Αδυνατώ να ενημερώσω το Android 5.1
Λοιπόν,έχω samsung galaxy j5 και έχω διαθέσιμες ενημερώσεις αλλά δεν μπορώ να τις κάνω επειδή έχω κάμει root την συσκευή. Μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο μου λέει κάτι βλακείες, ότι έχω τροποποιήσει την συσκευή μου και πρέπει να το κάμω μέσω υπολογιστή και τρέχα γύρευε. Το point στην όλη διαδικασία είναι πως θα το κάνω αυτό με το linux (linux mint) αφού η καταραμένη η Samsung δεν βγάζει τις σχετικές εφαρμογές για το linux και το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύουν με wine. Υπήρχε το Kies αλλά έχουν βγάλει και μια καινούργια Smartswitch για υπολογιστή. Με έχουν αφήσει ξεκρέμαστο τώρα και δεν βρίσκω λύση, βοήθεια please
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Κανείς? Τι στο καλό τέλος πάντων, θα ψάξω σε ίντερνετ καφέ
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Τουλάχιστον, αν έχετε φτιάξει κάποιο σχετικό οδηγό ελπίζω να βρω.Η μόνη λύση φαίνεται στη παράλληλη χρήση Windows και Linux.Μόνο έτσι δε θα εξαρτώμαι από το να ψάχνω συνέχεια εναλλακτικές λύσεις, διότι πολλές εταιρείες δεν φαίνεται να νοιάζονται να βγάλουν προγράμματα για Linux που σου λύνουν τα χέρια αλλά θέλουν να σε παιδεύουν.
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
το προφανες το δοκιμασες? να βαλεις δηλαδη ενα παντζουρι σε εξομοιωτη, και να χρησιμοποιησεις αυτο για το προγραμμα? η, και το ακομα πιο προφανες. να το κανεις προσωρινα «ξε-ρουτ», να περασεις τα updates κανονικα, και να το ξανακανεις ρουτ, οταν τελειωσουν.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
ναι το τελευταίο που λες νομίζεις ότι δεν το σκέφτηκα, το έκανα και δεν γίνεται
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
το τελευταίο που λες το έκαμα μεγάλε. Τέσπα, ευχαριστώ
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 23683, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Λοιπόν,έχω samsung galaxy j5 και έχω διαθέσιμες ενημερώσεις αλλά δεν μπορώ να τις κάνω επειδή έχω κάμει root την συσκευή. Μου βγάζει ένα μήνυμα το οποίο μου λέει κάτι βλακείες, ότι έχω τροποποιήσει την συσκευή μου και πρέπει να το κάμω μέσω υπολογιστή και τρέχα γύρευε. Το point στην όλη διαδικασία είναι πως θα το κάνω αυτό με το linux (linux mint) αφού η καταραμένη η Samsung δεν βγάζει τις σχετικές εφαρμογές για το linux και το πρόβλημα είναι ότι δεν δουλεύουν με wine. Υπήρχε το Kies αλλά έχουν βγάλει και μια καινούργια Smartswitch για υπολογιστή. Με έχουν αφήσει ξεκρέμαστο τώρα και δεν βρίσκω λύση, βοήθεια please
Φιλαρακι επειδη εχω δει και αλλες αποριες σου, πως ειναι δυνατο να εκανες root μια συσκευη και να μη ξερεις τι βηματα ακολουθησες;
Και πως ειναι δυνατο καποιος που δεν εχει ιδεα τι εκανες να σου δωσει βοηθεια σε μια συσκευη που καπως, καποτε την εκανες root και οτι αλλο σε φωτισε μετα απο αυτο;
Αν δεν σου δουλευει αυτο που λες, ουτε το ξε-root, ειναι 100000% βεβαιο πως πιο πριν εχεις κανει καποια πατατα, προφανως απο αγνοια.

Γυρνα το εργοστασιακες, κανε τα updates σου και ξαναroot αν δεν ξερεις και δε θυμασια τι εκανες. Δε βλεπω αλλη λυση, ουτε και κανεις αλλος θα μπορεσει αν σου πει.
  Απάντηση
Pareisaktos, post: 23707, member: 1333 είπε κι ελάλησε:Γυρνα το εργοστασιακες, κανε τα updates σου και ξαναroot αν δεν ξερεις και δε θυμασια τι εκανες. Δε βλεπω αλλη λυση, ουτε και κανεις αλλος θα μπορεσει αν σου πει.
mikeius666p, τα έχουμε ξαναπεί: http://unrecoverable-link/google-play-st...post-23426
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
το «ξε-ρουτ» λες οτι δεν εκανε τιποτα. η, δεν εκανες τωρα σωστα το «ξε-ρουτ», η, απο την αρχη δεν ειχες κανει σωστα το ρουτ, οποτε δεν εγινε και το «ξε-ρουτ» σωστα τωρα. δεν βλεπω αλλη εξηγηση

η, κανεις επαναφορα σε εργοστασιακες ρυθμισεις κανεις τα updates και μετα ρουτ (με προσοχη και σωστα, και να σημειωσεις τα βηματα αυτη τη φορα, αν ξαναχρειαστει καποια στιγμη να το ξανακανεις)

η, φορτωνεις ενα παντζουρι σε εξομοιωτη, (οχι με το χαζοwine, γιατι αυτο δεν κανει για τιποτα), και δοκιμαζεις να κανεις τα updates, με το προγραμμα της samsung απο δαυτον, με τις οδηγιες που σε δινει

οταν εχεις να κανεις με ενα τοσο αχρηστο, προχειροφτιαγμενο, και προβληματικο «λειτουργικο» οπως ειναι το android, ειναι ενας λογος παραπανω, να προσεχεις παρα πολυ το καθε βημα που κανεις, σε οτιδηποτε κανεις. ξερεις ποσες φορες με εχει διαλυθει εμενα το android στον εξομοιωτη, ακομα και με ενα απλο reboot, χωρις να εχω πειραξει τιποτα? πιο αχρηστο λειτουργικο δεν εχω δει απο αυτο. και εχω δει πολλα... παρα πολλα... παντζουρια (meh!...), os2 warp, amigaOS, reactOS, διαφορα λινουκσοειδη, chromeOS, ΤινυEmbedded (το αγαπω!...), LFS το οποιο ομως δεν εζησε και πολυ, γιατι καπως (δεν καταλαβα καν πως :p ) το διελυσα. το android ειναι πιο αχρηστο και απο το xpud (ναι το ειδα και αυτο. για 10 λεπτα. και οταν ειδα οτι τα μισα προγραμματα δεν εγκαθιστανται καν, εκανα delete ολοκληρο το VM με τη μια, ενω ηταν ακομα ανοιχτο :p ).
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
root έκανα με το kingroot και μετά το πέταξα και έβαλα supersu ευτυχώς
Manjaro xfce 64
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)