Καλησπερα !!!
Ειμαι νεο μελος αλλα διαβαζω οδηγους και αρθρα σας αρκετο καιρο (οτι αφορα linux) γιατι ξεκινησα να ασχολουμε με αυτο πριν ενα χρονο περιπου.

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει να κανω ενα script να ξεκιναει αυτοματα, και πιο συγκεκριμενα το conky.
Αυτο που δοκιμασα ηταν να κανω ενα bash script για να ανοιγει το conky στο /etc/init.d , και update-rc.d scriptname defaults, αλλα χωρις επιτυχια.
Εχω linux mint 17.
  Απάντηση
p1lot, post: 25445, member: 1946 είπε κι ελάλησε:Ειμαι νεο μελος
Καλώς τον νέο
:welc

p1lot, post: 25445, member: 1946 είπε κι ελάλησε:Ειμαι νεο μελος αλλα διαβαζω οδηγους και αρθρα σας αρκετο καιρο
Οκ, (καλώς) τον παλιό Eek.

p1lot, post: 25445, member: 1946 είπε κι ελάλησε:διαβαζω οδηγους και αρθρα σας αρκετο καιρο (οτι αφορα linux) γιατι ξεκινησα να ασχολουμε με αυτο πριν ενα χρονο περιπου.

Αν μπορει καποιος να με βοηθησει να κανω ενα script να ξεκιναει αυτοματα, και πιο συγκεκριμενα το conky.
Αυτο που δοκιμασα ηταν να κανω ενα bash script για να ανοιγει το conky στο /etc/init.d , και update-rc.d scriptname defaults, αλλα χωρις επιτυχια.
Εχω linux mint 17.
Καλό θα είναι να ανοίξεις ένα νέο νήμα, στην αντίστοιχη κατηγορία (και να γράψεις και εκεί την απορία σου). Επειδή εδώ είναι το καλωσόρισμα, αν σου δώσει κάποιος λύση, δεν θα την βρει εύκολα ο οποιοσδήποτε άλλος αύριο (εντάξει, μπορεί και μεθαύριο :D) έχει την ίδια απορία - αφού λογικά θα ψάξει στην αντίστοιχη κατηγορία, και σίγουρα όχι στο καλωσόρισμα.
 Σοβαρότητα (λέμε τώρα…), διαφάνεια (ΤΩΡΑ!) και Ελεύθερη πρόσβαση σε όλα.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Καλησπέρα Udaba 1 939 16.08.2018 20:19
Τελευταία Ανάρτηση: Maria Afentouli
  Καλησπέρα! vobelf 3 1.379 20.02.2017 19:54
  Καλησπερα mike19 1 2.040 23.11.2016 21:22
  Καλησπέρα ziboman 1 1.311 11.10.2016 22:36
  καλησπερα CyberKid 9 2.480 30.09.2016 15:26

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)