Πενταπόσταγμα, ανδρικές φούστες και εγκεφαλομαλάκυνση
debianass, post: 23820, member: 1803 είπε κι ελάλησε:Αν μη τι άλλο, το να εξισώνει κανείς τους κατα συρροή αποκεφαλιστές του ISIS με την ενδεχομένως δολοφόνο κομμώτρια ή την πανταχού παρούσα κρατική τρομοκρατία με την ενδεχόμενη τρομοκρατία κάποιου "αντικρατιστή", στην ουσία αθωώνει τους πραγματικούς τρομοκράτες.

Από την πλευρά μου αυτό είναι κάτι παραπάνω από ύποπτο και ίσως θα έπρεπε να μελετήσεις βαθύτερα τα κείμενα-απόψεις που υιοθετείς.
Καταρχήν άλλος εξίσωσε .... την Σουηδία μου μέσα.
Όταν λες ύποπτο έχεις στοιχεία.δηλαδή πιστεύεις εεεε συγνώμη ξέχασα είσαι άθεος
Νομίζεις ότι γιατρεύεται ή είναι αυτοάνοσο.
Ρε Debianass διάβαζε παιδί μου καλά τι γράφει ο άλλος,αν δεν είσαι σίγουρος ξαναδιάβασε το
και δεύτερη και τρίτη φορά,δεν είναι κακό.
Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις.
«Αγαπώ αυτό που είσαι και όχι εκείνο που ήθελε ο εγωισμός μου να είσαι»…
  Απάντηση
Αυτεξούσιος, post: 23821, member: 793 είπε κι ελάλησε:Καταρχήν άλλος εξίσωσε .... την Σουηδία μου μέσα.
Όταν λες ύποπτο έχεις στοιχεία.δηλαδή πιστεύεις εεεε συγνώμη ξέχασα είσαι άθεος
Νομίζεις ότι γιατρεύεται ή είναι αυτοάνοσο.
Ρε Debianass διάβαζε παιδί μου καλά τι γράφει ο άλλος,αν δεν είσαι σίγουρος ξαναδιάβασε το
και δεύτερη και τρίτη φορά,δεν είναι κακό.
Δεν είναι η πρώτη φορά που το κάνεις.

Δεν είμαι άθεος. Λέγε με "αγνωστικιστή". Δεν είναι επί του παρόντος να το αναλύσω, αλλά δεν έχω αρκετά στοιχεία που να αποδεικνύουν το δόγμα της αθεϊας (τη μη-ύπαρξη του θεού).
Σαφέστατα είναι ύποπτο να βάζει κανείς στο ίδιο τσουβάλι τους τρομοκράτες που κυριαρχούν και εξαπλώνουν τον τρόμο παντού για να εξουσιάζουν με έναν ενδεχομένως δήθεν αντικρατιστή που κάνει το ίδιο.
Συμφωνώ παρόλα αυτά ότι, από τη στιγμή που εξουσιάζει μέσω του τρόμου, είτε αυτοαποκαλείται Φαραώ είτε "αντικρατιστής" δεν είναι παρά τρομοκράτης.

Κι ένα παράδειγμα:
Ανήμερα της στυγερής δολοφονίας του Παύλου Φύσσα από τους ναζί, είχαμε κατέβει πλήθος λαού στο Κερατσίνι, στο δρόμο που έγινε το φονικό. Η μονάδα μου επιφορτισμένη με την περιφρούρηση της συγκέντρωσης είχε σπάσει σε κοόρτες (ομάδες 2-3 ατόμων) και κλείναμε τους κάθετους δρόμους ώστε να μην περνούν αυτοκίνητα και γίνει κανένα ατύχημα (δεδομένου ότι ήταν εκεί πολλές χιλιάδες κόσμου).

Κάποια στιγμή πλησίασε ένα αυτοκίνητο με έναν 60χρονο οδηγό και 3-4 επιβάτες αναλόγου ηλικίας. Πολύ ευγενικά του εξηγήσαμε ότι πραγματοποιείται συγκέντρωση για τη δολοφονία του Φύσσα και δε μπορεί να περάσει χωρίς να προκύψει κίνδυνος ατυχήματος. Αυτός όχι μόνο επέμενε να περάσει αλλά το τράβηξε ακόμα περισσότερο εξισώνοντας τη δολοφονία του αντιφασίστα μουσικού με φόνους από ληστείες που είχαν γίνει από αλλοδαπούς.

