Αλλαγή μεγέθους εικονιδίων στην πάνω μπάρα εικονιδίων (Android 6.0.1)
Στο Android 6 τα εικονίδια στην πάνω μπάρα της οθόνης, εκεί που δείχνει την σύνδεση στο δίκτυο,την μπαταρία,ώρα και τα λοιπά είναι πολύ μικρά και βγάζουν μάτια.Πως μπορώ να αλλάξω το μέγεθος τους;
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Βρηκα ενα ωραιο αρθρο εδω που ισως σε βοηθησει,αλλα ειναι στα αγγλικα.Απο τις φωτογραφιες που δειχνει φαινεται οτι μεγαλωνουν και τα εικονιδια πανω στην μπαρα.

https://www.howtogeek.com/268754/how-to-...id-nougat/
  Απάντηση
Εκεί που πάω να κατανοήσω τι λέει το άρθρο, μου λέει να αυξήσω το μέγεθος της γραμματοσειράς κάτι που δεν μπορώ να καταλαβω πως σχετίζεται.Βρήκα πολλά τέτοια σχετικά άρθρα.
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 27205, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Στο Android 6 τα εικονίδια στην πάνω μπάρα της οθόνης, εκεί που δείχνει την σύνδεση στο δίκτυο,την μπαταρία,ώρα και τα λοιπά είναι πολύ μικρά και βγάζουν μάτια.Πως μπορώ να αλλάξω το μέγεθος τους;
Όχι, αυτό δεν μπορεί να γίνει και είναι προφανές το γιατί.
Η αύξηση της γραμματοσειράς απλά αλλάζει μόνο το μέγεθος στα κείμενα.
Υπάρχει τρόπος να αυξηθεί ελάχιστα η taskbar, μα θέλει rooting.
Ίσως κάποια skins μπορεί να δώσουν καθαρότερα εικονίδια, μα ως εκεί.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Κωνσταντίνε, έχω ρουταρισμένο κινητό, αν θες πες μου ένα τρόπο για root λογισμικό android
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
mikeius666p, post: 27216, member: 1753 είπε κι ελάλησε:Κωνσταντίνε, έχω ρουταρισμένο κινητό, αν θες πες μου ένα τρόπο για root λογισμικό android
Με την καμία, επειδή αν γίνει στραβή θα τρέχεις και όπως είπα ΔΕΝ συνιστάται.
Άλλωστε, αν σύρεις προς τα κάτω την taskbar βγαίνουν όλες οι ενδείξεις και νομίζω πως είναι άνετα εμφανείς.

Έτσι, για να μην μπεις σε μπελάδες, ΜΗΝ το κάνεις αυτό.
Ω, ευγενικοί μου άνθρωποι, η ζωή είναι σύντομη. Αν ζούμε, ζούμε για να πατήσουμε πάνω στα κεφάλια των βασιλιάδων.
  Απάντηση
Εντάξει! Σε ευχαριστώ!
Manjaro xfce 64
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Αλλαγή των αρχικών .apk chric23 5 1.190 11.01.2015 23:06
Τελευταία Ανάρτηση: chric23
  αλλαγη μεγεθους partision σε tablet antonio 30 8.344 29.12.2014 14:06
Τελευταία Ανάρτηση: antonio
  αλλαγη λειτουργικου billver 2 1.159 17.11.2011 11:31
Τελευταία Ανάρτηση: Gr_Soul

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)