Κάποια μικρά προβλήματα με τον Vivaldi browser
Ok, δείτε το με κάθετα tabs εδώ: https://debianass-5.me/mradio.zip
Εβγαλα τον τίτλο, μετέφερα το link στην εικόνα, οι σταθμοί ανοίγουν κάθετα και crop-άρισα λίγο τις εικόνες.
Τρέχεις το mradio με τα υπόλοιπα αρχεία στον ίδιο φάκελο, όπως και το φάκελο /img με τις εικόνες.

Θέλω να πιστεύω πως όσοι ακούνε κινηματικούς σταθμούς έχουν μια στοιχειώδη ευφυία. Οι άλλοι ας πάνε να πατήσουν like σε κανένα κασιδιάρικο...

Edit (13:10): Μόλις έκανα κάποιες διορθώσεις στο js και css, είναι στο ίδιο παραπάνω αρχείο zip, απλά το ξανακατεβάζετε και αντικαθιστάτε τα υπάρχοντα mradio.js-mradio.css.
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση
Μπα, μην το λες. Δεν είναι θέμα ευφυίας, μα αντίληψης. Και έχοντας κάνει δεκάδες παρουσιάσεις σε α/α χώρους μπορώ να το επιβεβαιώσω.
Για παράδειγμα και εγώ δεν μπόρεσα και ούτε θα μπορέσω ποτέ να καταλάβω το πλυντήριο. Η αντίληψή μου στο θέμα αρχίζει και τελειώνει στο πως να το βάλω στην πρίζα.
btw, το εχω κατεβάσει και θα το σιάξω κάποια στιγμή στα τέλη του μήνα.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
ΟΚ, απέφυγα εσκεμμένα διάφορα άχρηστα εφφέ css/javascript όπως το "smooth sliding" (που εμφανίζει την κίνηση μετάβασης από τη μια επιλογή στην άλλη) γιατί κάθε ενδιάμεση κατάσταση απαιτεί επανεπεξεργασία/επαναπροσδιορισμό όλων των παραμέτρων της css/javascript, πράγμα που επιβαρύνει τον επεξεργαστή του χρήστη.
Οταν μάλιστα μιλάμε για κινηματικό λογισμικό, όπως ξέρουμε τα στέκια-καταλήψεις συνήθως χρησιμοποιούν μηχανήματα χαμηλών πόρων (παλιά pc από δωρεές συντρόφων/σσων) κι είναι αρκετά σημαντικό οι εφαρμογές να επιβαρύνουν ελάχιστα το σύστημα του χρήστη.

Edit: Κι όμως, ακόμα και το πλυντήριο χακεύεται. Αν μάλιστα τυχαίνει να έχεις κοντά σου κάποιο χείμαρρο, μπορείς να μετατρέψεις τον κάδο ενός παλιού πλυντηρίου σε νεροτουρμπίνα παραγωγής ηλεκτρικού ρεύματος
СМЕРТЬ НАСИПЬИКАМ ТРУДЯШИХСЯ
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  ερώτηση για κάποια εφαρμογή mikeius666p 3 1.034 16.12.2016 22:22
Τελευταία Ανάρτηση: Maria Afentouli
  Είσαι νέος χρήστης στο Linux; Πρόσεξε κάποια σημαντικά ζητήματα asinoro 5 1.453 21.03.2016 15:52
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos
  Η εφαρμογή XBMC δεν δουλεύει σωστά στο ubuntu ! πολλά προβλήματα !!!! Χρήστος 2 970 07.12.2012 23:45
Τελευταία Ανάρτηση: Χρήστος

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)