Αυτό μας φάνηκε ιδιαίτερα ύποπτο και κατεβάσαμε όλους τους επιβαίνοντες για να ελέγξουμε το όχημα (ένα παλιό opel ασημί χρώματος). Παρά τις διαμαρτυρίες του οδηγού τους κατεβάσαμε, πήραμε τα κλειδιά και αρχίσαμε να ελέγχουμε το αμάξι.
Οσο γινόταν ο έλεγχος, οι επιβαίνοντες χάθηκαν στο πλήθος. Σε λίγο καταλάβαμε γιατί:
Το πορτ μπαγκαζ ήταν γεμάτο παλούκια με σημαίες (άλλες ελληνικές κι άλλες στης χ.α.), ένα μπιτόνι βενζίνη κι ένα καφάσι άδειες μπύρες, προφανώς για την κατασκευή μολότωφ.

Οι σκηνές που ακολούθησαν έξω από τα γραφεία των ναζί απέδειξαν ότι περίμεναν αυτά τα υλικά για να αντιμετωπίσουν το εξαγριωμένο πλήθος. Αφού δεν κατάφεραν να τα πάρουν, χρησιμοποίησαν τελικά το τελευταίο τους χαρτί, τα ΜΑΤ.

Αν δε μας είχαν υποψιάσει αυτοί οι ισοπεδωτικοί ισχυρισμοί από πλευράς του 60χρονου συνεργάτη των ναζί, θα είχαν περάσει τα εφόδια στους φασίστες.

Μη θυμώνεις, ξέρω πολύ καλά τι λέω. Καιρός να γίνεις κι εσύ καχύποπτος με ανάλογες ισοπεδωτικές αντιλήψεις που τελικά αθωώνουν τους φονιάδες και τους πραγματικούς τρομοκράτες.
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
debianass, post: 23823, member: 1803 είπε κι ελάλησε:Συμφωνώ παρόλα αυτά ότι, από τη στιγμή που εξουσιάζει μέσω του τρόμου, είτε αυτοαποκαλείται Φαραώ είτε "αντικρατιστής" δεν είναι παρά τρομοκράτης.

Μη θυμώνεις, ξέρω πολύ καλά τι λέω. Καιρός να γίνεις κι εσύ καχύποπτος με ανάλογες ισοπεδωτικές αντιλήψεις που τελικά αθωώνουν τους φονιάδες και τους πραγματικούς τρομοκράτες.
Ωραία αφού συμφωνούμε είναι καλό,μην φοβάσαι είμαι αρκετά καχύποπτος και αν
δεν ξέρω το πόθεν έσχες του άλλου δεν .... ακόμα και Αναρχικός,Δεσπότης και καλόγερος να είναι δεν ....
  Απάντηση
Οταν κυριαρχεί η λογική και δεν υπάρχουν ανταγωνιστικά συμφέροντα, όλοι οι άνθρωποι συμφωνούν.
Ξέρουμε όμως πολύ καλά ότι μια αληθής φράση την κατάλληλη στιγμή και με τον κατάλληλο χειρισμό μπορεί να δημιουργήσει μια λάθος εντύπωση.
Είναι αναμφισβήτητα τραγικό π.χ. το γεγονός να χάσει ένας μπάτσος τη ζωή του επειδή κάποιος ανεγκέφαλος του έριξε μια πέτρα στο κεφάλι στο γήπεδο. Αλλά το να χρησιμοποιεί κανείς αυτό το γεγονός σαν αντίλογο σε μια γενικευμένη πραγματικότητα όπου οι μπάτσοι εκτελούν ατιμώρητοι μαθητές, μετανάστες, Ρομά, αναρχικούς και όποιον δεν τους γεμίζει το μάτι, είναι σαφής προπαγάνδα υπέρ των εγκληματιών.
Κι αυτό ξέρουν πολύ καλά να το χειρίζονται τα φερέφωνα της εξουσίας (δημοσιογράφοι, καθεστωτικοί μπλόγκερς και λοιποί).
Καιρός να τους δείξουμε ότι δεν μπορούν πλέον να μας ψεκάζουν.
  Απάντηση
Οσο για την εμπιστοσύνη, θα σε συμβούλευα να μη με εμπιστεύεσαι γιατί είμαι κωλόπαιδο, πεισματάρης και δεν λέω ψέμματα. Το τελευταίο είναι ίσως το πιο ενοχλητικό απ'όλα.
  Απάντηση
debianass, post: 23835, member: 1803 είπε κι ελάλησε:Οσο για την εμπιστοσύνη, θα σε συμβούλευα να μη με εμπιστεύεσαι γιατί είμαι κωλόπαιδο, πεισματάρης και δεν λέω ψέμματα. Το τελευταίο είναι ίσως το πιο ενοχλητικό απ'όλα.
Ουδείς άσφαλτος.:)
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)