Πώς αφαιρούμε έναν ιό ή ένα malware από το Android μας;
Να πάτε να γαμηθειται εντελώς φιλικά :)
My personal websites : prodefence.org & greekhacking.gr
  Απάντηση
Παράθεση: Αν υπάρχει δυσκολία να εκτελέσουμε όλα τα παραπάνω, υπάρχει πάντα η αξιόπιστη λύση της επαναφοράς εργοστασιακών δεδομένων. Η επαναφορά γίνεται είτε από τη διαδρομή "Ρυθμίσεις > Αντίγραφα ασφαλείας & επαναφορά", είτε μέσω recovery mode, επιλέγοντας "Wipe data / factory reset".

Μπορεί να χάσουμε τα δεδομένα μας αλλά τουλάχιστον είμαστε σίγουροι ότι η συσκευή μας θα επανεκκινήσει χωρίς τέτοιου είδους προβλήματα.
με εχει τυχει σε δοκιμη αυτο. ειχα ενα android στον εξομοιωτη. κατεβαζα οτι βλακειες εβρισκα, ακριβως γι'αυτο το λογο. τελικα καπου σταθηκα «τυχερος» (ΛΟΛ!. γουατ?. :D ) και εσκασε apk σκουπιδι. το κανω εγκατασταση, και αφου με εβγαλε την ηλιθια διαφημιση του (που δεν εκλεινε ουτε με back, ουτε με home, και επρεπε να μπω στις ρυθμισεις να το σκοτωσω), δεν απεγκαθιστωταν με τιποτα. εψαξα τις ρυθμισεις και ειδα οτι το σκουπιδι ειχε εγκαταστησει και εναν προσθετο administrator. καθε φορα που πηγαινα να τον απενεργοποιησω (γιατι αυτο εμποδιζε την απεγκατασταση του σκουπιδιου), το συστημα εκανε κατευθειαν reboot (προφανως για να με εμποδισει το σκουπιδι να απενεργοποιησω τον administrator του). τελικα σκεφτηκα την εργοστασιακη επαναφορα. η οποια ομως ΔΕΝ ΛΕΙΤΟΥΡΓΗΣΕ. οταν εκανε επανεκκινηση το συστημα, ολα τα υπολοιπα ειχαν διαγραφει (εφαρμογες, ρυθμισεις, κλπ), αλλα το σκουπιδι ΗΤΑΝ ΑΚΟΜΑ ΕΚΕΙ

Παράθεση: Είναι "σφιχτά" λοιπόν τα πράγματα και δε χρειάζεσαι antivirus αν εγκαθιστάς εφαρμογές μόνο από το Play Store ή τέλος πάντων από πηγές τις οποίες εμπιστεύεσαι.

δυστυχως δεν καθολου ροδινα και ουτε καν «σφιχτα», ουτε και στο playstore. στο android η κατασταση ειναι χειροτερα απο χυμα. το android μαστιζεται απο σκουπιδια, χειροτερα και απο τα παντζουρια. ακομα και στο playstore βγαινουν καθημερινα αμετρητες μουφοεφαρμογες. μεχρι να τις κατεβασουν εχουν ηδη μολυνει αρκετες συσκευες. ασχετα με το τι θελει να περασει η γουγλ, το android ειναι ενα απο τα πιο τρυπια λειτουργικα συστηματα. και ειδικα αν κανεις ρουτ και τετοια, η κατασταση γινεται πολυ χειροτερη. ενας λογος γι'αυτο ειναι, οτι ειναι φτιαγμενο σε java, η, οποια ειναι διαβοητη για την ανυπαρκτη ασφαλεια της. ο αλλος λογος ειναι οτι δεν υπαρχει ο ελεγχος που υπαρχει στις διανομες λινουκς, που τα πακετα ελεγχονται απο maintainers των πηγων της διανομης. στο android ανεβαζει οποιος θελει, οτι θελει, χωρις να περναει απο ελεγχο, και αν ειναι μουφα, θα το καταλαβουν κατοπιν εορτης, απο σχολια χρηστων, πριν το κατεβασουν
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
CyberKid, θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις αυτούσιες επαναδημοσιεύσεις από αλλού. Είναι ασέβεια, τόσο προς το osarena όσο και προς τον χώρο που φιλοξένησε την αρχική ανάρτηση.
Το άπλυτο κορμί το πλένεις. Καθαρίζει. Η βρόμικη ψυχή πώς πλένεται;
  Απάντηση
Soulrain Falls, post: 28967, member: 1313 είπε κι ελάλησε:CyberKid, θα σε παρακαλέσω να μην κάνεις αυτούσιες επαναδημοσιεύσεις από αλλού. Είναι ασέβεια, τόσο προς το osarena όσο και προς τον χώρο που φιλοξένησε την αρχική ανάρτηση.
το καταλαβα και εγω αυτο, και απο τα 2 ποστ του. φαινεται οτι ειναι αναρτησεις «κοπυπαστορα», αλλα ειπα να φανω διακριτικος και να μην πω κατι (μηπως τελικα δεν θα επρεπε να ειμαι τοσο διακριτικος; Oops )
ονομαζομαι DarkGoth, και ειμαι «καλα»( ; )... το OsArena με θεραπευσε... (goth=!ok {equals} EMO)...  Emo
  Απάντηση
DarkGoth, post: 28970, member: 1051 είπε κι ελάλησε:το καταλαβα και εγω αυτο, και απο τα 2 ποστ του. φαινεται οτι ειναι αναρτησεις «κοπυπαστορα», αλλα ειπα να φανω διακριτικος και να μην πω κατι (μηπως τελικα δεν θα επρεπε να ειμαι τοσο διακριτικος; Oops )
διορθωση:. 3 ποστ κοπυπαστε
  Απάντηση
Δικά μου είναι και τα 3 θέματα. Το ότι εμφανίζομαι εδώ σαν cyberkid δεν σημαίνει ότι δεν μπορείτε να με βρείτε και αλλιώς ;)

