Popcorn time γεμάτο διαφημίσεις στην beta έκδοση (Linux Mint 18)
για τις εταιριες "πνευματικων δικαιωματων", ναι ειναι "παρανομο", να βλεπεις κατεβασμενες ταινιες, που δεν τις δεν πληρωνεις τις παρανοικες τιμες που απαιτουν. οποτε το vpn βοηθαει να μην εντοπιζεσαι ευκολα. το vpn δεν καθυστερει και πολυ. δεν ειναι tor.
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
Dark, ξέρεις κάποιο καλό open source vpn το οποίο να ρυθμίζεται εύκολα; έχω proxy πρόγραμμα αλλά δεν ξέρω αν κάνει αποτελεσματική δουλειά, ένα Jondo την δωρεάν έκδοση.Ψάχνω open source προγράμματα μόνο αλλά θέλω την γνώμη κάποιου εάν ξέρει κάτι.
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
Άκυρο, νομίζω πως βρήκα το κατάλληλο πρόγραμμα.
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
αυτή η διεύθυνση φαίνεται να είναι η σωστή αλλά δεν βάζω και το χέρι μου στην φωτιά: :popcorn-time.is/ (δεν ήξερα πως να βάλω ανενεργό το link)
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
και για του λόγου το αληθές[Εικόνα: Screenshot_at_2017-05-25_12-21-35.png]
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
έχω μια απορία για το popcorn time, χρειάζεται να το εγκαταστήσω για να λαμβάνω τις ενημερώσεις; υπάρχει ένα αρχείο με ονομασία install και αναρωτιέμαι εγώ τώρα είναι απαραίτητη και ασφαλής η εγκατάσταση του προγράμματος; εσάς πάντως σας βλέπω επιφυλακτικούς και το ίδιο πράττω κι εγώ στην προκειμένη περίπτωση.Συγνώμη που σας ζάλισα
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
μηπως αυτο το install, ειναι για source code; υποθετω οτι μπορεις να το κανεις compile και εγκατασταση και απο source code. επειδη συνηθως σε source code βρισκονται τετοιου ειδους αρχεια. αν ειναι ασφαλες, δυστυχως δεν ξερω να σε πω, γιατι κυκλοφορει πολυ μουφα οπως εχεις καταλαβει (και δεν ειμαι και πολυ της ταινιας, ωστε να παρακολουθω το θεμα). αν εχεις καλο μηχανημα, ριξε εναν εξομοιωτη επανω (τι ψυχη εχει ενας εξομοιωτης παραπανω; :p ), και δοκιμασε το εκει. εγω ετσι κανω παντα με τριτα προγραμματα (προγραμματα που δεν υπαρχουν στις επισημες πηγες).
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
DarkGoth, post: 27655, member: 1051 είπε κι ελάλησε:μηπως αυτο το install, ειναι για source code; υποθετω οτι μπορεις να το κανεις compile και εγκατασταση και απο source code. επειδη συνηθως σε source code βρισκονται τετοιου ειδους αρχεια. αν ειναι ασφαλες, δυστυχως δεν ξερω να σε πω, γιατι κυκλοφορει πολυ μουφα οπως εχεις καταλαβει (και δεν ειμαι και πολυ της ταινιας, ωστε να παρακολουθω το θεμα). αν εχεις καλο μηχανημα, ριξε εναν εξομοιωτη επανω (τι ψυχη εχει ενας εξομοιωτης παραπανω; :p ), και δοκιμασε το εκει. εγω ετσι κανω παντα με τριτα προγραμματα (προγραμματα που δεν υπαρχουν στις επισημες πηγες).

Εάν ο υπολογιστής μου δεν ήταν για τα μπάζα θα χρησιμοποιούσα κι εγώ εξομοιωτή.Αυτά όμως είναι πολυτέλειες για μερικούς.Θα αρκεστώ σε αυτό που έχω ήδη και λοιπές πληροφορίες θα τις γκουγκλάρω. Ευχαριστώ μαν!!!
Manjaro xfce 64
  Απάντηση
και εγω μην νομιζεις, δεν εχω κανα τουμπανο. AMD διπυρηνο στα 5.6 ειναι, με 4GB μνημη, και μια nvidia 9400gtx 512ΜΒ. φαντασου, ακομα χρησιμοποιω σκληρους IDE. αλλα δουλευει μια χαρα. αν δεν ειναι κανα ατομ, η, κανα σελερονακι (να ειναι δηλαδη αντιστοιχος επεξεργαστης με τον δικο μου τουλαχιστον), και να εχει τουλαχιστον 3GB μνημη, σηκωνει ανετα εξομοιωτη. δεν θα εχεις θεμα. αν το ζορισεις παραπανω, ισως να λαγκαρει. με 4GB μνημη ομως δεν θα εχεις κανενα θεμα. μπορεις και να κατεβασεις αχρηστα services, ωστε να μην τρωνε μνημη. εγω ας πουμε πλεον εχω παρακαμψει εντελως το gdm (σηκωνω το γραφικο απο terminal), και αν θελω να τερματισω τελειως τον εξομοιωτη, κανω logoff και σηκωνω τον ποντικοφαρμακο (ratpoison. το πιο αδειο γραφικο που εχεις δει στη ζωη σου). οποτε τρεχει μονο ο πυρηνας/κελυφος του λινουκς, και απο userspace μονο ο ποντικοφαρμακος και ο εξομοιωτης.
  Απάντηση

Ίσως Σχετικά Νήματα...
Νήμα Άτομο Απαντήσεις Βλεφαριάσματα Τελευταία Ανάρτηση
  Πρόγραμμα μετάφρασης γλώσσας στο Linux Mint mikeius666p 3 1.209 31.01.2017 02:59
Τελευταία Ανάρτηση: debianass
  Mint Mate - Πρόβλημα στην μεταφορά αρχείων avi Speaky 3 967 14.07.2016 14:29
Τελευταία Ανάρτηση: Speaky
  lightfirefox στο linux mint mikeius666p 6 1.147 29.06.2016 13:09
Τελευταία Ανάρτηση: mikeius666p
  Δεν τρέχει το Popcorn Time. [Λύθηκε] Tonis 6 1.811 20.10.2014 19:51
Τελευταία Ανάρτηση: Tonis
  Πρόβλημα με Empathy σε Linux Mint 14 (Nadia) 64-bit Γιώργος Κ. 8 845 25.11.2012 22:40
Τελευταία Ανάρτηση: Γιώργος Κ.

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)