Online υπηρεσία για fake email
Με δυο λόγια, έχετε να προτείνετε καμία υπηρεσία που να σου παρέχει ψεύτικο email έτσι ώστε να κάνεις εγγραφή σε κάποια άλλη υπηρεσία που σε ενδιαφέρει για να μην γεμίσεις spam email?

http://unrecoverable-link/mail-anyone-an...dows.3512/
κάτι σαν και αυτό αλλά στην αντίθετη του λειτουργία.
ή και https://www.fakemailgenerator.com/#/einr...rvild1939/ αλλά θέλω κάποιο που σίγουρα να δουλεύει και όχι να παραλάβεις το email στην Δευτέρα Παρουσία.
  Απάντηση
Δοκίμασε αυτόείναι πολύ πρακτικό για να εγραφείς σε κάποια υπηρεσία αλλά μέχρι εκεί
  Απάντηση
υπαρχει και το maildrop.cc, που ειναι και open sores η πλατφορμα του. αλλα το θεμα με αυτα τα ψευτικα μειλ ποιο ειναι; οτι γενικα ειναι γνωστα τα domain τους, και σε πολλες σελιδες τα κανουν blacklist. δεν παιρνεις το μειλ εγγραφης, γιατι λογω blacklist δεν το στελνουν. επισης, οταν βλεπουν κατι τετοιο, "i1045380@mvrht.com" (αυτο με εβγαλε στο 10minutemail), για διευθυνση, σιγουρα πολλοι θα εχουν βαλει φιλτρα, για να κανει blacklist αυτοματα, τετοιου τυπου τυχαιες διευθυνσεις. κατι τετοιο θα ηταν τελειο για κωδικος σε σελιδα, αλλα για μειλ, κανει μπαμ απο μακρια οτι ειναι ψευτικο.

και καποιοι (ευτυχως λιγοι μεχρι στιγμης) αποθρασυνονται ακομα περισσοτερο, ζητωντας οχι μονο εγκυρο μειλ, αλλα και μειλ μονο απο συγκεκριμενες υπηρεσιες, που ξερουν οτι ειναι κανονικα πληρη μειλ (π.χ. γιουχου, γουγλ, κλπ). εδω ενα που εχω εγω που ειναι «@freemail.gr», που ειναι κανονικοτατο μονιμο μειλ (μονιμος λογαριασμος, που παιρνεις και στελνεις κανονικα, αλλα ειναι μικρη και γενικα αγνωστη ελληνικη υπηρεσια μειλ), εχει τυχει να το βαλω σε σελιδα για εγγραφη και να μην το δεχεται, θεωρωντας το μουφα. μονο και μονο επειδη δεν ηταν καποια μεγαλη γνωστη υπηρεσια μειλ.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Εγω χρησιμοποιω αυτο-----https://[url="https://www.fakenamegenerator.com/"]www.fakenamegenerator.com/[/url]
  Απάντηση
στοιχιμαν αυτη η σελιδα ειναι ασφαλης; εσυ την εμπιστευεσαι; γιατι τωρα που πηγα να μπω και μπλοκαριστηκε απο το localhosts μου (//etc/hosts). εγω εχω πειραγμενο το localhosts, με λιστες για μπλοκαρισμα κακοβουλων τοποθεσιων. μονο απο το "unable to connect" που βγαζει ματια, δεν θα το καταλαβαινα. το καταλαβα οταν ανοιξα την web console και ειδα αυτο το "ABE<local>deny", κλπ (αυτο το γαλαζομπλε κατω-κατω). αυτο το βγαζει το noscript οταν καποια σελιδα μπλοκαρεται απο το localhosts.[Εικόνα: Screenshot_from_2016_11_13_10_07_58.png]
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
@DarkGoth. Το ublock origin αν το ψάξεις στις ρυθμίσεις του έχει πολλές επιλογές για hosts lists(mvps list, Dan Pollocks list, e.t.c) . Όπως και πολλές άλλες ρυθμίσεις πέρα από τους trackers. Παλιά και 'γω χρησιμοποιούσα το δικό σου τρόπο αλλά πλέον ίσως δε χρειάζεται. Με αυτό και με το "privacy settings" βλέπω άνετα ακόμα και τα online movies που έλεγες σε άλλο ποστ, χωρίς πρόβλημα.
  Απάντηση
Pragma_linux, post: 25721, member: 1793 είπε κι ελάλησε:@DarkGoth. Το ublock origin αν το ψάξεις στις ρυθμίσεις του έχει πολλές επιλογές για hosts lists(mvps list, Dan Pollocks list, e.t.c) . Όπως και πολλές άλλες ρυθμίσεις πέρα από τους trackers. Παλιά και 'γω χρησιμοποιούσα το δικό σου τρόπο αλλά πλέον ίσως δε χρειάζεται. Με αυτό και με το "privacy settings" βλέπω άνετα ακόμα και τα online movies που έλεγες σε άλλο ποστ, χωρίς πρόβλημα.