Τα θέματα που έχω φτιάξει εγώ ο ίδιος μπορώ να τα βάλω όπου γουστάρω :)

Και τέλος ασέβεια ρε ΒΛΑΧΟ είναι πριν ανοίξεις το στόμα να είσαι σίγουρος για κατι :)

Φρόντισε μόνο μετά το update που θα κάνεις να κλείσεις όλα τα κενά στο osarena ;)

Και για να δεις πόσο βλάκας είσαι,τα θέματα όλα είναι από το myphone.gr από εμένα τον ίδιο. Τα ίδια θέματα τα έχω βάλει και σε άλλες σελίδες αλλά φαίνεται ποιος είναι ο κομπλεξικος εδώ μάλλον :)
  Απάντηση
Και ποιος σου είπε ότι δε σε βρήκαμε και αλλιώς; Χθες γεννηθήκαμε νομίζεις;

Όχι παλίκαρε, θέματα μπορείς να βάζεις όπου σε παίρνει. Μπορεί να είναι δικά σου και να τα κάνεις πουτανάκια για τη διαφήμιση αλλά μόνο σε μπουρδέλα, όχι εδώ. Κατανοητό;

Ασέβεια βασικά είναι που ούτε καλά Ελληνικά δε γράφεις αλλά τέλος πάντων.

Άχου, με τρόμαξες τώρα. Θα μας χακέψεις; Οι τρύπες στα μυαλά, δυστυχώς, δεν κλείνουν ούτε με code refactoring. Στο hardware είναι το πρόβλημά σου.

Έχω πολύ μεγάλο κόμπλεξ, ναι. Φαίνεται από την αντίδρασή σου άλλωστε.
  Απάντηση
Μπουρδέλο είναι αυτό που έχεις για φόρουμ και αν δεν ήξερα τον Κωνσταντίνο δεν θα είχα ασχοληθεί καν σε μια σελίδα με 1800 άτομα. Να βοηθήσω ήθελα και άκουσα και το ευχαριστώ. Να διαφημίσω; Ρίξε μια ματιά στο insomnia και στο nulled.to που γράφω, δες πόσα μέλη έχουν και μετά ρίξε μου και άλλες κατηγορίες :)
  Απάντηση
Εξήγησέ μου, πώς ακριβώς βοηθάς με το να φέρνεις αυτούσια θέματα που προϋπάρχουν σε άλλες σελίδες; Πόσο δύσκολο ήταν δηλαδή να γράψεις κάτι καινούργιο; Πρέπει να αναπαράγουμε όλοι τα ίδια;

Βοηθάς μήπως με το να απαντάς βρίζοντας; Σου είναι δύσκολο να κάνεις ανθρώπινη συζήτηση; Ευγενικά σε παρακάλεσα.

Δε μου λέει τίποτα το πού γράφεις και πόσα μέλη έχει. Μέλη έχει και το Πρώτο Θέμα. Μήπως θέλεις να σου παραθέσω χοντρές παπαριές που γράφονται στο insomnia;

Και ναι, το link προς τη σελίδα είναι διαφήμιση. Ακόμα και η ίδια η εικόνα είναι διαφήμιση, γι' αυτό και τα έβαλες. Δεν υπήρχε απολύτως κανένας λόγος να το κάνεις, αν όντως ήθελες απλά να βοηθήσεις.
  Απάντηση
Ναι έχεις δίκιο,σου έκανα πολύ μεγάλο κακό https://www.linkedin.com/feed/update/act...114436608/

1678 views σε 3 μέρες από άτομα και εταιρίες που ασχολούνται με το αντικείμενο...
  Απάντηση

Πάμε στο Forum:

Πλάσματα σουλατσάρουν στο νήμα: 1 Επισκέπτης(ες)