει πολλές φορές αν το Cyanogenmod υποστηρίζει το j5samsung αλλά δυστυχώς δεν το βλέπω πουθενά στην λίστα.Επομένως αφού δεν υποστηρίζει το κινητό μου και γενικά χαμηλού κόστους κινητά η εγκατάσταση του λογισμικού είναι ένα ρίσκο. Το θεωρώ λίγο άδικο για εμάς που έχουμε απλές συσκευές να μη έχουμε το δικαίωμα να χρησιμοποιήσουμε άλλο λογισμικό.Τι να το κάνω το root στο κινητό μου τότε δεν σημαίνει και πολλά για μένα αν δεν μπορώ να πειραματίζομαι
Manjaro xfce 64
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Πρόβλημα ανεβάσματος εφαρμογής στο Google Play Istorama 7 1.288 27.06.2012 00:02
Τελευταία Ανάρτηση: Istorama

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)