προβλημα με bluetooth se ubuntu
γεια σας παιδια.σε ενα λαποτοπ εδω σπιτι εβαλα ubuntu και εχω ενεργοποιεισει τους drivers της broadcom για το wifi kai to bluetooth.to wifi λειτουργει κανονικα αλλα το Bluetooth δεν δουλευει.
Όταν ανοίγω το σύστημα στην εκκίνηση βγάζει ένα μήνυμα bluetooth :hci0 command Kati νούμερα και στο τέλος tx time out.

Και όταν μπει στο Ubuntu επάνω δεξιά στην μπάρα δε μου βγάζει το σήμα από το Bluetooth.
Για να λειτουργήσει πάω κάθε φορά και το ενεργοποιώ από τις ρυθμίσεις για να δουλέψει kai pote δευλευει ποτε οχι.Και πάλι όμως δεν εμφανίζεται το σύμβολο πάνω δεξιά.
  Απάντηση
καμια ιδεα κανεις παιδια;;;
  Απάντηση
Από live usb το ίδιο κάνει;
Αν θες δοκιμάζεις και το ΜΧ Linux από live usb να δεις εάν σου δουλεύει γιατί πρόσφατα κάνανε κάποιες διορθώσεις.
  Απάντηση
το θεμα ειναι οτι το εβαλα στον υπολογιστη του πατερα μου και δεν εχει πολυ διαθεση για ψαξιμο αλλα θα το δω.
πρεπει να ειναι συγκεκριμενα mxlinux η μπορω και live ubuntu;;;;
επισεις υπαρχει διαφορα αν ηταν mint παραδειγμα;;;η υπαρχει περιπτωση να φταιει το γραφικο περιββαλον;;;να δοκιμασω καποιο αλλο γραφικο περιβαλλον;;;εκει υπαρχει περιπτωση να λειτουργουσε;;;
  Απάντηση
blackm76, post: 26993, member: 912 είπε κι ελάλησε:το θεμα ειναι οτι το εβαλα στον υπολογιστη του πατερα μου και δεν εχει πολυ διαθεση για ψαξιμο αλλα θα το δω.
πρεπει να ειναι συγκεκριμενα mxlinux η μπορω και live ubuntu;;;;
επισεις υπαρχει διαφορα αν ηταν mint παραδειγμα;;;η υπαρχει περιπτωση να φταιει το γραφικο περιββαλον;;;να δοκιμασω καποιο αλλο γραφικο περιβαλλον;;;εκει υπαρχει περιπτωση να λειτουργουσε;;;
Πρώτα θα δοκιμάσεις το Ubuntu από live usb και όποια άλλη διανομή νομίζεις ότι μπορεί να σε καλύψει, αναφέρω το ΜΧ γιατί πρόσφατα το δουλέψανε και βρήκαν λύση σε ένα πρόβλημα που υπήρχε τελευταία με το bluetooth και δουλεύει μια χαρά σε εμένα. Απλά δοκίμασε από το live να εγκαταστήσεις το blueman για πιο εύκολη διαχείριση. Πάντα προτείνω κάτι το οποίο το έχω δοκιμάσει και δουλεύει σε μένα, κάθε υπολογιστής έχει διαφορετικά εξαρτήματα με διαφορετικούς οδηγούς για αυτό υπάρχει και τόση μεγάλη διαφορά λειτουργίας εφαρμογών σε υπολογιστές.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  προβλημα με drivers σε ubuntu blackm76 6 1.335 08.01.2017 18:39
Τελευταία Ανάρτηση: blackm76
  προβλημα με update se ubuntu blackm76 11 2.852 25.09.2015 12:48
Τελευταία Ανάρτηση: Χάρης
  bluetooth se xfce blackm76 0 842 19.06.2015 18:41
  "Αιώνιο" πρόβλημα με bluetooth blackm76 14 2.392 01.06.2015 18:11
  Πρόβλημα με Ubuntu 14.10 kernel 3.15 samantas5855 3 656 23.06.2014 23:51
Τελευταία Ανάρτηση: constantinos

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)