Δοκιμαστική αλλαγή skin στο forum
Εμένα δεν μου αρέσει, ούτε λειτουργικά, ούτε αισθητικά. Μην πω κιόλας πως ολόκληρο το site μου άρεσε πολύ περισσότερο την εποχή προ Drupal. Το νέο skin έχει πρόβλημα όταν κάνω login, το κουτάκι του ονόματος γίνεται μαύρο, και έτσι επειδή και τα γράμματα που πληκτρολογεις είναι μαύρα, δεν βλέπεις τι γράφεις. Δεν αντιλέγω πως η πρόθεση είναι καλή, να ομορφήνει, αλλά ο χρήστης δυσκολεύεται.
  Απάντηση
Όντως υπάρχει πρόβλημα με το login και με το μαύρο κουτάκι που δε βλέπεις τι γράφεις!
Φυσικό όμως είναι να υπάρχουν και κάποιες ατέλειες σε ένα καινούργιο στήσιμο ιστότοπου και εφόσον τις επισημαίνουμε είναι θέμα χρόνου να φτιαχτούνε;)
Machine: Mobo: Gigabyte model: H61M-D2-B3 Bios: Award version: F7 date: 08/04/2011
CPU: Dual core Intel Celeron CPU G530 (-MCP-) cache: 2048 KB flags: (lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx)
Clock Speeds: 1: 1604.062 MHz 2: 1697.437 MHz
Graphics: Card: Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
X.Org: 1.15.1 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa) Resolution: 1280x1024@60.0hz
GLX Renderer: Mesa DRI Intel Sandybridge Desktop x86/MMX/SSE2 GLX Version: 3.0 Mesa 10.1.3
  Απάντηση
Διορθώθηκε το κουτάκι του login. μαύρο φόντο με άσπρα semi-bold γράμματα.
My name is El Administrador, and I am your God.
  Απάντηση
:cool
Machine: Mobo: Gigabyte model: H61M-D2-B3 Bios: Award version: F7 date: 08/04/2011
CPU: Dual core Intel Celeron CPU G530 (-MCP-) cache: 2048 KB flags: (lm nx pae sse sse2 sse3 sse4_1 sse4_2 ssse3 vmx)
Clock Speeds: 1: 1604.062 MHz 2: 1697.437 MHz
Graphics: Card: Intel 2nd Generation Core Processor Family Integrated Graphics Controller
X.Org: 1.15.1 drivers: intel (unloaded: fbdev,vesa) Resolution: 1280x1024@60.0hz
GLX Renderer: Mesa DRI Intel Sandybridge Desktop x86/MMX/SSE2 GLX Version: 3.0 Mesa 10.1.3
  Απάντηση
Παιδιά, αναφέρετε τυχόν λειτουργικά προβλήματα που βλέπετε για να διορθώνονται. Η διαδικασία έχει δρόμο ακόμα.
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση
οι πάνω λέξεις αριστερά που βρίσκονται μέσα στο γκρι όταν τα ακουμπάω με το ποντίκι θολώνουν λιγάκι. Από δεξιά πάνω, εκεί που είναι το όνομα του λογαριασμού συνεχίζοντας τέρμα δεξιά, όταν ακουμπάω το ποντίκι π.χ. στο όνομα μετά οι επιλογές που μου βγάζει δεν φαίνονται καλά.
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 24335, member: 1753 είπε κι ελάλησε:οι πάνω λέξεις αριστερά που βρίσκονται μέσα στο γκρι όταν τα ακουμπάω με το ποντίκι θολώνουν λιγάκι. Από δεξιά πάνω, εκεί που είναι το όνομα του λογαριασμού συνεχίζοντας τέρμα δεξιά, όταν ακουμπάω το ποντίκι π.χ. στο όνομα μετά οι επιλογές που μου βγάζει δεν φαίνονται καλά.

TEST
My name is El Administrador, and I am your God.
  Απάντηση
Δοκίμασε κάποιος το κουίζ «πόσο καλά γνωρίζεις το Linux;»? εμένα μου άρεσε και μου έβγαλε «wow είσαι και γαμώ τους λινουξάδες». Ωραίες προσθήκες έχει το forum τελευταία.
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 24385, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Δοκίμασε κάποιος το κουίζ «πόσο καλά γνωρίζεις το Linux;»? εμένα μου άρεσε και μου έβγαλε «wow είσαι και γαμώ τους λινουξάδες». Ωραίες προσθήκες έχει το forum τελευταία.
mikeius666p, για περισσότερα κουίζ εδώ: quiz.
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση
Γεια σας και από μένα.

Παρακολουθούσα το forum εδώ και καιρό και χθες - προχθές αποφάσισα να γίνω μέλος.

Τον προηγούμενο καιρό που το παρακολουθούσα ήταν άσπρο φόντο με γκρι-μαύρα γράμματα. Δεν ξέρω τίποτα από css, αλλά εκείνα τα χρώματα εμένα μου άρεσαν πολύ περισσότερο, τα έβρισκα πιο ξεκούραστα στα μάτια.

Εξ όσων έχω διαβάσει, το σκούρο φόντο με άσπρα - έντονα γράμματα, είναι πολύ πιο κουραστικό για τα μάτια από το άσπρο-γκρι φόντο με μαύρα γράμματα. Και η πείρα μου από άπειρες ώρες στο Word στη δουλειά, μου λέει το ίδιο: Προτιμώ ένα απαλό γκριζάκι φόντο με μαύρα γράμματα. Κάτι σαν το KDE δηλαδή, ειδικά στην έκδοση 4!

Πέραν της προσωπικής προτίμησης, μια δυσλειτουργία που παρατήρησα με το νέο πράσινο σκούρο φόντο, είναι ότι σε αρκετά νήματα χρήστες έχουν γράψει με μαύρα γράμματα αντί να το έχουν στο αυτόματο, με αποτέλεσμα τώρα στο σκούρο φόντο να μην φαίνονται καθόλου.

Αυτά! :)
Linux Mint KDE laptop, Linux Mint Mate netbook, Lubuntu old desktop, Windows 7 main desktop, Ubuntu File Server
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Περιορισμός δημοσιεύσεων στο Forum El Administrador 41 9.609 13.06.2016 00:02
Τελευταία Ανάρτηση: asinoro
  Νέο sub-forum για Firefox (Νέα, Απορίες, Συζητήσεις) Ammer 5 1.058 30.05.2014 21:13
Τελευταία Ανάρτηση: Ammer
  Δημιουργία νέων κατηγοριών στο Forum El Administrador 2 945 19.08.2013 19:21
Τελευταία Ανάρτηση: eliaskas

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)