οπου μπορω να χρησιμοποιησω low level λειτουργιες (hardware/kernel, η, kernel/shell) τις προτιμω απο τις userspace level/application level, γιατι εχουν πολυ καλυτερη αποδοση και αξιοπιστια οι low level. ειχα το adclock+, αλλα το πεταξα. μονο το noscript εχω πλεον, σε full restriction, μαζι με ολα τα αλλα low level μαραφετια. στο localhosts μεχρι στιγμης εχω 3 λιστες (hosts-file.net, mvps, hostsfile.org).
  Απάντηση
DarkGoth, post: 25676, member: 1051 είπε κι ελάλησε:στοιχιμαν αυτη η σελιδα ειναι ασφαλης; εσυ την εμπιστευεσαι; γιατι τωρα που πηγα να μπω και μπλοκαριστηκε απο το localhosts μου (//etc/hosts). εγω εχω πειραγμενο το localhosts, με λιστες για μπλοκαρισμα κακοβουλων τοποθεσιων. μονο απο το "unable to connect" που βγαζει ματια, δεν θα το καταλαβαινα. το καταλαβα οταν ανοιξα την web console και ειδα αυτο το "ABE<local>deny", κλπ (αυτο το γαλαζομπλε κατω-κατω). αυτο το βγαζει το noscript οταν καποια σελιδα μπλοκαρεται απο το localhosts.[Εικόνα: Screenshot_from_2016_11_13_10_07_58.png]

Δεν ξερω αν ειναι ασφαλης αλλα αυτο που ξερω ειναι οτι με βολευει να χρησιμοπειω τετοια email σε μερικες περιπτωσεις
  Απάντηση
DarkGoth, post: 25726, member: 1051 είπε κι ελάλησε:οπου μπορω να χρησιμοποιησω low level λειτουργιες (hardware/kernel, η, kernel/shell) τις προτιμω απο τις userspace level/application level, γιατι εχουν πολυ καλυτερη αποδοση και αξιοπιστια οι low level. ειχα το adclock+, αλλα το πεταξα. μονο το noscript εχω πλεον, σε full restriction, μαζι με ολα τα αλλα low level μαραφετια. στο localhosts μεχρι στιγμης εχω 3 λιστες (hosts-file.net, mvps, hostsfile.org).

Για το privoxy τι άποψη έχεις? Το χρησιμοποιούσα παλιά, τώρα κοιτάω να μην έχω κανένα διακομιστή με ανοικτές θύρες στο σύστημα. Αλλιώς ποτέ δεν είχα προβλήματα ασυμβατότητας.
  Απάντηση
Pragma_linux, post: 26701, member: 1793 είπε κι ελάλησε:Για το privoxy τι άποψη έχεις? Το χρησιμοποιούσα παλιά, τώρα κοιτάω να μην έχω κανένα διακομιστή με ανοικτές θύρες στο σύστημα. Αλλιώς ποτέ δεν είχα προβλήματα ασυμβατότητας.

δεν το εχω χρησιμοποιησει ποτε. οποτε δεν ξερω τι παιζει με αυτο.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Ασφαλή εναλλακτικά email mikeius666p 8 2.444 14.09.2016 02:50
Τελευταία Ανάρτηση: Maria Afentouli
  Σύγκριση των υπηρεσιών Email cpfotiadis 56 12.175 29.06.2014 21:50
Τελευταία Ανάρτηση: sabodog

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)